Plamienok a štvorkolky

• Česko Plamínek a čtyřkoláci (viac)
Animovaný / Akčný / Rodinný
USA, (2014–2023), 50 h 34 min (Minutáž: 20–45 min)

AJ je osemročný chlapec, ktorého fascinuje technika a Plamienok je jeho kamarát - terénne auto. Spoločne sa vrhajú do najrôznejších dobrodružstiev, pričom skúmajú, ako sa veci pohybujú, riešia problémy prostredníctvom vedeckých výskumov a matematiky. Seriál učí deti myslieť a logicky uvažovať. (TV JOJ)

Rimmerák

Velmi "dětské", ale co by člověk od animovaného seriálu pro děti čekal. Připadá mi to z lepšího soudku toho, na co se dá narazit na streamingových službách. Fajn je, že je to částečně interaktivní a tak je tříletý synek zatáhnut do děje a radí Plamínkovi a spol. co má dělat a vždy má velkou radost, když poradí správně :-) ()

Virus_3000

Prckové na to rádi koukají a pomáhají. Jasně, není to kdovíjaká dokonalá fotorealistická grafika (ani nemá být), nemá to složitý příběhy (to taky nemá být), ale ten účel to plní skvěle - děti u toho přemýšlejí, učí se počítat a vlastně i učí svůj mozek určité abstrakci (je třeba mít na paměti, že děti potřebují věci osahat). ()

Jara.Cimrman.jr

"Ten pavouk může být silný, ale není silnější než moje hydraulika." Fikaný Plamínek, zákeřný Bourák a snaha donutit děti myslet? Mně to tedy připadalo spíš, že se dětem něco vnucuje, ale já patrně nejsem cílová skupina, protože už spolehlivě vím, že čtyři kokosy a dva kokosy je dohromady něco kolem sedmi kokosů. A to spočítám na prstech jedné ruky. ()