Run a Tooru se znají již od základní školy, kdy se z nich staly nejlepší kamarádky. K velké smůle je ovšem Run o rok starší a tak se musela s Tooru při nástupu na vyšší střední na nějakou dobu rozloučit. Dohodly se ovšem na tom, že se nakonec obě na nové škole setkají a tak se také stalo. Pilná a inteligentní Tooru nastupuje do prvního ročníku vyšší střední, aby tak dodržela svůj slib. Obě se všemožně snaží navázat stejný vztah, jaký spolu měly před rokem. Jenže do vzájemného přátelství obou dívek zasahují nejrůznější vtipné okolnosti a nové spolužačky, které si ztřeštěná, nešikovná, roztržitá a věčně ospalá Run stihla v průběhu roku nadělat. Zvládne mezi ně Tooru zapadnout? (EMIA)

FritoleXx

Tvůrci nejspíš nevěděli co z toho vlastně chtějí mít. Občas zabodují s povedeným vtípkem, jindy si zas troufnou na nějakou perverzní narážku, ale nejčastěji se topí v průměru nebo dokonce používají humor jak pro 10 leté děti. Ve výsledku je to takový obyčejný "slice of life" kousek, kde může zaujmout jen zvláštní Tooru, což je asi nejoblíbenější postava, jak jsem si všiml. Já toho názoru nejsem a nejzajímavější mi přišla dvojce učitelek, které ovšem nedostanou moc prostoru. Škoda. Právem zapadlá záležitost, kterou jsem dokoukal jen díky krátkosti a další sérii nijak zvlášť nevyžaduju, i když s každým dalším dílem má tendenci být lepší a lepší. ()

Jeoffrey

Rozhodně mi nepřijde, že by byl A-Channel v rámci svého zařazení (roztomilá školní dívčí komedie) jen pouhým šedým průměrem. Máme zde fungující a velmi dobře skombinované postavy, jejichž typy osobností mě vyhovují snad v každém obdobném seriálu. Především Run je tím charakterem, který v těchto konceptech mám velice rád a který mě dokáže spolehlivě pobavit svojí naivitou a bezstarostností (někdy až hloupostí), ovšem i Tooru má své kouzlo, moc toho nenamluví, ale je roztomilá a zábavná zároveň (navíc už od dob Kuchiki Rukie a třeba i takové Rurumo mám v anime pro drobné dívky s krátkými vlasy jistou slabost). Ovšem ani Nagisa nebo Yuuko (nebo i Yutaka a Miho, či celý učitelský sbor) nejsou nevýrazné a také dokáží překvapit a potěšit. Zkrátka složení a charaktery postav mi tu sednou a díky tomu jsem se ani jeden díl nenudil a jejich interakce se mi jednoduše líbila. Samozřejmě je to skečová komedie bez nějakého zásadního velkého tématu na pozadí, spíš jen se společným zaměřením pro konkrétní díl, ale to v rámci žánru není ničím zvláštním a pro dobrou relaxaci a pobavení tohle vlastně v klidu stačí. Zvolená témata nejsou také nijak překvapivá, většinou jde o dost obyčejné věci, včetně všemožných klišé (třeba plážový díl), ale díky vzájemnému působení dívek a jejich povah šlo u mě o podívanou hodně zábavnou a milou (i když ne nějak originální) s docela dobrými vtipy. Kromě skvělých postav, slušného humoru a průměrných příběhů je tu ještě jedna věc, která u mě osobně ovlivňuje celkový dojem a která způsobila, že jsem dal tomuto seriálu momentálně přednost před dokoukáním K-ON!! a to je hudba. Po pravdě mi celý tento seriál hudebně (nejen opening a ending, ale i celková doprovodná hudba) hodně sedl a mile mě překvapily i ty písně, které se objevují ke konci skoro každého dílu (ale pozor nejde o ending) a doprovází nějakou zábavnou koláž záběrů na dívky v různých činnostech (jde o zrychlené přehrání některých událostí, třeba společné zábavy, vyobrazené někdy pouze statickými záběry na nejrůznější činnosti, které během tohoto časového úseku proběhly, doprovázené různou hudbou). I animačně se mi to celé líbilo. Prostě na mém metru spokojenosti, který měří, jak moc jsem se u anime pobavil, jak dobře jsem se u něj zrelaxoval a který odvozuji podle četnosti a intenzity přiblblého a sladkého úsměvu na svém obličeji se u A-Channelu dostávám na nějakých 7/10. Je to horší než Azumanga, Skicák, Jahodové Maršmelou, Aria a mnohé další, ale zase mě to bavilo třeba víc než takové Lucky Star (které je milé, ale nesedí mi moc jeho humor) a tak mám asi jasno a za mě A-Channel mezi šedý průměr nepatří. ()

strougy

Ano, Subjektivova výtka vztahující se k repetitivnosti a z toho plynoucí podobnosti seriálů alá A Channel je nepochybně legitimní, přesto pro mě není v tomto případě nijak důležitá. Podstatné pro mě bylo, že jsem si všechny postavy a jejich vzájemné blbnutí hned od počátku zamiloval a prožíval jejich drobné starosti a každodenní střetávání s úsměvem na rtech a zvědavým očekáváním toho, co mi přinese další díl. Možná za to může má slabost pro slice of anime, možná má prozatimní neznalost v komentářích často zmiňovaného Sketchbooku či Azumangy, ale já byl po celou dobu spokojen a klidně bych přivítal i další pokračování. ()

Palisander

Pekne nakreslené, obsahovo úplná pustatina. Sem tam sa vtip podaril, ale celé to bolo ako pre škôlkárov - najmä vložené skladbičky boli pre mňa dosť veľké utrpenie. Boli momenty, keď som si veru aj na Teletubbies spomenul - a to ich poznám len z počutia :-). Časom neviem či sa to zlepšovalo, alebo som si len zvykol ;-). Videné vrátane 11ks krátkych bonusov. Tie boli relatívne v pohode. ()

Saraph

Toto anime jsem si moc užil. Většinou se podobným kouskům vyhýbám, protože je naprosto nekriticky "házím do jednoho pytle". Proč se mi tohle ale líbilo? Mohla to být Tooru, která splašeně pobíhala sem a tam s baseballkou a odháněla kluky od její kamarádky? Asi. Už ani nevím, myslím si, že ty holky celou dobu řešily jen nějaké úplné pitomosti. Dnes bych se k tomu asi stavil jinak, ale když tohle anime vycházelo, děsně jsem to žral. ()