Grand Canyon

(TV film)
  • USA America's Wild Spaces: Grand Canyon

Grand Canyon je jedním z mála pozemských terénních útvarů, které můžete spatřit z vesmíru. Ne náhodou je toto místo jedním z nejoblíbenějších amerických národních parků. Ročně sem zavítá na pět milionů návštěvníků, kteří ovšem mají možnost poznat jen zlomek skutečné nádhery Grand Canyonu. K místu se totiž váže celá řada otázek, které jsou i pro zkušené vědce nepochopitelnou záhadou. Kdy a jak se Kaňon vlastně zformoval? Jak se jedna z nejzákeřnějších nemocí na zemi dokázala zachovat v tělech prvních masožravců žijících v Kaňonu? Kde přebývali jeho první lidští obyvatelé a jak zde dokázali přežít? National Geographic Television se přidává k vědecké expedici, aby se pokusila tato tajemství rozluštit. Vydejte se na výpravu po celé délce Grand Canyonu, čítající 277 mil. Poznávejte dokonalou krásu přírodních úkazů, včetně jedněch z nejzrádnějších peřejí na planetě. Vybraná skupina vědců a expertů nám ukáže Grand Canyon tak, jak ho dosud vidělo jen málo nezasvěcených. Počínaje řekou, která si stále probíjí cestu kameny starými dvě miliardy let, až po různorodé živočichy, toulajícími se jedinečnou krajinou tajemného Grand Canyonu. (oficiálny text distribútora)

kaposlav

Eěte by to chcelo doplniť, že v popise chýba ako ludia svojou nevedomostou likviduju už aj tak alarmujúci stav kondorov, ktoré umierajú na otravu olova. Taktiež ako priehrada narušila rovnováhu a je ohrozená jedna z najstarších sladkovodných rýb na zemi čo obýva rieku Colorádo okolo 1. milióna rokov. ()