„Lidé jsou naštvaní. Před devíti týdny jsme měli volby, ale protože dva státy odmítly potvrdit výsledky, ani Conway ani já jsme nezískali dvěstě sedmdesát hlasů volitelů potřebných k vítězství. A tak Díkůvzdání, Vánoce a půlka ledna jsou za námi a všechny tři složky vlády jsou v krizi. Kongresem zmítá chaos. Nejvyšší soud nemá soudce, je v patové situaci. A výkonná moc nemá šéfa. Mám pocit, že Otcové zakladatelé se prostě unavili. A můžeme jim to vůbec vyčítat? Člověk přece nemůže myslet na všechno. Dvanáctý dodatek říká, že pokud státy volby nepotvrdí, pak Sněmovna vybírá prezidenta a Senát viceprezidenta. I ve Sněmovně je chaos, ale Senát je vcelku demokratický – jeden člověk, jeden hlas. Kdo se stane příštím prezidentem Spojených států, je opět v rukou bandy prospěchářských, chamtivých patolízalů, jejichž poslušnost můžete získat sváděním, zastrašováním či vydíráním. A já potřebuji jen o jeden hlas víc než ten druhý. Jak vidíte, s tímhle Otcové zakladatelé nepočítali. Ovšem já ano. Pozdravte nového taťku!“ říká Frank Underwood a k tomu není co dodat. (Česká televize)

ALIENka_

Trochu víc nezáživná epizoda, kde se 70% času jenom řeší získávání hlasů a to už tady bylo tolikrát.. Jinak úvodní proslov pana prezidenta byl úžasnej a teď je na řadě v prezidentování Claire. Tak doufám, že se to teď aspoň pořádně rozjede a nebudou jenom sbírat hlasy do konce sezóny. :D Hodnocení: 7/10 ()

0verseer

"The identity of the next President of these United States is once again in the hands of a bunch of self-serving, money-hungry, boot-licking, power-seeking politicians who can be seduced or sucker punched or blackmailed into submission. And all I need is just one more vote than the other guy." Mimo obrazovky sa dej posunul o 9 týždňov po voľbách, na obrazovke to tak rýchlo už ale nenapredovalo. Claire slušne naložila Donaldovi, inak sa nič veľké neudialo... ()

castor

Dopadlo to dle očekávání, i když Claire má před sebou pořádnou výzvu. Několik momentů (zejména hereckých od Spaceyho) bravurních, ale ze sedmdesáti procent takový umolousaný díl. Víc na povrch se dere minulost Douga Stampera, která je spojená hlavně s totální loajálností k Frankovi. Začíná mi dost vadit postava spisovatele Thomase Yatese, resp. jeho krokům a úmyslům příliš nerozumím, dějově epizody nikam neposouvá. ()

Necrotongue

Připadám si jako na houpačce, minule jsem byl hodně vysoko, pátá epizoda se zase propadla a čtyři hvězdičky jsem udělil vlastně jen z loajality. Tempo příběhu hodně pokleslo a kromě skvělého úvodu mi tento díl nepřinesl vlastně nic pozitivního. Doug Stamper se opět dostává do hledáčku novinářů, jenže to už tady bylo a tahle recyklace už mi začíná vadit. 4*- ()