Zásah

(festivalový názov)

Ishmael (Iko Uwais) jakožto mladík trpící úplnou amnésií s masivním poraněním na hlavě. Nepamatuje si absolutně nic, natož svojí identitu. Po ošetření od dokorky Ailin (Chelsea Islan)  vypukne spád událostí a Ish bude muset čelit minulosti, resp. lidem, kteří s ním zřejmě mají nevyřízené účty. A následuje násilí... (Ouwen)

malylada

Na každý film s Uwaisem se budu těšit, neboť díky Raidu ho nelze nesledovat. Možná proto se stává na škodu, že právě zmíněný Raid nastavil v mém podvědomí laťku příliš na horu. Tvůrci se hodně snaží, aby se tomuto snímku vyrovnali a jde to hodně znát. Obrovský potenciál v podobě mnoha zabijáků zůstal nevyužit, herci Uwaisovi nestačí a až moc se musel držet zpátky. Soubojům chybí vetší nápaditost, choreografie neosilní a především chybí syrová realistická akce Raidu. Efekty při přestřelkách, stříkající hektolitry krve se moc nepovedly a celý film mě iritovaly. Snad příště......5/10 ()

Rominator

Moře vyplaví na břeh mladého muže s poraněnou hlavu, který je v bezvědomí. V nemocnici se ho ujme doktorka Ailin (Chelsea Islan) a jelikož si po probuzení nic nepamatuje, dostane od ní jméno Ishmael (Iko Uwais). Po dvou měsících od hospitalizace se o Ishmaela začne zajímat muž, který nevzbuzuje moc důvěry... The Mo Brothers se úplně vyžívají v záběrech, kde je hodně krve a to nemusí sednout úplně každému divákovi. Luxusního hlavního záporáka Lee si zahrál Sunny Pang. Ve filmu se zastaví i posily z The Raid 2: Berandal (2014) a to Hammer Girl a Baseball Bat Man. Julie Estelle (Rika) tentokrát vyměnila kladiva za nůž a Very Tri Yulisman (Besi) má místo baseballové pálky teleskopický obušek. Ve snímku Headshot (2016) hraje prim akce a divák jí dostane dost. Akční choreografii (Action Choreography) dělal Uwais Team. Akční režii (Action Director) dělali Timo Tjahjanto a Iko Uwais. Hlavním / klíčovým akčním choreografem (Key Action Choreographer) byl Iko Uwais. Dále mají v závěrečných titulcích kredit koordinátor kaskadérů a akční choreograf (Stunt coordinator and Action Choreographer) Very Tri Yulisman, Yandi Sutisna, Rama Ramadhan Ruswadi, Irvan Elvano a Erik Rukmana. Rama Ramadhan Ruswadi, Yandi Sutisna, Irvan Elvano a Erik Rukmana na filmu dělali také jako akční umělci a kaskadéři (Action Performers & Stunts). Yandi Sutisna má ještě v hercích kredit jako násilník s mačetou (Machete Thug). ()

schizmo

Po The Raid a The Raid 2 je tohle spíš pohodička a hned vám řeknu proč. V době jedničky tady žádnej takovej masakr nebyl, nebo ne v soudobé historii. Dvojka se postarala o solidní příběhovou nadstavbu a posunula fajtovačky do ještě vyhrocenějších poloh. Takže Indonézie vs. svět 2:0. Jenže pak přišel John Wick a všem ukázal, že i Amerika umí naložit, jak to ještě neznáme, dvojka to jen podtrhla a i když nechci srovnávat tyhle filmy jako rovnocenné, i otrlý divák začne otupovat. Headshod je další indonézská vyhlazovačka, kdy často je ta brutalita až za hranou, jindy vyvolává úsměv na tváři. Děj je bohužel krok zpět a spousta hluhých míst může povolávat nudu. Tak či tak, i tohle je prostě top akční záležitost, u které většinou nebudete moc chápat, co se vlastně děje! ()

chelseaman22

Kdyby Indonésané nechrlili každoročně několik krutopřísně zabijáckých filmů, tak bych byl spokojen. Avšak v návaznosti na výše uvedené jsem rozčarován ze zápletky, jejíž nedostatečnost se snaží překrýt frekventované potyčky šikmookých rejžožroutů. Samotným bitkám chyběla šťáva,. Natažená metráž filmu příliš nepomohla. 66% ()

Wacoslav1

Mno tak poté co jsem byl napodruhé velmi spokojen s prvním Zátahem a zároveň jsem se ujistil, že Berandal je přeceňovaná sračka jsem byl celkem zvědavý co nám ta ťamanská věc co se maže na chleba a jmenuje se Rama a je to herecká láma, předvede tentokrát. A on se kupodivu ten Iko (neviděl jsem charizma a herecký talent ani z expresu, ale všem vám rozkopu držku) Jauwajs docela pochlapil. Teda ne, že by si šel pro Oscara, ale toho bezradnýho týpka v první půlce filmu co má stejný vokno jako já po deseti panácích Morgana z Colou jsem mu i docela uvěřil. Samozřejmě, že co se příběhu týče, tak to co na začátku působí docela složitě se brzy vyjasní a jak už bylo ohledně identity hlavního hrdiny něco málo naznačeno, tak mi ta finální pointa byla jasná a kupodivu jsem se nespletl. Takže je to stupidní a dějově průhledné? ano je a já za sebe říkám, že je to tak asi dobře. Ono to totiž možná podle mých některých posledních komentářů tak nevypadá, ale já měl vždycky po stránce akčních filmů ty kluky šikmooký moc rád, ale jenom tehdy když točili brutální bezohledné a nekompromisní akční řežby bez nějaký omáčky v tom byli vždycky dobří. Ostatně vzpomeňme na časy Johna Killera Woo nebo jiných starých dobrých akčních nářezů kdy jste si mohli být jistí tím, že uvidíte to co vám Americká produkce prostě nemá koule naservírovat, ale zároveň se nesnažili předstírat, že točí něco co má brilantní děj a k akci přidá neúnosnou výplň rádoby genitálního příběhu a tím vznikne nejlepší akční film všech dob... Ano narážím opět na Berandal který zabil Asia Action, ale tady jsou zase vidět náznaky týhle starý dobrý poctivý školy, kdy stačí pár týpků co se nekompromisně zmasakrují mezi sebou neberou si skrupule a jenom tak mimochodem sebou vezmou na onen svět aspoň stovku nevinných civilistů co měli tu smůlu, že se do toho zrovna připletli. Tohle mám kurwa rád! Může někdo řvát, že je to primitivní a plné samoúčelné brutality, ale já měl vždycky pro tyhle fatální masakry slabost a tak odpustím i několik do očí bijících hovadin na které tu upozorňují někteří v komentářích. Ono taky hromada z toho patří už mezi taková klasická klišé akčních filmů a byli i v padesáti jiných filmech, tak když mě to nesralo předtím, pokud mě film bavil jako celek, tak proč bych se v tom měl pitvat teď? Co se týče té zde hodně zmiňované choreografie soubojů, tak se opět potvrzuje, že méně je někdy více a já už fakt nepotřebuju sledovat nějaký super překombinovaný techniky a baleťáctví mě stačí ke štěstí tyhle nekompromisní přímočarý a jednoduchý chlapský rubačky kdy se s tím oba protivníci nemažou a mlátí se navzájem vším co je zrovna po ruce. Záporák tu ví jak si zjednat respekt a scéna vystřílení autobusu nemá chybu (neboj se o maminku už je v nebi!!!) Takže za mě ok režisér Tjahjanto možná nemá talent na oscarový eposy, ale zato nekompromisní masakry a kreativní brutalitky mu jdou více než dobře to se musí nechat. Takže zvažoval jsem mezi 3* a 4* nakonec je to slabší čtyřka. Pochopitelně jak už jsem napsal je to šílená blbost, ale plusem je pár nadsazených a nahláškovaných scén ve kterých je jasný, že to tvůrci rozhodně nemysleli smrtelně vážně a chtějí především, aby cílová skupina tohohle filmu dostala co chtěla a to oceňuji.70% () (menej) (viac)

• Těsně předtím, než nabodne Abdi (Iko Uwais) Leeho na větev, jde vidět, že není tak velká, jak jde vidět v dalším záběru. (Duoscop)
  • Písnička, která hraje na konci filmu, je „Impostor Heart“ od Andre Harihandoyo & Sonic People. (Duoscop)
  • Hlavním akčním choreografem byl Iko Uwais. Kredit koordinátor kaskadérů a akční choreograf sdílí Very Tri Yulisman, Yandi Sutisna, Rama Ramadhan Ruswadi, Irvan Elvano a Erik Rukmana. (Rominator)