rivah

Rozkošná malá Shirley jako Priscilla se přidala k cvičení britských vojáků a potlačení rebelie v Indii. Rodinná podívaná.(50%) ()

Martin741

Pochopil som ze sa to odohrava v Indii kolonizovanej Brytskym Imperiom, Indovia este nechceli priamo nezavislost, len lepsie socialno -ekonomicke podmienky - ak serete na picoidy z filmovej teorie a zaujimate sa o vseobecny rozhlad, tak vedzte, ze Briti Indom hodne dlho nedvihali mzdy, pricom platy rodenych Britov v kolonizatorskych uradoch pravidelne stupali. Ksatrijovia /indicke vyssie kasty/ boli na tom mizerne - slaba vyzbroj, Britske Imperium ich vyzbrojovalo starymi, vyradenym zbranami, platy roky stagnovali. Plus bezne boli vojenske cvicenia pocas nabozenskych sviatkov /hinduistickych/, nasilne metody vladli aj u konvertovania. 74 % ()

fragre

To jsem se nechal nachytat, když jsem si přečetl, že film je dle námětu Rudyarda Kiplinga, jehož některé romány mám dodnes rád. Ani to, že jsem byl, vzhledem k roku a místu vzniku filmu, připraven na větší dávku sentimentu a kýče, však nepomohlo. Ona ta Shirley je tak příšerně "loztomilá" v té skotské uniformičce, kdy si kolem prstu obtočí nakonec i vůdce muslimských povstalců, že jednomu bleskne hlavou: Herodes, to byl král. ()

kinderman

Další ze zástupců žánru oblíbeného (nejen) v období klasického Hollywoodu- "koloniální" dobrodružný film- je tentokrát ozvláštněn přítomností roztomilé Priscilly, která si v posádce svého dědečka v severní Indii podmaní srdce drsných vojáků (výborný V.McLaglen coby seržant MacDuff) a přispěje k vyřešení konfliktu mezi Brity a indickými povstalci. Je to neodolatelně naivní, ovšem výborně zrežírované a ve scéně, kdy S.Templeová zpívá McLaglenovi, také náležitě dojemné. ()

• Shirley Temple (Priscilla) prohlásila, že film Rekrut Willie Winkie je její nejlepší. „Byl nejlepší, protože tam bylo hodně cvičení se zbraněmi, hlučného pochodování ve vojenských uniformách s mosaznými knoflíky a mou pestrou suknicí. Byl nejlepší pro odvážné husarské kousky se střelci ze zálohy a splašenými koňmi. Byl také nejlepší, protože se konečně zdálo, že jsem získala profesionální respekt u někoho tak rodokapsově chlapského, jako byl John Ford (režisér). A ze všeho nejlepší bylo, že má vodově modrá pojízdná šatna byla přemalována na červenou barvu pluku.“ (Pavlínka9)