Vyšetřování vraždy v indiánské rezervaci vede ke zcela nečekanému závěru. Hlavními hrdiny amerického krimnálního thrilleru jsou Ray Levoi a jeho nadřízený Frank Couteile, dva agenti FBI, kteří jsou pověření vyšetřováním vraždy v odlehlé rezervaci obývané Siouxy. Podezřelým je místní radikální rebel. Přestože jej zatknou hned po svém příjezdu, případ zdaleka není u konce, protože muži se podaří uprchnout a agentům nezbyde, než jej začít hledat v nuzných domcích po okolí. Na pomoc jim ochotně přispěchá parta samozvaných a notně divokých strážců pořádku, domorodý šerif Walter Crow Horse však agenty žádá, aby do života a rituálů zdejších obyvatel zasahovali co nejméně. Rozdíly mezi oběma detektivy jsou stále patrnější. Zatímco Frank je znechucený a spíše než pachatele hledá povyražení, Ray, poloviční Sioux, pátrá sám. Snaží se pochopit rozdíl dvou odlišných světů a brzy se sblíží se šerifem a se starým náčelníkem. Vniká do tajemství života indiánů, naučí rozumět jejich jakoby zašifrované mluvě a při neohlášené přepadové akci FBI zachrání život mladé ženě a dítěti. Získá si tak důvěru a náčelník mu pak uprchlíka sám přivede. Zasáhne však Frank s policisty a muže odvleče. (Bontonfilm)

Tommassi3

"Nemáte k tomu pravomoc !!" - "A právě pravomoc je to jediný, co máš.." Val Malá Lasička Kilmer, po němž dneska už neštěkne ani pes, téměř na vrcholu svých hereckých sil.. ()

gouryella

Průměrný snímek o vyšetřování vraždy v indiánské rezervaci je zajímavý právě snad jen nezvyklým prostředím ve kterém se příběh odehrává. ()

Pohrobek

Film vychází ze skutečných událostí , které se odehrály v letech 1971až 1978 v indiánské rezervaci Pine Ridge v Jižní Dakotě. Michael Apted se tomu ostatně věnuje i v dokumentárním filmu Incident at Oglala ze stejného roku jako toto populární zpracování. Nejvýraznějším plusem je asi Val Kilmer, jenž podává celkem příjemný, propracovaný výkon. Robert De Niro nám znovu dokázal, že zvládá nejen práci herce či režiséra, ale ani role producenta mu není vůbec cizí. ()

tron

Solídna kriminálka s mystickou indiánskou atmosférou. Diváka síce unavuje večne sa prizerať, ako je v hollywoodskom filme všetko, čo sa spája s Indiánom, nejakým spôsobom „tajomné“ a „mysteriózne“, ale výsledok tentokrát nie je až taký zlý. Pútavá atmosféra, napínavý scenár plný prekvapení, pekná výprava a k tomu výkony Vala Kilmera, Sama Sheparda a Grahama Greena. Najzaujímavejšou na Búrlivom srdci však i po rokoch ostáva obskúrna historka o tom, ako Kilmer počas nakrúcania na niekoľko dní zmizol. V tom čase mal už povesť problémového kaziča filmov, s ktorým sa veľmi ťažko spolupracuje a tak možno vydesení producenti, hľadajúci ho v rezervácii (kde sa film nakrúcal) možno čakali, že nájdu mŕtvolu. Nakoniec ho ale našli živého, no totálne ožratého. ()

Gilmour93

Washingtonský „Redskin“ Kilmer (nyní by ho asi nazvali Football Team, ale to je jedno) zúročuje meskalinové výlety z rok starého fláku od Stonea, aby jako agent FBI na drancovaném území zjistil, jaká krev mu koluje v žilách a jak otrávená je těch, co se podílejí na jejím plundrování.. Lehce mystický neo-western, který sice vyslal pár kouřových signálů ohledně problematiky „amerikanizace“ původních Američanů, ale po stránce krimi a thrilleru ten potenciál plně nevyužil. Zůstávají však Bossovy Badlands, ryzost Deakinsových obrazů a rozverná postava Crow Horse Grahama Greenea, která podle hloubky otisku vaší podrážky hravě určí, jestli jste se ráno úspěšně věnovali masturbaci.. ()

castor

Jeden je drsoň, druhý má indiánské předky. Společně musejí vyřešit vraždu v indiánské rezervaci. Potěší Val Kilmer, který byl tehdy v kurzu a jeho ostře řezané rysy nezakrývaly kilogramy navíc, a uznávaný kameraman Roger Deakins, který si s několika scénami velmi slušně pohrál. ()

pepo

zo začiatku zaujímavý film ktorý sa vdruhej polovici začne spomaľovať až sa dopracuje k nude.Ale prvá polovica je výborná na4* ()

LiVentura

Chce se to tvářit jako propracovaný akční krimithriller, ale je to jen náhražka. Mezi kvalitou "A" a "B". Nuancí průměru je cítit při sledování filmu dostatek... ()

klerik

Tak toto som kedysi zožral aj s mokasínami a dodnes to ostala srdcovka. Podanie indiánskeho problému rovnako silné ako pri TANCI S VLKMI, a k tomu perfektne obsadenie... a má to spád... ()

eLeR

Príbeh celkom nezáživný, aj keď pred koncom to naberie grády. Záživné je ale prostredie, Val Kilmer, Graham Greene a Deakinsova kamera, ktorý mal mimochodom dva dni dozadu 70 rokov, takže všetko naj. ()

Chrustyn

Trochu pozapomenutá, ale slušná detektivka o vyšetřování vraždy v indiánské rezervaci. Jo to ještě bylo v době, kdy byl Kilmer v kurzu a uměl hrát. ()

Terva

Podle skutečných událostí vyšetřování údajných sebevražd. Něco mi tam vadilo možná Val samotný nebo možná to prostředí, těžko teď říci. ()

Pirkaf

Věřím, že tento film musí chytnout za srdce každého, komu je blízká spiritualita původních obyvatel ameriky a komu není lhostejné bezpráví, které je na nich dodnes pácháno. Mě teda chytnul. Hodně. ()

Derek

michael apdet sa v 92hom venoval indianskej tematike v dokumente "incident at oglala" ako i v hollywoodskom filme thunderheart. standardna detektivna zapletka je obohatena zaujimavou tematikou zivota v indianskej rezervacii ako i skvelymi vykonmi vala kilmera a grahama greena. atmosfere pomaha i skvela kamera rogera deakinsa ako i hudba jamesa hornera ktory (pre zmenu) nevykrada sam seba. skoda ze scenar nebol trocha viac vypilovany tak by bol zazitok este lepsi... ()

kinderman

Silně podceněný film, ve kterém R. Deakins čaruje s kamerou a G.Greene hraje líp než v celém Tanci s vlky. Pokud jako já "ujíždíte" na drsné komiksové krimisérii Skalpy, která pracuje se stejnými historickými fakty jako Bouřlivé srdce, není co řešit. Jde jen o to vytáhnout tento snímek z hlubin zapomnění a on už své kvality prokáže. ()

Martin741

Reziser Michael Apted /bondovka World´s Not Enough/ natocil len priemerny film, kde snad jedinou zaujimavostou moze byt to, ze samotny Val Kilmer /The Doors/ sa vytratil pocas tocenia, a filmari ho nasli v indianskej izbe s alkoholom. Vsetko ostatne /rezia, herecke vykony, strih, kamera, dej/ je pre mna priserne priemerne. 50 % ()

sator

Film je silný tím nevysloveným... Původní verze filmu ukazuje postavu Ray Levoi (Val Kilmer) pijící psychedelický nápoj z peyotlu, který odhaluje pravou skutečnost člověka zbaveného strachu. Scéna byla vystřižená a tak chybí věrohodné vodítko co vedlo k jeho skokovému přerodu z nelítostného agenta FBI v ochránce indiánů. Val Kilmer hraje ve filmu agenta FBI, u kterého vyjde najevo že mu koluje v žilách i indiánská krev, konkrétně kmene Siouxů. Val Kilmer má skutečně předky mezi indiány, říká otevřeně že jeho babička byla s kmene Cherokee (Čerokézů). Film byl natočen v Jižní Dakotě, v indiánské rezervaci Rezervace Bear Creek, v Národním parku Badlands a Wounded Knee. Natáčení probíhalo s podporou lidí z kmene Oglaly Sioux, kteří důvěřovali režiséru Aptedovi a scenáristovi Fuscovi, že natočí jejich příběh pravdivě. Slavnost která se odehrává je Indiánská slavnost pow wow je hudební, taneční a společenská sešlost, na kterou se sjíždějí příslušníci různých indiánských kmenů z celé Ameriky a Kanady.Podle skutečného příběhu, zdokumentovaného jako Incident at Oglala (1992), který také režíroval Michael Apted . Postava Maggie Eagle Bear (Sheila Tousey) byla  založena na aktivistce AIM Anně Mae Aquashové, která byla nalezena zavražděná v rezervaci Pine Ridge v únoru 1975. Aquash byla učitelkou v indické škole v Minneapolis. Scenárista John Fusco žil pět let v rezervaci Pine Ridge kde připravoval scénář a naučil se řeč Lakotů. Setkal se tam s Frankem Foolsem Crowem, kmenovým starším, který byl inspirací pro medicinmana Sama Reachese (Ted Thin Elk). ()

Belbo

Dobře natočené detektivka z netypického prostředí s trochu křečovitým koncem ke které se rád vrátím. U mě klady převládají nad zápory. ()