Fiona McKay (Alberta Watson) se po letech strávených v Evropě vrací zpátky do Kanady, na malý ostrov v Novém Skotsku, kde prožila dětství. Bere s sebou i svou dospívající dceru Claire (Julia Brendler) v naději, že změna prostředí jí pomůže překonat trauma ze ztráty blízkého přítele. Dívka se ocitá ve společnosti staré výstřední spisovatelky Celie (Lynn Redgrave) a jejího nedokončeného románu o dívce Silly (Kirsten Dunst), kterou postihl podobný osud jako Claire. Moc Celiina příběhu, odkrývajícího tajemnou minulost ostrova, má na Claire téměř zázračný účinek, postupně z ní odejímá veškerou bolest a trápení a dává jí novou sílu do života. (muskcz)

wege

Kirsten má dvě polohy, buď je to herecky skvělé nebo na hovno. Tady platí ta první možnost, navíc umí krásně kouřit … dýmku. Celý ten film je takový pěkně příjemný, zároveň ale o ničem, čitelný a dost často mu chybí jakákoliv atmosféra. ()

Sarkastic

Bezprostřední Kirsten kouřící dýmku, to chceš! Ne, na tento poněkud raritní snímek se určitě nestojí za to podívat jen kvůli těmto scénám, i když je fakt, že z hereckého hlediska Deeply stojí právě na zmiňované herečce, která je ve své roli dost jistá a přesvědčivá. Především je to však docela poutavá dvojpohádka v dramatickém balení, jejíž 2 příběhy jsou dobře provázané a nerušivě se mezi nimi přechází. A silných scén vyvolávajících odpovídající divákovy emoce tu taky není málo. Navíc příjemné mysteriózno, přestože nejde o nic thrillerového. A konec není zbytečně moc doslovný (resp. záběry kamery nahradí případná nadbytečná slova). Za mě to budou slušné 4*. ()

rivah

Příjemný a trochu mysteriózní melodram s dějem spjatým s chmurnou a podivnou náladou a přímořskou přírodou.(max.50%) ()