Školák Prateek (Armaan Verma) nepovažuje svého otce za hrdinu, spíš se za něj stydí. Požádá ho, aby vytvořil počítačovou hru, ve které vždy zvítězí padouch. Otci (Shahrukh Khan) se to sice nelíbí, ale pro svého syna by udělal vše. Navrhne tedy, aby příští hra, kterou společnost, v níž pracuje, vyvíjí, zvolila za neporazitelnou postavu hlavního záporáka. Jeho návrh je přijat a na předváděčce sklidí hra úspěch. Ra.One (Arjun Rampal) ale dokáže překročit hranice hry a dostat se do reálného světa. Chce vyzvat k souboji na život a na smrt Prateeka, prvního hráče, který s ním bojoval. Chlapcův otec ale ukáže, že pro záchranu svého syna je ochotný udělat cokoliv. (rikitiki)

ScarPoul

Indický sci-fi film o počítačovom hrdinovi a zloduchovi, ktorý bojujú v prostredí Londýna a Mombaja. Príbeh ako to už u indických filmov býva má našlapané tempo aj napriek svojej dlhej stopáži. Je plný drobných vtipkov na obzvláštnenie, dvojicou tanečných pesničiek a nadupaných akčných scén, kde má hlavne strihač zásluhu na tom, že sú niekedy dychberúce. Bohužiaľ film aj napriek krásnej Kareene Kapoor a sympošovi Shahrukh Khanovi nemá natoľko výrazný ústredný motív ani nepôsobí originálne alebo zaujímavo, aby som si ho mohol pamätať dlhšie ako pár dní. Lebo keď sa to tak vezme je Ra.One len odkopírovanou verziou množstva Hollywoodskych trhákov, ktoré leteli v amerike v provom desaťročí, 21 storočia. Je to taká jednohubka na jedno pozretie, ktorá neurazí a ktorá je technicky takmer bezchybná. ()

Šakalík

Tenhle film zraje jako víno – zpočátku to je neskutečná kravina, která je ve své první půlhodině vyloženě trapná. Když se ale poprvé na scéně objeví záporák Ra.One, začne se blýskat na lepší časy a asi po hodině to je už docela koukatelná zábava. Po technické stránce je tenhle film překvapivě zdařilý a je vidět, že se Bollywood ledasčemu přiučil. Ostatně ve filmu si nelze nevšimnout mnohých odkazů na slavné hollywoodské sci-fi trháky, především na Terminátora a Trona. Dle dobré tradice indických filmů si také zazpíváme a zatančíme, ale řekl bych, že jakmile si na tyhle kulturní vložky člověk zvykne, nakonec jim přijde na chuť. :-) Z hlediska příběhu je to sice dost bída, navíc se film táhne hodně přes dvě hodiny, ale myslím, že kdo vydržel do konce, nelitoval. Zajímavé jsou záběry z natáčení během závěrečných titulků. ()

Aljak

Žáner akčného sci-fi patrí medzi moje najmenej obľúbené (spoločne s horormi), no zvedavosť mi nedala a na tento indický trhák v hlavných úlohách so Shahrukhom a Kareenou som sa napokon odhodlal. Spočiatku to bolo skvelé, no keď ožili tí dvaja "hrdinovia" z hry - tak vtedy postupne začalo utrpenie. Prehnané akčné scény a vizuálne efekty - tak to je niečo, čomu som ja nikdy neprišiel na chuť a v podstate takýto film si u mňa asi nikdy nezíska sympatie. Našťastie tie akčné scény nevypĺňali celý film a prelínali sa navzájom aj s príjemnou atmosférou rodiny, kde dostala celkom dosť priestoru aj nádherná Sonia alias Kareena Kapoor. Tá bola najväčším pozitívom tohto filmu, no a samozrejme aj tie vcelku milé scény a hlášky, kde sa G.One učil byť človekom... Ale aj tak bol celý film neustálym súbojom dobra so zlom (G.One vs. Ra.One) - a to ma akosi vôbec ale vôbec nebralo. ()

MartinezZ

W.O.W. ~ Tohle je něco neuvěřitelnýýýýýho. Nejdřív se to snaží o vykrádačku nápadů Terminátora, Iron Mana, Scotta Pilgrima a TRONa, či co, se špetkou humoru a komedie. Což o to, nápad to zase ze začátku nebyl úplně blbý, Hollywood je schopen vymyslet i horší a vydávat je za vážně míněná dramata, ale v tomhle ohledu šel Bollywood ne o krok, ale o celou tůru dál. Následně se totiž všechno zvrhává v komedii se sci-fi akčními prvky, pak všechno zmorfuje do na hlavu postavenou parodii a poté jde všechno naprosto mimo mysl neindického diváka, když se na scéně objeví indický superhrdina "Chitti", který není výplodem počítačového inženýrství, ale opravdovou východní skutečností. Šmarjapanno, tohle může natočit JEN Bollywood, zbytek světa pak už jen zírá s otevřenou hubou během indické variace "Stand by me". Kdo to neviděl, neuvěří, jak awesomeácky totálně WTF tohle je. ~ Oproti tomu všemu je ale faktem, že triky se skutečně povedly, vtip to má také a ve výsledku to tak, jako ujetá parodie/komedie není vůbec špatné. A to má stále většina indické filmy za Odpady!, protože prostě "Indie" (a potom slzí štěstím u braků typu Transformers 3 nebo nijak zvláštních novodobých Sherlocků ;) ~~~ PS: Khan s kudrdlinkami je... nepopsatelný... ~ PPS: Chci tu hromadu malých červených kostiček. CHCI! ()

lennyd

Kdo by neměl rád počítačové hry. Na začátku si vyberete jestli budete hrát za hrdinu nebo ... sakra, jen za hrdinu. Prateeka, syna indického vývojáře počítačových her, to už štve, a tak požádá svého otce Shekara, aby v nové hře vyrobil také pořádného záporáka. Shekar nelení, a pomocí staré indické mythologie vyrobí toho nejhoršího a nejděsivějšího, co může - Ra.One. Tomu se díky své síle podaří dostat ven z počítačového světa do reálného světa, aby se pomstil Prateekovi, se kterým má nedokončený souboj. A Prateekovi nezbude nic jiného, než se pokusit do reálného světa dostat také hrdinu, G.One, aby jej před Ra.Onem chránil ... Uff, u tohoto filmu se ve mně mísí velmi, ale velmi rozporuplné pocity. Začnu tím dobrým - určitě se mi hodně líbil námět, stejně tak vizuální stránka filmu a efekty, a taktéž velmi zdařilá choreografie akčních scén (samozřejmě správně přitažených za vlasy, jak to má v tomto žánru být). Zůstat jen u tohoto, dávám pět hvězd a ani nepřemýšlím. Bohužel tvůrci filmu chtěli zůstat věrni Indickému Bollywoodu, takže tato akční polovička filmu je doplněno o naprosto otřesné zpívané a muzikálové scény, které také film zbytečně natahují na bezmála tří hodinovou délku. Brutus. Když to sečtu a odečtu, tak jsem mírně potěšen, ale zároveň jsem přesvěčen, že indická kinematografie není úplně můj šálek kávy.. ()

• Film obsahuje víc jak 3 500 speciálních efektů. (Conspi)
  • Během scény s vlakem vidíme, že souprava postupně projíždí stanicemi Bandra a Vile Parle, načež havaruje na Nádraží čhatrapatiho Šivádžího, které se ovšem nachází v opačném směru. (Conspi)
  • Kvůli roli Prateeka jeho představitel Armaan Verma trénoval brazilské bojové umění capoeira. (Conspi)