Pestrobarevný

(festivalový názov)
  • Japonsko Colorful (viac)

Než dojde ke stanici, která vede k definitivní smrti, duše je informována, že má štěstí a dostane další šanci žít. Je umístěna do těla čtrnáctiletého chlapce, Kobayashi Makota, který nedávno spáchal sebevraždu předávkováním a zbývá mu málo času. Proto, když Makoto zemře, dostane duše jeho tělo. Pod dohledem ducha, pravděpodobně anděla, chlapcem jménem Purapura, duše musí odhalit svůj hřích ze svého předešlého života, ještě předtím, než limit, který může strávit v Makotově těle vyprší. Musí však dokončit i jiné povinnosti. Například odhalit a pochopit důvody, které dovedly Makota k sebevraždě a také se naučit, jak si užívat svůj nový život. (Jigvell)

Jeoffrey

Jo. Viděl jsem víceméně to samé co ostatní. Docela zajímavý příběh se spoustou materiálu k zamyšlení. Dost dlouhou stopáž, která mě místy přiváděla k jisté apatii. Slušnou animaci a dobrou hudbu. Ale hlavně - viděl jsem hrdinu, který mi místy přišel k politování a místy jsem měl sto chutí ho profackovat. Bylo to dlouhé, v něčem mě to možná i obohatilo, ale asi mám smůlu, že vždy když narazím na někoho, kdo se jmenuje Makoto, tak mě zpravidla neskutečně naštve... 6/10 ()

AmunRa

Nedějové civilní anime o druhé šanci pro sebevraha, rodině a přátelích. Vyloženě líné tempo a brnkání na city mi připomíná příběhy Makoto Shinkaie a shodou náhod i hlavní hrdina filmu se jmenuje Makoto. Povedená neobvyklá animace je třešnička na dortu. Rozhodně to není film pro každého - neobsahuje žádné akční scény, není to horor, nadpřirozené prvky jsou naprosto minoritní a už vůbec to není pohádka. ()

VanTom

Vizuálně krásné anime se zajímavým (ne)dějem o uvědomění si krásy života a toho, že člověk není osamělý ostrov a jeho činy a nálady ovlivňují nejenom jeho samotného, ale že je důležitý i pro lidi kolem (rodina, spolužáci). Sice obsahuje pár hlušších míst (poetická výprava po zrušené trase první tramvaje mne moc neoslovila) a toho uslzeného pochopení v druhé polovině bylo až příliš, nicméně pointa a vyznění posunuly výsledný dojem hodně do plusu. A asi opravdu pouze v Japonsku může vzniknout takto civilní dvouhodinový animovaný film ze života (nadpřirozené prvky reprezentuje jeden chlapec v obleku (což má být jako anděl), který ale žádné triky nepředvede), působící naprosto reálně a "obyčejně" (pozadí často vypadají jako upravené fotografie). ()

pytlik...

Námět byl od začátku velmi zajímavý, duch se dostane do jiného těla a postupně poznává život a charakter "dárce" této tělesné schránky. Pravda, moc jsem nechápal, že se v tomto těle měl ten duch "vyleštit", užívat si, že měl udělat něco, co nebylo blíže specifikované, aby dostal novou šanci a mohl se znovuzrodit. Mimochodem, mně znovuzrození připadá jako jeden z největších trestů, osobně budu rád, když mě nic takového po smrti nepotká. Postupem času mi to přišlo nějak nelogické (ten duch evidentně nemohl být dospělý, musel zemřít taky jako malý chlapec, proč se choval zle ke své "matce", se kterou neměl nic společného, kvůli její nevěře, proč tak hladově skočil po přátelství se spolužákem atd.), ale konec vše zcela vysvětlil. Taky mě to mohlo napadnout. Jinak je zajímavé, jak na konci musel ten kluk zapomenout, co nadpřirozeného se mu přihodilo. Jak to, že se nevrátil ke svému předchozímu způsobu života? Asi proto, že svůj život "vyleštil" a našel si kamarádi. ()

Tom_Lachtan

Zajímavá základní premisa? Jasně, pěkná animace? Jasně. Dobrá hlavní postava? Ne, a je více méně jedno, jestli se zrovna chová jako cinickej parchant, odosobněnej od všech lidí, nebo pokud si naopak uvědomuje určité pocity, které jím cloumají. Bohužel je scénář v pár věcech poslabší (Secretovi se to podařilo dobře vystihnout) a v nejednom momentu jsem měl nutkání zfackovat obrazovku svého počítače jenom proto, že se hlavní postava chovala jako totální hovado. Taky bych rád věděl, proč mi do háje v školní uniformu (ne)anděl v jednom záběru připadal jako David Tennant. A v těhle věcech ty ostatní zaniknou, takže nic dalšího jaksi nemělo právo na to, uzurpovat si mojí pozornost, přitom by třebas využití maleb, barev a hovorů o nich mohlo být hodně zajímavé a zábavné. I stopáž by mohla být kratší a závěr lepší, průměr, pane továrníku, průměr. ()