Minami Kawašima se rozhodla, že se stane manažerkou školního baseballového družstva, než se z nemocnice vrátí její nejlepší kamarádka, a zároveň předchozí manažerka, Júki Mijata. Jenomže problém je, že Minami absolutně netuší, co na takovémto postu má dělat. Rozhodne se tedy, že si o tom koupí nějakou knihu. Náhoda tomu chtěla, že jí pod ruku přišla kniha od Petera Druckera "Management". Dokáže úspěšně vést tým pod taktem takové knihy? (Zíza)

Subjektiv

Již minimálně potřetí jsem se vnořil do světa animovaného středoškolského baseballu a jelikož tentokrát jsem nejdříve narazil na dno, uděluji i nejslabší hodnocení, velmi slabé *** (po 5 dílech). Cross Game i Ookiku Furikabutte nabízely postavy s podorbnější duší a především dokázaly člověka vtáhnout do zápasů, jež zabíraly v OF značnou část stopáže. V OF člověka napínaly vteřiny, jež vyprávění natahovalo do minut - taktizovalo se, přemýšlelo, blafovalo, pochybovalo, deptalo a probouzelo se nadšení. Přehled byl lepší, než by kdy mohl nabídnout přímý přenos, neboť seriál nahlížel hráčům do myslí - snad jednoduchých, snad prostě jen soustředěných na jeden úkol - ale divák viděl. Moshidora se spíše snaží těžit z hledání podobností mezi řízením firmy a klubu, neb hlavní hrdinka se shodou okolností zmocnila příručky pro manažery. Podobnosti se nalézt jistě dají, ale představa, že obecné menežeří rady vám dají návod, jak vyhrávat... Nakonec, ani autoři ji nemají a naše menežerka nefunguje jako trenér, ale spíše tmel, likvidátor rozepří, odhalovač skrytých potenciálů... Toť ovšem problém, protože to znamená příklon k líčení duší postav, které ovšem krom svých hráčských duší nejsou pro diváka ničím podnětné. Pokud se Moshidoře podaří předvést napínavé zápasy, budiž. Možnost tu stále je. Ale ani tehdy by se mi již nedostalo zážitku sdostatek nového, abych o něj usiloval. Sbohem. ()

Zíza

Tak nějak se mi zde nelíbila animace, přišla mi podprůměrná. Opening i ending se zase průměrnosti držely, ale to nevadilo. Příběh, provedení, charaktery; všechno průměrné. Nic nevystrčí růžky z té šedi, nic na sebe nevzalo křiklavou barvu. Koukáte, ale je vám to lhostejné. Vyhrajou? Už na začátku vám je řečeno, jak to dopadne, tím pro mne opadá nějaké očekávání. Jen ke konci je by se mohlo někoho dotknout to, co bylo s Juki po posledním kvalifikačním zápase. Jinak je to těžce průměrné anime, které si víc jak těch 10 dílů ani nezaslouží. ()