Bláznivo / Krásne

• Česko Šílená / Krásný (viac)

Nicole je problémové děvče z bohaté rodiny. Carlos je kluk z latinsko-amerického předměstí. Chodí na stejnou střední školu, ale zatímco Nicole jen tak životem pro proplouvá a své deprese utápí v alkoholu a bezcílném poflakování s kamarádkou, Carlos má před sebou jasný cíl. Chce jít na námořní akademii a chce se stát pilotem vzdušných sil námořnictva. Nicole se nápadně hezký Carlos zalíbí a rozhodne se, že ho získá. Neustále mu nadbíhá, až se jí to nakonec podaří. Rozmar rozmazlené holky má ovšem překvapivý výsledek. Nicole zjišťuje ke svému překvapení, že se poprvé v životě skutečně zamilovala. Mezi oběma vznikne romantický milostný vztah, ale Carlosova rodina ohrnuje nad bílou bohatou holkou s nevalnou pověstí noc. Carlosova přísná matka dá Nicole jasně najevo, že do jejich komunity nepatří. Carlos zjistí, že Nicolin otec Tom Oakley je významný politik. Ten nabídne talentovanému chlapci pomoc a podporu při studiu na akademii. Zároveň ho však varuje, jeho dcera je destruktivní osobnost se sebevražednými sklony, závislá na alkoholu. Žádá ho, aby se s Nicole rozešel, jinak ho zničí. Carlos nakonec nátlaku z obou stran podlehne. Je však možné vzdát se opravdové lásky? (oficiálny text distribútora)

Golltes

Tento film má podľa mňa jednoznačne najlepší začiatok a nádherne spracované úvodné titulky,ktorým sa vyrovná len málo snímkov,ktoré som mal možnosť vidieť (snáď len Robertsovej Úsmev Mona Lízy).John Stockwell podobných romantických drám natočil viacej,no len v Crazy/Beautiful našil rolu chudobnej popolušky na chlapca,čo je mierne osvieženie oproti vlne filmov s rovnakým motívom,ktoré sa privalili po Pretty woman.Herecké obsadenie na čele s Kristen Dunst hrá exelentne a vykresleniu rozdielnych svetov milostnej dvojice pomáha velmi precízne použité exteriéry a lokality,v ktorých milenci žijú. Nádherné songy zo soundtracku zvyšujú moje hodnotenie o celý bod,takže vďaka tomu poprvý-krát dávam romantickej dráme plné hodnotenie. ()

charmin

Ja sa citim ako taky verklík opakujuci to iste uz 856-krat to iste dookola..Am. film, nudny namet kt. uz vsetci pozname, s neprekvapivym dejom a scenarom, s dobre znamymi postavami, kt. su uplne protiklady, etc etc etc. Avsak, ako vzdy, nesnazim sa byt LEN kriticka:)Treba uznat, je to jeden z tych lepsich romantickych filmov - vyber dobrych hercov pomhol, kamera, hudba, a niektore romanticke sceny su..romanticke :) Kategoria Am.3* filmy ma na piatkovy neskorsi vecer jedine mierne pobavila(ci nabudila??:),ale to je asi tak vsetko. ()

Fr

Pamatuju si ten den, kdy jsme se poprvé potkali. Jeho úsměv. Jeho dotyk..... Ona je šílená, bohatá, zevlující puberťačka a on chudej, chytrej Mexikánec. A krásnej – ale to každej ví. Zamilují se do sebe a to tak, že hodně. A láska, ta s člověkem zamává! Oceňuji, že se nejedná o tuctovou ( a už vůbec ne) komedii. Tady jde o víc. Dramatický náboj má sice každý vztah, ale zde nejde jen o hloupoučká vyznání lásky. Romantika pro náctileté? Nevím, ale příběh by mohly ocenit slečny v pubertě. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci vidět K.Dunst v těsným tričku. 2.) Jsem romantik a mám rád různorodé zajímavé soundtracky. 3.) Chci zažít bláznivý věci! (a stačí mi to jen ve filmu) 4.) Zamiloval jsem se do Mexičana. PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Candyman

Něco naprosto odlišného od klasické romantiky. Konečně žádný totální slaďák, ale trochu realističtější pohled na teenagerovskou lásku. Film má dobře vyobrazený rozdíl mezi zbohatlíky a chudšími lidmi, navíc přistěhovalci. Na tento film se rád podívám i víckrát. Jako bonus bych uvedl výborný soundtrack v čele s Davidem Grayem a jeho hitovkou „This Years Love“. ()

Anderton

Šialená-krásny je príjemná, celkom netradičná teen romantika, ktorá snáď neurazí ani staršieho diváka, ktorý na ňu náhodou natrafí v televízii. Ako napríklad ja. Za krásnu tu paradoxne nie je Kirsten Dunst, ktorú vedia vizážisti namachliť aj krajšie, ale Jay Hernandez, ktorý o bohaté, trochu rozmaznané dievča prejaví záujem. Príjemný film, ktorého DC vzhľadom na pridaných 40 minút určite nechcem vidieť. ()

• Většina záběrů ze školy se natáčela ve skutečné škole a studenti posloužili jako komparz. (don corleone)
  • Příběh byl inspirován knihou fotografií Laurena Greenfelda s názvem "Fast Forward". (don corleone)
  • Kirsten Dunst měla mít ve filmu i scénu, ve které bude nahá. Konkrétně ta, ve které jde z postele pro kondomy kolem uklizečky. Podle scénáře ji měla zahrát bez oblečení. (don corleone)