Show se uskutečnila 1. května 2011 v St. Pete Times Forum (Tampa, Florida). Na kartě se sešlo osm zápasů.

1) CM Punk vs. Randy Orton (Last Man Standing)
2) Sheamus vs. Kofi Kingston (United States Championship Tables Match)
3) Jack Swagger & Michael Cole vs. Jerry Lawler & Jim Ross (Country Whipping Match)
4) Rey Mysterio vs. Cody Rhodes (Falls Count Anywhere)
5) Layla vs. Michelle McCool (Loser Leaves WWE)
6) Alberto Del Rio vs. Christian (World Heavyweight Championship Ladder Match)
7) Big Show & Kane vs. The Corre (Tag Team Championship Lumberjack Match)
8) The Miz vs. John Cena vs. John Morrison (WWE Championship Steel Cage Match) (TheSpearCZ)

Nons3nse

Budem asi jeden z mála, komu sa táto PPV moc nepáčila, a moc ho nenadchla. Pravdu povediac, na ER som sa celkom tešil. Last Man Standing Match: Randal orton vs. CM Punk- Pre mňa zápas, na ktorý som sa najviac tešil z celej PPV. A asi to nieje ťažké pochopiť prečo. Áno, kvôli Punkovy, ktorý čakal 2,5 roka na to, aby sa mohol pomstiť Randalovy. Po neúspešnom pokuse na WM a "neočakávanom" RKO sa mu to nepodarilo. No veril som, že tentoraz to napraví. No mýlil som sa. Zápas to bol dobrý, jeden z tých lepších. Skvelé kúsky, a výkony v podaní oboch účastníkov. No ten koniec ma "dostal". Orton už ma naozaj z prepáčením sere. Dve RKO počas večera v jednom zápase. Zlaté časy, keď bol heel, a RKO sme videli raz za čas. Ale toto už je vážne moc. Z Punka urobili totálneho blbca po tom, čo nevyhral ani v tomto dôležitom zápase. US Championship table match: Kofi Kingston vs. Sheamus- Nechápem prečo dali tento US championship match zrovna Kofimu. V RAW rostry sú predsa aj iné superstars, ktoré by si zaslúžili tento match. Nepáči sa mi, ako WWE tlačí Kofiho do popredia, a za každú cenu sa ho tam snaží udržať. Víťaz bol samozrejme jasný. V SD predsa nebude US aj IC titul. Country Whipping Tag Team Match: Jim Ross and Jerry Lawler vs Michael Cole and Jack Swagger- Tak toto už bolo moc. Na začiatku tejto story som sa bavil, ale teraz to bolo naopak. Síce som prekvapený a rád, že vyhral teame Cole, ale počas samotného zápasu som sa nudil. Winning streak of Cole continues. Yes :-) Falls Count Anywhere Match: Rey Mysterio vs Cody Rhodes- Skvelý feud, medzi týmito dvoma wrestlermi. Mňa to doposiaľ bavilo, a Falls Count Anywhere vyzeralo byť ako dobrý koniec. Tešil som sa na tento match, ale dopadlo to tak, ako vždy dopadne FCE match. Celý čas sa len tak "potulovali" po budove, až na pár momentov to nestálo za nič. Ale to čo predviedol Mysterio, som nečakal. Tušil som, že vyhrá, ale nie takto... Ladder Match for the World Heavyweight Championship: Christian vs Alberto Del Rio- Tu sa tiež dalo čakať, že WH titul vyhrá Christian, pretože v RAW by nemohol byť WWE aj WH titul, ale aj kvôli tomu, aby po Edge- ovy prevzal titul. Napriek tomu, že by som bol radšej keby Rio je nový WH champion, vôbec nie som sklamaný. Christian si zaslúži svoj vôbec prvý WH championship, ktorý počas svojho dlhého pôsobenia nezískal. Pre mňa to bol zápas celého večera, pri ktorom sme sa dočkali aj kvapôčku tej kvi. Triple Threat Steel Cage Match for the WWE Championship: Miz(c) vs John Morrison vs John Cena- A nakoniec ME večera. Tento match sa mi ani nechcelo dívať, kvôli tomu, že som vedel že to aj tak celé vyhrá náš "najoblúbenejší" Cena. Ale nakoniec som si ho pozrel. Miestami som sa nudil, miestami nie. Dosť som bol napätý, keď JoMo sa skoro dostal von z klietky, ale to som úplne zabudol na nedávno turnovaného Trutha. Od Extreme Rules 2011 som čakal najmenej 2 krát viac, ako mi bolo dané. Niektoré kúsky boli naozaj Extrémne, ale takéto kúsky sú v TNA na dennom poriadku. Áno, viem. TNA a WWE sú úplne odlišné shows. Napriek tomu, je to pre mňa sklamanie, ako WrestleMania 27... () (menej) (viac)

drake31

Veľmi rozpoltené pocity po tejto PPV. Jediný zápas ktorý som si užil ako celok bol Christian vs. Del Rio. Na ten jediný sa dalo pozerať bez pretáčania. Inak všetky zápasy som si posúval dopredu lebo boli nehorázne nudné. Niekde sa našli zaujímavé a pekné momenty napr. v zýpase Mysterio vs. Rhodes, alebo aj v záverečnom súboji o titul bol jeden dva pekné momenty. Celá show ale bola dosť predvídateľná (je pravdou že skoro každý zápas sa dá predvídať ;) ale vzhľadom na nezaujímavé boje to bolo extrémne badateľné. Ale vec ... ehmmm osoba ktorá potešila najviac bola KHARMA tak na túto slečnu sa teším, je to >dosť veľké< rozprúdenie stojatých vôd u Divas. ()

ortoncz

Normálně bych dal 4*. Ale díky tomu , že Christian získal jeho první World Heavyweight championchip v WWE dávám 5*. Na velmi dobré úrovni byly zápasy Randy Orton vs CM Punk a Rey Mysterio vs Cody Rhodes to jsem ale docela očekával. Velmi mě překvapil Main Event Cena vs Morrison vs Miz. John Cena podal výborný výkon a zaslouženě získal WWE Championchip ()

VokyYy

Moc se mi nechce rozepisovat, ale PPV opravdu slušná, po hodně dlouhé době oba Main Eventy za něco stály, jinak opět zcela NEČEKANÉ vítězství Ortona :-X a výhra Christiana, to byl moment na který se nezapomíná, po 12ti letech konečně vyhrál, škoda, že zněj WWE udělala idiota a titul prohrál hned na SmackDownu proti Ortonovi. Doufal jsem, že Christian bude mít reign aspon dva měsíce a pak dá over třeba Codyho, kterej je teď ve formě jako hrom a doufám, že to WWE nezvorá. ()

Hellbilly

Pre mňa boli Extreme Rules kvalitným PPV (zápasovo o triedu lepšie než Wrestlemania ktorú ťahal len Undertaker vs Triple H). Z Last Man Standingu som mal dobrý pocit, aj keď ma mrzí že WWE zas pretláča svojho zlatého chlapca Randala namiesto talentovanejšieho a (omnoho) charizmatickejšieho Punka. Ako heel bol Randy v pohode, ale teraz ma nudí a lezie mi na nervy. Tables match bol pekný, Kofi aj Sheamus zápasiť vedia, ale neznášam zápasy ohlásené až v deň PPV. Country Whipping match-škoda reči, ten feud mal skončiť na Wrestlemanii. Falls Count Anywhere-ďalší dobrý štandard, Codyho mám rád, takže ma mrzí výsledok. Divas-Kharma! Som rád že to čakanie na Awesome Kong sa vyplatilo. Ladder match bol zápas večera, korunovaný emotívnym momentom keď Christian vyhral WH titul. Myslím že v WWE nebol nikto kto by si to zaslúžil viac. Steel cage triple threat mal svoje momenty. Najviac si toho vytrpel asi Miz, ten pád na krk pri superplexe musel riadne bolieť, Morrison zas predviedol svoj parkúr, Cena bol najslabším článkom. Koniec s ním po asi miliónty krát vyhrávajúcim titul ma teda dosť znechutil, to by som už skôr prežil keby to vyhral ten gymnasta Morrison, aj keď som si želal obhájenie Miza. ()

• Oficiální skladbou show je píseň „Justice“ od Rev Theory. (TheSpearCZ)