Deadman Wonderland

• Japonsko デッドマン・ワンダーランド (viac)

Student Ganta Igarashi byl odsouzen k trestu smrti za zločin, který nespáchal a byl poslán do nejnovějšího vězení Deadman Wonderland, vybudovaného na místě Tokya, které bylo zdemolováno zemětřesením (kvůli této události Ganta jako jeden z mála přeživších také přišel o většinu vzpomínek z dětství) a sloužícího jako zábavný park, kde každý návštěvník může sledovat každodenní snahu vězňů o přežití v mnohých hrách. Ganta po čase zjišťuje, že patří do skupiny vězňů, kteří dokáží takřka neomezenými způsoby manipulovat se svou krví a kvůli této schopnosti se z donucení stává gladiátorem v brutálních soubojích turnaje Carnival Corpse, jehož anonymní diváci platí za podívanou obrovské sumy peněz. Snaží se probojovat si svou cestu k záhadnému 'muži v červeném', který je právě tím, kdo může za ono křivé obvinění hlavního hrdiny. Podaří se mu projít sérií brutálních soubojů s o dost zkušenějšími vězni, očistit své jméno a odhalit jeho identitu? (Spike23)

Subjektiv

Deadman Wonderland mi přijde jako takový mladší bráška Elfen Liedu. Dosáhl jen o něco menší popularity a stejně jako on těží z vyšinutosti postav, vraždomatického alter ega hlavní, tajemné, jinak dětinské hrdinky a neustálého prolévání krve a slz. Snaha nechat vytéct na obrazovku obou kapalin co největší množství dosahuje takové úpornosti, až to chvílemi cvičí bránicí, obzváště v situaci, kdy jistá Mengeleová vlhne při provádění oftalmektomie. Tvůrci však zřejmě usilovali o to, abych byl zhrozen a šokován tou nelidskou bestií. +++++ Mezi krví přichází minutová traumata, která formují na léta osobnosti, aby se tyto v okamžiku náhlého prozření vlivem záblesku Gantova dobra mohly opět přepnout do svých opravdových, láskyplných já. Lidské duše v Deadman Wonderland jsou prostě klopné obvody, tu bistabilní, jindy monostabilní, ondy astabilní. Patetická sebeobětování, hysterická oplákavání mrtvých, umírajících i zraněných, psychopatické úsměvy záporáků... Všechno se to kolem mě valí, tu příliš rychle, tu příliš hlasitě a okatě, vždy tupě a prvoplánově. Vzalo mě to tak moc, že jsem nezvládl poslední díl. To se mi stává zřídka minout pouze jeden a i to cosi vypovídá - o seriálu, i o mně, přiznávám. ()

Monoxid

Moje rada zní: Nedívejte se na to. Klidně ale uposlechněte rad jiných. Obzvlášť pokud máte rádi ufňukané hlavní hrdiny, tragické minulosti nezajímavých vedlejších postav (na díl o té jediné zajímavé jsem se ještě nepodívala) a hlavní záporáky bez viditelných známek nějaké výraznější inteligence nebo vůbec čehokoli jiného, než psychické poruchy, která je zde nejspíš nakažlivá - nejpravděpodobněji přenosná krví. Jelikož se (téměř) na všem dá najít něco „pozitivního“, vyzdvihla bych zdejší atrakce, způsob, jak si vězňové sami ovlivňují podobu trestu. Kdyby se tvůrci drželi jen toho, a ten jakýs takýs růst našeho totálně good-for-nothing-hrdiny by se odehrával skrz tyto nelítostné, kruté a nezvratitelné události, snad bych ke konci těch dvanácti dílů nemusela tak trpět. Takhle je to pro mě totální nuda vyvolávající nutkání mlátit hlavou do stolu. ()

Phorbo

Po 8 kouscích velká paráda. Není moc anime, které mají tak prudký spád jako Deadman Wonderland (pokud bereme v potaz, že mají velký potenciál a bude více dílů). Ganta je sice opět newbie, kterej neumí nic, ale co by to bylo za animečko, kdyby hlavni hrdina hned uměl všechno a sekal by to jedna báseň. Filozofická zakomplexovanost Gantova vnitřního myšlení asi není moc už na obdiv. Plesklo mě to jako první, ale když jsem tak vzpomínal tak to používaj v každým druhým seriálu... takže za 8 dílů jasných 5*. edit po 11 díle: degradace z 5 na 3*... Ganta je opět obyčejny mladý idiot kterej nic neumí a najednou v jednom díle se naučí všechno... s velkým potencionálem na 13 dílů z toho udělali klasickou frašku... Předpokládám že po 13 díle půjde na 2*. EDIT po posledním díle: neskutečná faleš todle. Rozjezd jak blázen a ke konci je to takovej propadák.. a oni se ještě rozhodnou pro minimálně jednu řadu.. todle je za trest spíše... rozhodně na to koukat už nebudu protože jedna řada chudáka ganty, prsaté bílé největší potvory a pár idiotských deadmanů je dost hrůza potom. ()

Larky

Vlajkonoš letošní první poloviny nové Anime sezóny není jen jejím nejlepším zástupcem ale také jedním z nejlepších seriálů co jsem dosud viděl.A vzhledem k tomu, že nové seriály jsou většinou spíš průměrné (nebo i horší), působí Deadman jako takový malý zázrak.Pozitiv je tolik, že ani nevím kde začít.Tak třeba příběh - promakané drama, s dotaženou pointou každého dílu, dabing je velmi dobrý, kresba skvělá, souboje cool a stylové, do toho místy velmi brutální scény + občas nějaká ta hezká slečna.Deadman Wonderland je dámy a pánové pecka těžkého kalibru, která je vymazlená po všech stranách a dotažená až téměř k dokonalosti.Tak a ted všichni zpět do Wonderlandu, za chvíli začíná Karneval mrtvých, kosti budou praskat, krev cákat na všechny strany, do toho pár uvědomělých a drsňáckých hlášek a pak budem vymýšlet jak utečem z tohohle pekelnýho místa.Abych tedy svůj oslavný koment ukončil, řeknu jen poslední větu...Jestliže jste ještě za brány Deadmenu Wonderlandu nenakoukli doporučuji to udělat co nejdřív, protože takhle vyjímečný seriál tu dlouho nebyl..Čístých 5* ()

MikyAff

Stejně jako hodně dalších anime se jedná o skvělou myšlenku s lehce horším zpracováním. První díly člověka nabudí a nadchnou, ale postupně jejich kvalita klesá. Zajímavé postavy u kterých by člověk stál o to, aby měly trochu více prostoru, ho zde samozřejmě nemají. Bohužel i celé anime končí tak, že vlastně ani pořádně nekončí. Pokud chce divák vědět, jak všechno dopadne, nezbývá nic jiného, než se zaměřit na mangu. ()