Jak obyčejná studentka Lee Seol ke korunce přišla. Jednoho dne Lee Seol zjistí, že má královskou krev, což by v Korejské republice nemuselo udělat takové haló, kdyby se právě nerozjelo referendum o znovunastolení monarchie. Park Hae Young je dědicem veliké společnosti Daehan Group, ale vypadá to, že z toho žádné peníze nekápnou, protože jeho dědeček chce všechny peníze vrátit majestátu. Přesto se uvolí, že se stane Lee Seolinin učitelem etikety a slušného chování, kdyby v referendu vyšlo, že si Korejci přejí obnovit království. Naučit se spořádaně vyjadřovat nebude Lee Seolin jediný problém, přibude jich podstatně více… (Zíza)

Moiraine

Po dlouhé době se opět dostavilo velké zklamání. Tenhle seriál u mě neměl šanci už jenom kvůli hlavní hrdince. Její mentální vývoj se zastavil ve dvanácti letech, takže celých šestnáct epizod se chová jak sobeckej rozmazlenej fracek. Navíc kdyby měla v hlavě ještě o trochu víc prázdno, bylo by vidět skrz. Každá blbost by měla mít nějaké meze. Nejen, že její chování bylo dost často hodně nelogické, ale ona nebyla schopná pochopit důsledky nejjednodušších rozhodnutí - a pak se tvářila strašně ublíženě. Co to ale vypovídá o potencionálním chaebolovi, který za ní pálil. Budiž mu alespoň ke cti, že až na minimum výjimek, si držel nějakou důstojnost. Scénáristi se tentokrát nepředřeli - příběh slabý, postavy taktéž.... Nebyli schopní ani ukončit všechno, co začali. Ta jedna hvězdička je za předposlední epizodu, u které jsem se docela pobavila, a za fakt, že to není tak strašné, aby se to nedalo dokoukat (ale jenom těsně). ()

Aluminium

Nápad to bol zaujímavý, ale postavy a ich príbehy boli až nereálne prepletené. Prvé diely sa ešte dali, malo to aký-taký vtip, aj keď ma tá nelogickosť a nereálnosť kopala do hlavy, svižne to ubiehalo a čo kvitujem, tak hlavná predstaviteľka vyzerala normálne! Čo pri tomto druhu doramy je zázrak. Po tej 10 epizóde to už ale strácalo dych. Príliš rozťahané a nudné. Posledná videná časť č. 11. ()

Nijura

Tneto seriál začal poměrně dobře. Hlavní dvojice se mi líbila a našly se zde i postavy, které jsem nesnášela. Ovšem, čím více se dorama blížila k závěru, tím více příběh začal postrádat smysl a jediné co jsem sledovala byla ústřední dvojice. Dialogy byly poměrně slabé a místami byla tato dorama celkově dost nepřehledná a strašně předvídatelná. Také se již stává zvykem, že se mi moc nelíbí konce doram. Normálně bych asi dala jen 3* za herecké výkony, to zase musím ocenit, a za Song Seung Heon-a. Čtvrtou hvězdičků dávám za píseň "Sunset" od Every Single Day. Instrumentální verze je naprosto dokonalá! ()

iNKa 1104

Kardinální otázka po shlédnutí druhého korejského seriálu > Kde jsou takovýhle úžasní mužští?!? Je to jen řečnická otázka - já vím - v korejských seriálech. Charakter, umění se něčemu postavit a něco řešit, pevnost, schopnost vydržet nepohodlí a vytrpět bezpráví, "vzit to na sebe" ... v tomhle všem úžasná přehlídka postojů, které šlechtí. Nejprve oddychovka a výuka korejštiny, posléze téměř posedlost... On je to vlastně tak trochu dětský seriál, pohádka a telenovela, ale co dodat: mám pro ně prostě slabost, oni jsou neuvěřitelní! ()

Zíza

Nemastné neslané. Má to sice zajímavý nápad, ale troufnu si tvrdit, že mnohem zajímavěji byl zpracován v Goongu. Hlavní hrdinové sice mezi sebou jistou chemii mají, ale trvá zatraceně dlouho, než se dá do pohybu na to, že se prvních pět dílů v podstatě nic neděje. Navíc mi přišlo, že celý seriál je o tom, že někdo odchází nebo přichází a ten druhý ho buď vyhání nebo nahání. Dokonce i nějaký ten pěkný song to postrácí. Navíc na to, jak se to chce tvářit realisticky, je to neuvěřitelné (ta volnost princezny, podivná zapletenost, která se jako zapletenost tvářila, nelogické chování některých postav, podivná rozhodnutí...). Kdyby to byl film, tak prosím, ale takhle je to ztráta času. Nedoporučuju. Stačí se kouknout na videjko, které mě na to naladilo a které vlastně "lhalo" :-D Video má švih a dobrou hudbu (veselou) a nenudí. Prostě má to, co seriál ne. Slabota. Přeloženo. ()