Temný krystal

• USA The Dark Crystal (viac)

Jim Henson, který se proslavil jako tvůrce postaviček Muppets, tentokrát nechává v podivuhodném animovaném filmu ožít příběh plný fantazie a poezie. (oficiálny text distribútora)

Han22

Ne prostě ne, nechápu co na tom filmu je tak skvělého. Možná jsem to měl vidět v dětství a už jsem na tohle starý, ale celkem zajímavý příběh sráží u mě prostě to, že je to loutkový. Nedokázal jsem tomu ani na chvíli věřit a celou dobu jsem si říkal, že koukám na maňáskové divadlo pro děti, čemuž napomáhá i neustálé pitvoření a šaškování všech, včetně hlavních záporáků. Navíc až na hlavní hrdiny jsou podle mě loutky hnusné... nevím, tohle nebylo určeno pro mě. EDIT 2024: Nemůžu si pomoc. Fantasy hudba burácí, fantasy výprava je krásná, je tu magie a celkem slušný příběh, ale díky těm ohyzdným a neustále se pitvořícím loutkám se to z fantasy mění na českou televizní pohádku. ()

Tomco

skvele fantasy nemusi mat len parametre hraneho pana prstenov, ked sa chce moze to fungovat aj vo svete babkovych postaviciek. temny krystal je jedna dobre odvedena praca po kazdej stranke. tak napriklad postavicky su prekrasne, zive, pohyblive. cely vizual je velmi pekny. pribeh je skladacka scen, ktore sa vam mozu zdat povedome z hranych filmov, ale tu sa da odpustit naozaj vsetko. ()

Nach

Příjemná fantasy, kterou jsem viděl po vynikajícím seriálu, který vznikl až 37 let po tomto filmu. A nutno dodat, že se oba snímky vzájemně dobře doplňují. Je to vše skutečně propracovaná fantasy, plná života pro malé i velké. A pokud máte rádi tento žánr, určitě Temný krystal doporučuji. Možná nejprve právě onen seriál, a poté tento původní snímek. 80% ()

Radyo

Nádherná fantasy pohádka pro dospělé. Skvělé triky a podmanivý příběh mě před lety zcela uchvátily. Bohužel do této doby nebyla žádná z u nás vysílajících televizních stanic schopna tento určitě ne nějak předražený snímek koupit a pustit do programu. Myslím, že zrovna teď, v éře Pána prstenů, by se měli někteří zodpovědní chytit za nos a svou chybu napravit. Jde totiž opravdu o skvělý film ! ()

Tayen

Film je oživlou vzpomínkou na něco, co jsem viděla jako dítě. Znáte to, v hlavě vám zůstanou barevné šmouhy postaviček a vy nevíte, jestli byly součástí skutečného filmu, nebo si je dokreslila vaše fantazie. Ano, toto je kult, dozvěděla jsem se, ale pro mě to drahokam vynořený z minulosti. Muppety jsem nikdy moc v lásce neměla, ale Temný krystal je onou výjimkou z pravidla a kouzelným příběhem o boji dobra a zla. ()

• Při rozpočtu 15 milionů dolarů film v kinech vydělal něco málo přes 40 milionů. Bylo to přisuzováno faktu, že rodičům se pro děti zdál film příliš strašidelným, a také faktu, že ve stejnou dobu běžel v kinech E.T. - Mimozemšťan (1983) . (HellFire)
  • I když je jich dohromady devět, Skeksisové byli původně založeni na sedmi smrtelných hříších. (HellFire)
  • Ve Francii a Japonsku se stal nejvýdělečnějším filmem roku 1983. (HellFire)

Další svalovec s obrovským mečem?

Další svalovec s obrovským mečem?

20.11.2008

Že by nám hrozil comeback akčních fantasy filmů plných kulturistů máchajících nabroušeným železem? Conan je, zdá se, definitivně na cestě zpátky do kin, a zřejmě se dočkáme i jeho blonďatého a trochu… (viac)