Film se odehrává mezi dvěma díly stejnojmené počítačové hry (Red Faction: Guerrilla a Red Faction: Armageddon) a jeho ústředním protagonistou je syn Aleca Masona Jake, který bojuje proti nové lidské armádě odhodlané zničit Red Faction - dokud nezjistí, že se ke skupině připojila také jeho sestra. (Moviemaker)

Martrix

Většina lidí si asociuje sci-fi s něčím, co se odehrává v budoucnosti, kosmu, alternativním světě, popř. když v ději figurují zatím neobjevené technologie, či dostaneme návštěvu odjinud. Red Faction: Origins se odehrává na Marsu a to je jediné, co tento film opravňuje k tomu, aby se honosil označením sci-fi. Jinak jde o tuctový příběh, který se mohl odehrávat prakticky kdekoliv, kde jsou lidé s rozdílnými názory. Často tady zaznívá, že na béčko je to dobrý. Ale béčko přece není kategorie filmů, kterým se díky nízkému rozpočtu ledacos odpustí. Mám zato, že béčko z něho dělají právě negativní ohlasy nás diváků! Takže žádné slitování. Děj je stupidní i na film podle videohry a působí jako jeden díl nějakého přiblblého seriálu o bojůvkách na Marsu. Dialogy, především ve druhé polovině, pak dělají celý film ještě debilnějším, než by musel být. Triky spojí za houby, ale to bych u TV filmu neřešil. Stejně jako celkový televizní look a kameru. Ale ta bezobsažnost a tuhost.? To je prostě bez pardonu špatně napsané, i natočené. Normálně si expresivní výrazy šetřím na pořádné sračky, ale Red Faction: Origins má tu smůlu, že je to první sci-fi, které jsem viděl od shlédnutí seriálu Firefly. Jestliže Firefly, která má dohromady cca 600 minut, dávám 10 bodů, Red Faction: Origins, si se svými 120 minutami zaslouží maximálně 1 bod. 600 minut radosti a zábavy, vs. 120 minut nudy, neoriginality a zbytečnosti. PS: FRIDAY13 a Moviemaker evidentně koukali na jiný film, nebo je to jejich první dospělácký film vůbec, takže nemají srovnání. ()

JohnCZ

Popravdě je tenhle film jedním z nejlepších zpracování na motivy počítačových her, co jsem kdy viděl. Konečně film, který naplno využívá toho, co měli hráči na hře rádi - prostředí, postav, názvů, částečně i akce. Příběh přímo navazuje na konec Red Faction: Guerilla a rozvíjí ho. Zpracování je sice dost televizní, ale i tak je to jak herecky, tak po stránce efektů na TV film dost solidní práce. Roberta Patricka bych v roli Aleca Masona nečekal a zahrál ho skvěle. V dnešní době se každé sci-fi hodně cení a fandům hry film určitě doporučuji. Ovšem nejsem si jist, zda to těm ostatním vůbec něco řekne, příběhově to nemá samostatně naprosto vůbec čím zaujmout. 3,5* ()

pospech11

Hra byla skvělá a dostala by 5*, film je průměrný. Jelikož jeho děj je dokončením Guerrilly, tak jsem za něj rád. Nevadí mi ani, že jde pouze o film určen k distribuci do televize. Pravda některé triky ve filmu byly udělány dost béčkově, ale i tak se na film dalo dokoukat. Robert Patrick v roli Aleca Masona je dobrá volba, škoda je že nedostal víc prostoru. A můžu říct, že po všech těch filmech od Uwe Bolla, jsem rád za Red Faction. Přesto všechno nemůžu dát víc než 3*. ()

Hubis_

Do tohohle filmu se moc neinvestovalo a na kvalitě je to hodně poznat.Efekty na úrovni deseti let zpátky,herci hráli asi jen za guláš a příběh taky žádná sláva.U takových filmů čekám pořádnou dávku akčních scén,ale tady jsem pořád jenom čekal a čekal a čekal a stejně jsem se nedočkal.Hra je výborná,což se o filmu říci nedá.Je to škoda,že se toho neujal úspěšnější režisér.Dokoukáno s velkou nechutí. ()

Helo

Je mi ctí, že mohu k tomuto filmu napsat komentář jako první. Tak tedy do toho. Předem bych měl říct, že hru jsem hrál asi tak před deseti lety a to asi tak 2 hodiny, takže to hodnotím spíš jako neznalec předlohy. Abych pravdu řekl, vcelku mě to překvapilo a to v dobrém slova smyslu. Efekty nebyly vůbec špatné (až asi na 2 vyjímky), přítomnost známých herců velice potěšila, stejně tak jako hudba od Jonathana Ortegy, která vznikla za dozoru Beara "Medvěda" McCrearyho (a je to hodně znát). Jediné vítky bych směřoval k průměrnému příběhu (který ovšem naprosto dostačuje) a k jistým mezerám v návaznosti jednotlivých scén (jako by jich tam bylo pár násilým vytrženo... zřejmě kvůli stopáži...) Ale jinak můžu jen doporučit, na volný večer nebo odpoledne do zabaví více než dost. A třeba na to navážou i nějakým slušným seriálem (rozhodnutí padne podle sledovanosti tohoto filmu). ()