Šimpanz

• Česko Šimpanzi (viac)

Studio Disneynature, které stálo u vzniku dokumentárních filmů Země, Oceány nebo Africké kočky, přináší nový film nazvaný Šimpanzi, úžasný příběh o vítězství jednotlivce a pevných rodinných vazbách. Vydejte se do srdce afrického deštného pralesa a poznáte Oskara, roztomilé šimpanzí mládě, které si umí užívat života. Svět pro Oskara a jeho kamarády představuje jedno velké hřiště, jež klidně mohou za chvilku obrátit vzhůru nohama. Jsou plní zvědavosti, touhy po objevování a radosti a s oblibou se opičí po ostatních, zároveň ale patří mezi nejzajímavější osobnosti zvířecího světa. Díky vysoké kvalitě obrazu budete mít příležitost zblízka sledovat Oskara i jeho příbuzné, jak se pohybují ve svém původním prostředí pralesa. Před vámi se odehraje inspirující dobrodružství plné odvahy a přirozeného kouzla. Příběh šimpanze Oskara si vás zkrátka získá. (oficiálny text distribútora)

Master19

Jak tohle natočili??? Herci předvádějí úchvatné výkony, také kostyméři se předvedli, exteriéry dechberoucí, interiéry se ehm... nekonají. Jako bonus se divák dozví něco bulvárních informací ze života šimpanzů (úplně jsem sdílel jejich nechuť sedět v dešti na větvi). Ale pořád mi hlava nebere, jak mohli vědět, že když tam rozmístí ty kamery, že se tam něco semele... ()

Autogram

Viac ako dokumentárny film je to skôr príbeh, kde šimpanzi nie sú kreslení, ale skutoční herci. Kritériá akčnej drámy s komediálnymi prvkami to možno dokonale nesplní, ale približuje sa. Je to kríženec žánrov a tak nie je nabitý faktami, kto sleduje klasické dokumenty o prírode, tak sa možno nič nové nedozvie. O to viac je to určené deťom, ktoré by si to dokázali vychutnať s plnohodnotným slovenským alebo českým dabingom, titulky pre ne nebudú to pravé. Aj podľa záverečných záberov klobúk dole pred filmovým štábom a ich nasadením. ()

Matthew013

Nevím, jestli je to špatný dabing, nebo je to skutečně takhle v originále, ale výběr slov popisující chování šimpanzů v tomto dokumentu je dost zavádějící. Tak například: "nemovitost" - místo kde bydlí šimpanzi¨, "stopnout maminku" - mládě nase na zádech nese jeho maminka, "Fredy vede dopravu za snídaní ", "Restaurace není na stejném místě", "Dokonce není ani v jejich čtvrti". Tak to vypadá, že autoři těchto metafor mají méně inteligence než daní šimpanzi. Popisovat takhle dementně to, že šimpanzi hledají jídlo pokaždé na jiném místě v dokumentu, který se snaží vypadat vědecky, dost zpochybňuje jeho kvalitu. JE VTIPNÉ (možná i tragické), jak vnímají LIDÉ PŘÍRODNÍ SVĚT V DOBĚ POZDNÍHO KAPITALISMU. Proberte se ŠIMPANZI NEMAJÍ ŽÁDNÉ NEMOVITOSTI, ČTVRTĚ, dokonce ANI VOLNÝ TRH. :D O čem to vypovídá? A jakým dokumentům se dá na 100% věřit? ()

U_S_O

Pekný dokument o šimpanzej skupinke, ktorá žije niekde v srdci džungle v Afrike. Príbeh sa točí okolo malého Oskara a jeho každodenných radostiach a starostiach, ktoré prežíva so svojou šimpanzou rodinou. Zábery na šimpanzov často striedajú krásne zrýchlené zábery pomalého života v džungli, ktoré sú skutočne úžasné. Dokument je však iba "obyčajným" príbehom šimpanzej rodinky, bez akýchkoľvek faktov o šimpanzoch, čo mi trochu chýbalo. Keďže je to dokument, tak som čakal, že sa o nich niečo zaujímavé aj dozviem. Napríklad dokument The Meerkats, mi prišiel v tomto smere viac vyrovnanejší a pútavejší. Napriek tomu to bol zaujímavý pohľad do života šimpanzov. ()

Sennhie

Šimpanzi prostě a jednoduše nejsou, alespoň v mých očích, tak zajímavý jako velké kočkovité šelmy. Celý příběh není ani dramatický, ani emočně vypjatý a ani oku lahodící, a tak si tvůrci vypomáhají pohledy na krajinu, které zaplňují snad jednu třetinu snímku, dále hudbou, která jen ruší a vůbec se nehodí. Tentokrát Disney Nature mě neoslnil a Šimpanzi zaostávají velkým krokem za Africkými kočkami. Tvůrci se snažili, ale bouchání klackem o zem se rovná velké nudě. ()

• Film byl uveden k výročí Dnu Země. (R´Hell)
  • Tim Allen dal šimpanzovi jméno Oscar. (R´Hell)