Domek z karet - Série 3

(séria)
USA, 2015, 11 h 28 min (Minutáž: 44–59 min)

Tvorcovia:

Beau Willimon

Predloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Mahershala Ali, Michel Gill, Nathan Darrow, Derek Cecil, Rachel Brosnahan, Elizabeth Marvel, Jimmi Simpson (viac)

Prezident Underwood se snaží upevnit svou pozici. Claire chce být víc, než jen První dáma. Největší nebezpečí se skrývá tam, kde se ti dva střetávají. (Netflix)

El-Barto

Líbilo se mi, že se třetí série soustředila na vztah Franka a Claire. I když jsme na konci nedostali rozuzlení volebních dostihů, stalo se něco, co se základy celýho seriálu otřáslo daleko víc. Vedlejší dějový linky byly jednodušší než v předchozích dvou sériích, ale všechno sloužilo jen tomu hlavnímu a podstatnýmu. Podle mýho lepší než druhá řada. ()

Kaka

Zatím nejosobnější série. Je jasné, že to bylo potřeba poskládat trochu jinak, jelikož hlavní postava je v kariérní hierarchii už na maximu. Nemohu se ubránit pocitu, že zajímavější je sledování šplhání Franka kariérními pozicemi a odšrtávání si likvidaci toho, či onoho potencionálního i reálného protivníka z jeho seznamu smrti, než-li rodinné etudy a detailnější prokreslení osobních životů x postav. Na druhu stranu, možná je to ta správná ingredience pro patřičnou hloubku a katarzi na další díly. Uvidíme. ()

vyfuk

Třetí série dle mého disponuje dokonalostí gargantuovských proporcí. Mnoha lidí tuto série z oněch tří zatím hodnotí jako nejslabší, ale kupodivu mne přišla nejsilnější. Nevím jestli se lidé vyžívají v politických smyčkách, kterým bych neporozuměl ani kdybych to viděl na potřetí. Někteří tomu asi hold rozuměli více než já a proto se jim druhá série tolik líbila. Ale tahle série dominovala především tím, že jsem ani jedné epizodě nedal méně než pět hvězd. Proč? Protože třetí série disponovala jednoduchým příběhem, který byl hladký a přímý, což se mi líbilo mnohem více. Jo beru, je to spíše trochu politika for dummies, ale i tak se mi spíše líbí to, když se mohu dívat na jednu sérii s tím, že vše chápu a přijde mi příjemné sledovat každou epizodu, než abych půlku série ani nevěděl o co se jedná. Take your vote for America Works. Take your vote for Frank Underwood. Take your vote for season 4! ()

nula87

Celá třetí série je trochu jiná než předchozí dvě. Jednak v tom, že Frank je na vrcholu, i když trochu neoficiálním (přece jen nebyl zvolen), a moc dobře si začíná uvědomovat, že musí zapojit jiné schopnosti a zbraně, aby se na vrcholu i udržel. Navíc se začíná ukazovat (a na úplném konci se to ukáže v plné nahotě), že Claire bude pro Franka už spíše přítěží a zdrojem mnoha komplikací. Ruský prezident Petrov (moc dobrý Lard Mikkelsen) je silnou Frankovou protiváhou a je určitě nejzajímavější novou postavou. Trochu rozpačitý jsem byl z Dougovy linie, ale jinak celé řadě skoro není co vytknout a pokračuje ve skvělém tempu. Těším se na další sérii. ()

waska

Bezpáteřní, bezskrupulozní politik Francis Underwood je brilantní. Stále. Svým způsobem mi imponuje, ale odpuzuje zároveň. Dovedu si představit, že pár takových by se jisto jistě našlo i v řadách našich politiků. Nicméně Kevin Spacey ho hraje naprosto parádně. Třetí sezona byla pro mě maličko zklamáním. Chybí mi tu více politikaření na které jsem byl zvyklý z prvních dvou sezon. Výjimkou byly dva díly, které režírovala Agnieszka Holland, ty byly naprosto perfektní. Právě to, že se seriál rozhodl jít cestou poznání vztahu mezi Frankem a Claire mě trochu štvalo, zvlášť když mě Claire ke konci naprosto vytáčela to svojí cílevědomostí a snahou se zviditelnit za každou cenu. Nicméně poslední větou, kterou pronesla v posledním díle tomu všemu dala zcela nový rozměr a bude věru zajímavé sledovat, kam to vše dospěje. ()

• Tvůrci chtěli pro natáčení 3. série využít autentické prostory budovy Organizace spojených národů v New Yorku, konkrétně jednací místnost Rady bezpečnosti OSN. Rusko bylo ale proti. (BruceW)
  • V této epizodě se objeví kapela Pussy Riot (Nadezhda TolokonnikovaMariya Alyokhina), která hraje samu sebe. Kapela se dostane do sporu s ruským prezidentem Viktorem Petrovem (Lars Mikkelsen), seriálovou verzí Vladimira Putina. Pussy Riot na žádost tvůrců seriálu také složila píseň "Don't Cry Genocide", vyjadřující se k militarizaci lidí a především k nasazování amerických dronů do válek. Píseň zazní v závěrečných titulcích. (Revivup)