Claire jako první prezidentka čelí zvýšenému zájmu i hrozbám. Sourozenecké mocenské duo Annette a Billa Shepherdových se pokouší ovlivňovat politiku. (Netflix)

Remivsremi

Je to tady. Závěrečná sezóna seriálu, který otevřel Netflixu dveře pro jeho současný úspěch. Rodinný klenot. Všichni víme, co se poslední rok dělo v zákulisí HoC a proto došlo k vynechání Franka. Což se nyní ve světle nové části ukazuje jako problém. Jeho přitomnost chybí a zásadněji než bych si dokázal připustit. Claire není tak výraznou a vyjímečnou postavou. Nedokáže si získat pro sebe místnost a scénu, když v ní je. Její monology do kamery nejsou tak mrazivé a navíc jich bylo na můj vkus až příliš. Tím mizí jakási ojedinělost a exluzivita těchto momentů. Zdá se, že poslední řada bude řešit boj mezi feminismem, mužských šovinismem a oligarchním kapitalismem. Vše je celkem jasně nalinkováno, a to mi nedělá radost. Naděje vkládam pouze do postavy Douga. Snad bude mít prostor k překvapení. ()

wanry02

Po skvělé páté sérii mého možná i nejoblíbenějšího seriálu, jsem se na šestou sérii ohromě těšil. Už trailer vzbuzoval dojem že i bez Franka Underwooda by to mohlo fungovat a že Claire by mohla převzít roli nové tahounky seriálu, no ale bohužel to nedopadlo. Děj je působí zdlouhavě a utahaně, nové postavy jsou nezajímavé a největší problém je rozhodně scénář. Co seriál nejvíce zdobilo společně s hereckými výkony, byl právě scénář, který překypoval zajímavými dialogy, které byly srozumitelné a měli hlavu a patu. Ovšem zde jsou dialogy suché bez nějakého většího zvratu, plné nudného blábolení a ten konec vážně? No takže první díl nedopadl rozhodně podle mých představ a nedávám šesté sérii moc velké naděje, ale uvidíme třeba se stane zázrak a uvidíme znovu ten fantastictický politický seriál, díky kterému se Netflix stal tak velkým hráčem na trhu jakým je. 40% ()

Peddro

Musím říct, že Frank opravdu chybí, přesně tak, jak jsem předpokládal. Idioti v USA pořádají hon na čarodějnice a kvůli inkvizici Me too musel Kevin Spacey ze seriálu odejít. Nedivím se, že tím byl seriál odsouzen ke konci. Viděl jsem tento první díl a nemám chuť sledovat další, ale pro úplnost to možná někdy zkusím. Zatím první díl jen dvě hvězdy.. ()

drkaldj

Věděl jsem že Spacey si v poslední sérii nezahrál. I přesto jsem si řekl že se mrknu jak se seriál tvůrci rozhodnou zakončit a jak si celkově bez Franka poradí. Bohužel skoro všechno je o (minimálně jeden) stupeň horší. Spousta nových nesympatických postav. Staré postavy nezajímavé nebo jakoby jejich herci zapomněli hrát. Děj je najednou naprosto bez šťávy a napětí. Postava Claire bohužel sama tento seriál neutáhne, její promlouvání k divákům nefunguje prostě tak dobře, děj okolo ní taky není moc dobře vystavěný (lidi ji předtím měli rádi, ale najednou ji nesnáší?). Ale pořád je to částečně Dům z karet a najdou se nějaké ty světlé chvilky. ()

Tobias18

Co to bylo? To si ze mě snad tvůrci dělají srandu ne? Doufal jsem, že si to alespoň trochu promyslí, že prostě dají Franka do vězení nebo mu připraví nějaký zajímavý osud, třeba že uteče do Mexika nebo tak...ne, první díl šesté řady posílá vše do kytek. Frank je mrtvý, Claire je kráva, Doug je nudnější než kdy dřív, a pomalu se z toho stává Hra o Trůny dnešní doby...to, že si tento seriál zakládal na skutečných událostech už asi lidi z Netflixu dávno zapomněli. 50% ()