Korra najde způsob, jak by mohla porazit ducha temnoty a zachránit svět. (SkyShowtime)

Azurovydrak

Z vizuálního hlediska nelze závěrečnému souboji nic vytknout, ale přijde mi, že si tvůrci až moc zahrávali s mystičnem a trochu to přepískli. Začali totiž stavět, aniž by pořádně rozmístili základy, a upřednostnili epičnost před logikou, či mi to to tak alespoň přijde, jelikož neodpověděli na spoustu zásadních otázek, které ve mě v průběhu sledování vyvstaly - třeba: Jak mohl Vaatu zničit Raavu, když temnota nemůže existovat bez světla o nic víc než světlo bez temnoty? Jak dokázala Korra i bez Raavy vyvolat obří energetický přízrak a čelit tak Dark Avatarovi, který by měl být správně desetkrát mocnější? Jak Jinora dokázala obnovit Raavu, když k ní neměla v podstatě žádné pouto a ani neměla jak získat takovou moc? Kam se po zničení Unalaka poděl Vaatu - vždyť přece temnota nemůže zaniknout, jak již bylo mnohokrát řečeno. Ve stromě už není, tak kde je? Kdyby kdokoliv věděl odpovědi na tyto sžíravé otázky, můžete mi dát vědět. Prozatím je ale považuji za nevysvětlené záhady, které vysvětleny být měly. PS: S neuzavřením portálů teda zásadně nesouhlasím. ()