Vymyslet dobré hudební číslo je stejně obtížné, jako vymyslet dobrou scénku, monolog nebo dialog. I tady se setkáváme s parodiemi, groteskami, vtipnými texty, situační komikou, ale podstatnou složkou zůstává hudba. Pro toho, kdo s ní umí zacházet, se otevírají další možnosti, jak posluchače a diváky pobavit. S Václavem Postráneckým si připomeneme několik slavných hudebních čísel, která už dnes patří do "zlatého fondu" televizní zábavy. (oficiálny text distribútora)

Ydrosten

Neříkám, že jsem se nezasmál, ale je to pořád dokola. To nejlepší z ....... To nejlepší z tam toho, tohodle, těch a těch + porce zábavy z toho a toho roku, atd. Tydle střihové pořady mi nějak nejsou jasné. Kdyby tak opakovaly celé ty pořady, jako tomu bylo dřív, místo toho ab dávaly nějaké kraviny typu paterčata, kterým tak akorát zvedají mandle a rozhodně nepobaví. Za tenhle střihový pořad dávám 3 hvězdy. ( Hlavně za Wimmra, Černocha, Kořínka a Kaisera - ten zbytek až tak zábavný nebyl ) ()

otík

Postránecký uvádí svůj střihový a vzpomínkový pořad plný sestřihů hudebních výstupů herců či zpěváků. Tradiční sestřih bez většího překvapení. Scénky: 1. Petr Nárožný, tuba a Maruška Rottrová, 2. Jaroslav Čejka a Lešek Semelka - pohádka o kůzlátkách, 3. veteráni rock and rollu Laufer, Bobek, Zich, Janda a Petra Janů, 4. Wimmer učí Karla Černocha hrát na housle, 5. Kaiser a Miroslav Kořínek a houslový čardáš, 6. Jiří Korn se svou sestrou Tamarou hrají na housle, tančí a zpívají, 7. Josef Dvořák vyzve Věru Špinarovou ke zpěvu písně s textem z lístku od tramvaje, 8. Martin Dejdar a Michal Nesvatba hrají na ruce, 9. Walda Matuška a Goťák zpívají úryvek z Prodané nevěsty a další známé písně. ()

ostravak30

Další z pořadů s Václavem Postráneckým. Tentokrát jde o slavné hudební čísla. Pravda je, že jsou zde zastoupeny jak klasické scénky notoricky známé, protože se reprízují často a bývají součástí jiných pořadů, tak takové méně často používané. Člověku ale zase rychle dojde, proč právě ty jsou v té druhé kategorii. Závěrem dodám, že nechápu, proč V. P. musí číst text za kamerou. Je vidět, jak kouká často jinam než do kamery. To opravdu nemohl dostat čtecí zařízení? ()