Domek z karet - Série 6

(séria)
USA, 2018, 7 h 20 min (Minutáž: 53–59 min)

Tvorcovia:

Beau Willimon

Robin Wright, Derek Cecil, Cody Fern, Michael Kelly, Greg Kinnear, Diane Lane, Campbell Scott, Athena Karkanis, Jeremy Holm, Chip Zien, Linda Powell (viac)

Když je teď Frank mimo hru, Claire se konečně může realizovat ve funkci historicky první prezidentky. Její odkaz je ale v ohrožení. (Netflix)

M.i.k.e

Netflix drží na seriálovém poli v posledních letech spoustu prvenství a tady si připsal další... během 8 dílů závěrečné řady dokázal bez mrknutí oka potopit svojí vlajkovou loď.Od začátku jsem nevěřil že House Of Cards bez Spaceyho bude plnohodnotným dílem,ale doufal jsem, že se tvůrci zvládnou rozloučit alespoň trochu důstojně.To co jsem ovšem viděl k tomu má hodně daleko. Čert vem, že duch Franka se tu neustále vznáší a mluví se o něm snad v každé druhé scéně.Problémem je, že tu absolutně nefunguje s scénář jako celek.Claire, která s Frankem tvořila správnou (a uvěřitelnou) evil dvojici tady přišla snad o polovinu mozku a některé scény jsou buď nechtěně vtipné a nebo vyloženě hloupé.Spíš než silná žena, která zvládne prezidentský úřad tu působí jako ublížená dilinka, která bude dělat všem všechno na truc. Korunu tomu nasazuje extrémně debilní finále, které je nedůstojné seriálu, který byl léta jedním z nejlepších. Lepší než tohle by bylo i nenatočit vůbec nic a nechat seriál na pěti sériích...40% ()

Necrotongue

Konečně jsem si utvořil jasnou představu o tom, jak to doopravdy vypadá, když MěTaky někde uspěje. Kevin Spacey byl odejit a scénáristům se zjevně zhroutil svět. Nebo alespoň zamýšlený vývoj příběhu, místo něhož museli nasadit tenhle příšerný výblitek, který už neměl s úspěšným seriálem nic společného (kromě postav).Tohle fakt není fér, dostanu pět sezón, u kterých se tetelím štěstím, a pak přijde taková kudla do ledviny... ()

Kaka

Přišlo to co přijít muselo. Wright to sama neutáhné a scénáristé jí to ani příliš neusnadňují. Spacey chybí a teprve tady si divák uvědomuje, že je to vlastně seriál o jedné jediné osobě a všichni další hrají druhé housle. Prozívaná poslední epizoda, která jako by neměla vůbec nic společného svým naturelem s předchozími, veskrze vynikajícími sériemi. ()

erased

Bývalo by bylo jednoduchý svalit vinu za zhroucení tohoto domku z karet na absenci Spaceyho nebo pochybnou politiku produkční společnosti, ale byl jsem připraven na obojí bez problému přistoupit a užívat si v minulé sérii rozjetý vlak, kterému čím dál víc začala vévodit Robin Wright. Dosud prvotřídní seriál ale nakonec zabila rychlokvaška, kterou scénáristi zjevně vypotili během jedné probdělé noci. Dát si s finální sérií víc práce, dalo se z prekérní situace vyvolané oběma zmíněnými problémy vybruslit se vztyčenou hlavou, Namísto toho se znovu potvrdilo, že z hovna bič neupleteš. ()

FoxMulder

Ani bych se nedivil, kdyby Spacey seděl doma a smál se při tom, až se za břicho popadal. #metoo řádí na plné koule, bohužel ale s kontraproduktivním účinkem. Je to jedno velké zklamání, horší finální scénu celého seriálu jsem si snad ani nedokázal představit a mnohem radši bych původně zamýšlenou verzi, ať už byla jakákoliv. ()

• Série se natáčela od 18. do 30. října 2017 a od 31. ledna do 25. května 2018. (Varan)