Ashley (Jodi Lyn O'Keefe) je školní kočka po které touží všichni kluci včetně Ryana (Shane West). Ryan má kamarádku Maggie (Marla Sokoloff), se kterou vyrůstal a dokonale se znají. O Maggie projevuje zájem playboy Chris (James Franco), ta však o podobných frajerech nechce ani slyšet. Chris však chce dosáhnout svého. Protože Ashley je jeho sestřenice, tak nabídne Ryanovi, že mu k ní dopomůže pokud on mu trošku zvedne mínění o něm u Maggie. Začne série našeptávání milostných slov a společné výlety. Navíc se začne blížit maturitní ples. Těsně před ním však Ryanovi dojde povrchnost jeho, Chrisova i Ashleyina chování. Rozhodne se Maggie "zachránit", ať to stojí, co to stojí... (Isherwood)

Roman.Ticka

Téma kolem (ne)správné volby (ne)vhodné píchačky a (ne)první ztráty věnečku už bylo různě (ne)kvalitně natočeno na stopadesátou taktéž a jinak, že už to snad ani dál natočit nejde. Bohužel jde a evidentně se stále klesající tendencí úrovně. Ještě že jsem zápletkový problém nemusela řešit po americku, jinak bych blela i s nulovou akcelerací pohybu a zřejmě nonstop. Právě se mi vrátila kolegyně po dobrovolné třítydenní mučírně z Ameriky a už se těším, jak ji vykuchám, pardon vyzpovídám do posledního detailu. ()

El Loco

Teenagerská komédia, ktorá nepriniesla absolútne nič nové. Je to béčkové a lacné. Všetko bolo úplne priehľadné a odpozerané z iných podobných filmov. Aj keď treba uznať originálnosť v tom, že zvláštnejší hudobný nástroj na vyjadrenie lásky ako je heligónka, som teda ešte vo filme nevidel. Týmto sa dopredu ospravedlňujem všetkým heligónkarom, ktorých som urazil. ()

MartinNDL

Ach ano, znáte to. Vy milujete tuhle, ten tamtu, ta zase toho a nakonec zůstanete sami doma s novým číslem Hustleru, kapkou lubrikačního gelu a pekelně rychlou pravačkou. Ale ve filmech je to jinak, tam ten největší ťulpas zbouchne školní sexbombu a ty dva, kteří se opravdu milují, jenomže si to nikdy nepřiznali a neřekli, ti nakonec skončí šťastně spolu. A my si říkáme, že nás něco takového také potká. Proto na ty filmy přece koukáme nebo ne? Tentokrát je to alespoň dobře zahrané, což dělá z Whatever It Takes žánrový nadprůměr. Nicméně se nejedná o nic převratné. Život je holt o něčem jiném. ()

rubii

Žádný boom to doopravdy není, ale není to nijak obzvláště perverzní ulítlé a nechutné jako ostatní filmy. Mimochodem už pár scén jsem viděl z maturitních plesů středních škol v americe a mám pocit že všechny dopadnou stejně na . . . a zápletka mám pocit že jednou někdo napsal scénář na začátku 90. let a dal si na to patent a teď si pěkně žije z toho že každý další režisér kopíruje jeho script ()

Kaylar

Ve filmu se vyskytují všechny atributy, obvyklé pro tento žánr: oblíbení studenti, kteří udávají módní trendy. Neoblíbení studenti - outsideři. Povrchní a namyšlené třídní krásky, které obdivují zdatné a fešné sportovně založené mladíky - tito však neoplývají přílišnou inteligencí a v jejich hlavách mnoho myšlenek věru není. Děj filmu má předvídatelnou zápletku a neodvratně spěje ke svému vrcholu, taktéž oblíbenému ve filmech o teenagerech - totiž maturitnímu plesu, který je nejdůležitější a zlomovou událostí v životě každého studenta. V průběhu plesu jakoby zázrakem všechny postavy prozří a jsou schopny rozpoznat pravé charakterové vlastnosti svých bližních. Omlouvám se za sarkasmus, ale přišlo mi to opravdu slabé... ()

• Film je založen na divadelní hře "Cyrano de Bergerac" Edmonda Rostanda z roku 1897. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v kalifornském městě Santa Clarita. (Terva)