Itazura na Kiss

• Japonsko イタズラなKiss

Aihara Kotoko si pořádně všimla Irie Naokiho až poté, co se spolu srazili a jejich rty se dotkly. Naokimu se to samozřejmě ani za mák nelíbilo, ale Kotoko si to celé zidealizovala a pro Naokiho zahořela láskou. I další věc „zahořela“, konkrétně Kotočin dům. Proto ji a jejího otce pozvali přátelé, aby u nich dočasně bydleli. Otcovi přátelé mají dva syny. Ten starší se jmenuje Naoki. Hloupá, ale nadšená Kotoko spolu pod střechou s geniálním, ale nabručeným Naokim. Budeme mít šťastný konec? (Zíza)

Zíza

Říkala jsem si, že tohle zpracování oproti ostatním má určitě výhodu v tom, že je to japonské, krátké (9 dílů) a z roku 1996. Nemýlila jsem se. Ale také jsem si říkala, že vzhledem k dostupnému materiálu bude i v nevýhodě, protože manga přestala vycházet v roce 1999. Byla to škoda, ale i bez toho se dalo žít. Velkým kladem na této sérii bylo, že jsem se za hlavní hrdinku ani jednou necítila tak hrozně trapně, jako mě donutila se cítit Oh Ha Ni nebo ještě hůře Yuan Xiang Qin. Zpracování totožného, ale prostě japonská verze je nejlepší, i když hlavní hrdinka je takové ucho (ehm, doslova). Na své ukřičenosti a hlouposti dokázala ubrat a nebylo to hnáno do takových rozměrů jako u dvou zmiňovaných. Je pravdou, že v taiwanské i korejské verzi je více takových těch "achich ách" momentů, ale japonská verze se bez nich dokázala bez problému obejít. Dalším velikým hladem je hlavní hrdina. Je zobrazován jako člověk nebo jako monstrum, které je naprosto bezchybné ve své škatulce IQ 200+. Herec je vcelku pohledný, sympatický a myslím, že tenhle Irie-kun je ten pravý a uvěřitelný. Jen je škoda, že už jsem ten příběh viděla tolikrát, jinak bych si to určitě užila mnohem více. ()

maneki_neko

Mám takový pocit, že v devadesátých letech byla celkově pro asijskou produkci doba nějakého osvícení nebo co. Tahle adaptace mě fakt dostala. Ztvárnění Naokiho a Kotoko mi v podání Kašiwabary a Sató neskutečně přirostly k srdci. Obě hlavní postavy dělají nějaké chyby a vzájemně se doplňují, aby si pomohli naleznout svůj smysl života. Tohle je bezesporu jedna z mých největších srdcovek. ()