Gotti

• USA Gotti (viac)

Příběh nechvalně proslulého šéfa podsvětí Johna Gottiho (John Travolta), zvaného “Teflonový Don”, člena newyorské zločinecké rodiny Gambinových. Sledujte očima Gottiho syna Johna juniora (Spencer Lofranco) tři bouřlivé dekády Gottiho života, během kterých se společně se svou ženou (Kelly Preston) navzdory mnoha tragédiím a pobytům ve vězení snažili udržet rodinu pohromadě. (Bontonfilm)

verbal

No jako bych včera nekurvoval u Eskobara. A bác ho! Máme tu další naprostou zbytečnost, protože Goťťák byl už dříve vyčerpávajícím způsobem zpracovaný daleko lépe, svižněji, sysluplněji, záživněji, ostřeji, s lepšími a vhodnějšími herci a scénářem, který uplácal opravdový scénárista, a ne jako svou neumětelskou prvotinu a zároveň requiem Leoš Červený, od počátku své rádoby kariéry mrtvá nesympatická výplň podřadných vedlejších rolí v televizních mafiánských odpadech. Travič, který už zase pár let taky urputně šlape hovna v různých céčkových žumpách, se zřejmě domníval, že by si mohl opět napomádovat skráně nebo vyrazit s negrem na hambáč, a vysomrovat nějakou důstojnější roli pro sebe i svou vypláchlou sájentologickou starou, ale zase vedle, a asi bude muset při auditu poprosit taťku Habárda. Ono si jen narvat držku vatou a dělat huhňavého Vincka Vegu na to brutální vypatlané hovado z Naší kozy holt nestačí a Armán byl v té zmiňované povedené verzi mnohem přesvědčivější. Asi proto, že si nikdy nesahal do rozkroku kožených kalhot a nedělal „ú-ú-ú“ na pičoidní barbíny. Čili prostě jen další nic moc ždímání dávno suchého hadru se standardní plejádou škatulově proházených profláklých xichtů z céčkových taškařic o Smolíkovic kočce a přehrávajícím gogotanečníkem v hlavní roli. ()

Enšpígl

Jestliže se John Travolta chtěl zapsat do hlavní topky gansterských filmů, nechápu proč nedal práci na scenáři třeba Steven Zaillianovi na místo totálních amaterů, tohle byla vrcholová ukázka jak zabít v podstatě zajímavý námět absolutně zoufalým scénářem, dějový postupy odnikud nikam, časové line bez vypravěčského smyslu Šitý horkou jehlou někde na píškovišti při hlídání dětí. Nevyznamenala se ani kamera, protože dávat záběry na postavy v dramatických scénách proti světlu, může jenom ultrakretén. Jinak bych se vsadil o kachnu s pivem, že John Travolta před natáčením čuměl na všechny klíčové mafiánky s Bobbym DeNirem. Špatný, hodně špatný. ()

Malarkey

Co jsem četl, tak tímto filmem se chtěl Travolta nějakým způsobem realizovat a dostat se mezi smetánku těch nejlepších kmotrů, kteří si za těch šedesát let vydobili své místo na filmovém slunci. Nevím ale, co čekal. Režisér je evidentně ze série těch béčkových talentů, kde už u samotné hudby je znát, že tenhle film bude jeden velkej vopruz. Travolta vysloveně špatnej nebyl, to všechno ostatní stálo za starou bačkoru. Tenhle film byl nakonec dobrej akorát na to, abych zjistil, že v devadesátých letech o Gottim vznikl také jeden film, který je na první pohled daleko zajímavější, jak tenhle nudnej patvar. ()

Djoker

Travolta má snad nejhorší nos na projekty ze všech velkých jmen v Hollywoodu. Gotti je pouze sestřih videoklipů z jeho života a skoky v čase ničemu nepomáhají, film totiž vůbec negraduje. Neschopnost režiséra potvrzuje i vedlejší postava Paula Castellana, jehož aura legendárního šéfa mafie naprosto zastiňuje Gottiho, který by logicky měl být hlavní hvězdou. ()

Fiftis

Filmy s námetom historiek o americkom podsvetí a mafií môžem od doby príbehov s Edwardom G. Robinsonom. Na film som sa vyložene tešil, pretože John Travolta je aj u mňa ideálnym predstaviteľom klasického bossa. A navyše v podaní Pavla Trávníčka v dabingu, čo viac si priať? To sedí ako zadok na šerbli. Samotný príbeh sprevádza hlas Johna Gottiho, čo pripomína gangsterky podľa Raymonda Chandlera alebo Dashiella Hammetta, klasika románu americkej tvrdej školy. Glosovaniu deja hlavnou postavou nechýba humor a diváka všeobecne informuje o udalostiach, ktoré pre komplexnosť nemôžu byť uvedené na plátne. Proste gangsterka ako má byť a keď ide o rekonštrukciu života skutočnej osoby, možno len chváliť. ()

lamps

Velká dějová křeč s nevýraznými aktéry, slaboučkým scénářem a veskrze rutinním řemeslným dotykem, kterým by chtěl Connolly navázat na Scorseseho a spol, přestože na to ani zdaleka nemá. Lehce nad vodou to drží jen vitální Travolta. Více zde. ()

DwayneJohnson

Travolta je poslední dobou, aspoň pro mě naprosto tragický herec a Gotti naprosto zoufalý film. Chybí tomu vše, co by měla správná gangsterka mit a když tak nad tím přemýšlím, je ta jedna hvězda přesně tak akorát. Pokud chceš Johne ode mě malou radu, pusť si Kmotra, nebo italskou Gomorru a pořádně se dívej. Za pár let to můžeš zkusit znova a třeba vznikne víc, než tahle nabubřelá sračka s tvým věčně afektovaným obličejem. ()

SeBig

,,ctihodnosti, těch pět doživotních trestů je v pořádku, ale těch 50 dollarů..vy vážně umíte lidi naštvat.” Pomatuju si jak jsem se na to těšil, ale pak to postupně začalo opadat a vím proč..tenhle příběh Gottiho, i když ho hrál Travolta mě nebavil. ()

Chrustyn

Nezajímavý pokus o životopisný film o legendárním gangsterovi. Výslednou podobu bych ani nevyčítal samotnému Travoltovi, který se docela snaží, ale spíše scénáristům a nezkušenému režisérovi, který si s látkou vůbec nevěděl rady. ()

Marze

Gotti zkouší nahustit hodně informací do malého prostoru a ve výsledku se o mafiánovi nic nedozvíme. Je to pro mě nudné a zvláštně nesoudržné. ()

Arsenal83

Oproti televíznej kvalitnej verzii z roku 1996 neponúka nový Gotti nič nové. Je pravda, že Travolta sa tu snažil, čo mu sily a schopnosti umožňovali, to je jedno z mála pozitív. Za bežných okolností sa ale v mafiánskej story nesmiete nudiť, tu sa však tomu dosť často nevyhnete. ()

Karamanlis

Gotti mi nezarezonoval najmä čo sa hereckého obsadenia týka. A hoci sa tu John Travolta na reálneho "teflonového dona" vlastne aj trochu podobá, rola mafiánskeho bossa mu nesedela a rádoby tvrďácke pózy či grimasy, ktoré tu strúha tomu tiež moc neprospeli. Predstaviteľ Gottiho syna Spencer Lofranco je presvedčivý ešte menej než Travolta a postavu mladého búrliváka, majúceho našliapnuté k životu v otcových šľapajách mu zožerie asi málokto. U mňa bolo problémom aj to, že tento primárne gangsterský film sa viac sústredil na Gottiho rodinné peripetie než na jeho kriminálnu činnosť a to ustavičné preskakovanie príbehu medzi tromi epochami mafiánovho života na mňa občas pôsobilo mätúco. ()

Morholt

Když jsem si po verzi s Assantem říkal, že Gottiho by se měl v budoucnu ještě někdo chopit, tak jsem to rozhodně nemyslel takhle. Travolta ještě jakž takž ušel a nastínění mafiánského prostředí se také dalo, ačkoliv Connolly není žádný Scorsese či De Palma, nicméně dějově to byla ukrutná nuda, kterou občas sice rozčísly nějaké ty výstřely, ale ty spíš ten celkový zmar podtrhovaly. Tak snad příště. 35% ()

Lacike

Za tak nudny zivotopisny film by Gotti tvorcov urcite vyzabijal. Oproti skvelej verzie s Assantem tato pridava hlavne liniu s Gottiho synom, ktora mala pravdepodobne oramovat cely film a ukazat Gottiho ludsku stranku, ale ani to sa jej nedari. Ako otec Gotti za vela nestoji a to zaverecne vyliatie srdiecka v rozhovore so synom dostane maximalne divacky Hallmarku. Sklamanim je podanie vyvoja Gottiho vzostupu a padu, ktore je prilis skratkovite a neraz aj neprehladne. Miestami som sa v udalostiach stracal aj ked som videl niekolko filmov o Gottim. Travolta sa snazi, ale pôsobi skoro jak karikatura. Assante pôsobil ovela prirodzenejsie. Z ostatnych hercov tu uz nikto nestoji za zmienku. O klasicku mafiansku atmosferu tento film vôbec nezavadil a ako zivotopis to je nuda. Ak ste videli verziu s Assantem, tak toto je strata casu. 4/10. ()

Marsik

HBO GO - Travolta se snaží a já ho mám rád. Kašlu na to, že to aspirovalo na nějaké Maliny. Já to vnímal jako dobré drama, které se zaměřilo více na vykreslení postav a rodinné rozepře, než na tu "mafiánskou" část. 70% (with J.) ()

k4n9ur

Nejvíc mě sere jak - a teď nevim jestli za to můžou už Amíci - Češi przněj italský jména. Jako Lucchese neni Lučéze, Genovese neni Genoveze. Když dabujete, zjistěte si aspoň správnou výslovnost, dyť to neni tak těžký proboha. Pochopim když si objednáte v restauraci “gnoči” (nikdo neznáme všechno) ale tady si to sakra zjistěte! Taky byste se nekoukali na film kde řikaj Johnovi místo “Džone”, “Jone”. ()

JJ.Gibson

Docela jsem se na Gottiho těšil, protože Travolta jako velké zvíře newyorské mafie zní velmi lákavě!!! Ale se zlou jsem se potázal. Snad ve všech ohledech je to špatné. Z pohledu vyprávění příběhu, z pohledu vykreslení postav, z pohledu zábavnosti. Na Gottim není zkrátka a dobře nic, co Vás zaujme. Bohužel! Tu jednu usmolenou leklou hvězdičku dávám za Travoltu, že se z toho snažil aspoň vydobýt o něco lepší film... ()

Maq

Nejspíš to financovala nějaká Gottiho nadace. Gotti v téhle verzi vypadá jako trochu svérázný dobrodinec, kterého hnidopišská vláda otravovala, až ho nakonec zabásla. Cosa Nostra z toho vychází jako organizace počestných chlapů. ()

Zemřela herečka Kelly Preston

Zemřela herečka Kelly Preston

13.07.2020

Herečka Kelly Preston zemřela ve věku 57 let po dvouletém boji s rakovinou prsu. Zprávu přinesl její muž herec John Travolta. Preston započala svoji kariéru v soap opeře Capitol, k jejím nejznámějším… (viac)

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

23.02.2019

Zlaté maliny (v angličtině zkráceně Razzies) jsou ocenění za nejhorší filmy roku, které jsou každoročně „slavnostně“ udíleny den před Oscarovým ceremoniálem. Letošek pak nebyl výjimkou a byť nás ty… (viac)