„Já osobně nejsem na Konfederaci pyšný. Vyhýbej se válkám, které nevyhraješ a nezvedej vlajku za hloupost zvanou otroctví," přiznává se Frank Underwood divákům, nikoliv slavnostnímu shromáždění na počest jedné z velkých bitev občanské války, kde zahynul i jeho prapradědeček. Aby se Frank mohl dostat blíž k Tuskovi, začne opatrně vyjednávat s čínským podnikatelem Xanderem Fengem, který je napojený na čínskou vládu i na Tuska. Frank se rozhodne, že jeho spolupráci s Raymondem přetrhne: „Když se muž jako Raymond Tusk zapojí do diplomacie, nejde mu o Nobelovu cenu za mír. Je oportunista, stejně jako já. Možná dokážu uvolnit prezidenta z jeho spárů..." Claire mezitím musí čelit následkům svého televizního odhalení a společně s první dámou Tricií Walkerovou plánují kampaň na pomoc ženám, které se ocitly v podobné situaci. První dáma netuší, že si právě podala ruku s ďáblem. Hacker, který kontaktoval Lucase, se ho snaží varovat, ale Lucas není schopen rozpoznat jeho varovná znamení. (Česká televize)

Kaka

Neustálé přetlačování s miliardáři z USA, Číny a k tomu trocha kybernetiky. Dokázal bych si představit výživnější epizodu uprostřed druhé série, ale pořád sakra vysokou kvalitu to nekazí. ()

• Spojený majetok bohatého čínskeho a amerického podnikateľa je prirovnaný ku GDP Slovenska. (Iatros)