Hideyoshi je dosť nešikovné dievča. Také nešikovné, že sa vlastnou nešikovnosťou dostane do minulosti. Vyzerá to ako obdobie Sengoku, no v tomto alternatívnom svete žijú iba ženy. Našťastie sa jej ujme generálka Oda Nobunaga, ktorej cieľom je zjednotiť Japonsko. Hideyoshi jej má pomôcť získať legendárne Karmínové brnenie. Bojovných záujemkýň je však viac... (Palisander)

daGGos

Sengoku otome rozhodně předčilo má očekávání, která byla ale nutno podotknout nastavena na velmi nízkou laťku. Svět, ve kterém vůbec nejsou muži? Jo, je mi to jasné, další pitomost se stydlivým hlavním hrdinou a kupou přemrštěného fanservicu... A ono kupodivu ne, hlavním hrdinou je totiž také zástupce křehkého pohlaví (což jí bohužel na otravnosti vůbec neubírá) a místo ecchi ptákoviny tu máme solidní dobrodružství se spoustou bojů a občasného patosu. Máte-li náladu prostě vypnout mozek a sledovat nějaké oddychové anime, jedná se o naprosto ideálního kandidáta. Alternativou pak může být například velmi podobné Dog Days, které ale mnohem více inklinuje k výše zmíněnému ecchi stereotypu. ()

Larky

Původně jsem chtěl dát 3 hvězdy s tím, že napíšu něco o průměrném seriálu, který vlastně zas tak špatný nebyl.Když tak nad tím ale přemýšlím, špatný byl a přitom se odehrává v relativně přitažlivém prostředí feudálního Japonska, má parádní opening, velmi solidní kresbu, čert ví ale, kam se ale poděl pořádný příběh, protože je často dementnější než v nováckých seriálech (a to je docela brutalita).A o čem, že to tedy celé je? Školačka z přítomnosti Hideyoshi se díky náhodě dostane do období Sengoku, kde potkává podobné postavy (některé ještě celkem OK a některé neskutečně dementní, u kterých s přehledem vede Akerin...obecně ovšem platí, že postavy splývají svou nezajímavostí), které zná z třídních lavic své školy.Nobunaga (u které pojem velký výstřih dostává nový rozměr...a ten rozměr teda je...), to tam celé vede a má sen, získat jakousi výzbroj a tou si všechny podrobí.Hideyoshi se přidá na stranu Nobunagy..a to je tak vše...na 13-cti dílný seriál docela chudé.Jediná postava, která se mi líbila byla Ieyasu, která aspoň trochu vybočila svým negativním charakterem a navíc jí to fakt seklo a navíc ty růžový vlásky...ehm...Sengoku otome: Momoiro Paradox - vidím na slabší 2*. ()

Palisander

Hodnotím prísne, pretože podobnosť s nedávno videným Oda Nobuna no Yabou je príliš veľká. A aj keď toto je starší súrodenec som rád že Odu som videl skôr. Pretože ak by som toto videl ako prvé, neviem či by vôbec dostala šancu. Hlavná hrdinka je na môj vkus príliš otravné nemehlo a čo sa deja týka, pol seriálu by sa hodilo skôr ako bonusový materiál. Nuž, G-čka nie sú všetko ;-). ()

yenn

Je jen otázkou času, kdy se v učebnicích dějepisu k hybatelům dějin, jakými jsou geniální / otřesná rozhodnutí, atentáty, přírodní živly apod., přidají také japonské středoškolačky. Třeba právě Hide Jošino, přezdívaná Hidejoši, jež se ocitla v Japonsku 16. století. Oproti popisům v knihách se zdejší svět mírně liší – kupříkladu zde nežijí muži, Oda Nobunaga je prsatá žena, jež se zemi chystá sjednotit zkompletováním legendární Karmínové zbroje, a bitva u Okehazamy má podobu hrátek na pláži. Jak jsem se obával, v poslední třetině se tvůrci místy snažili o přílišnou dramatičnost, na druhé straně je příjemné, že závěrečný souboj není přehnaně natahovaný. Jeho výsledek byl ostatně předem zřejmý - k čemu je vám nesmírná moc propůjčená Karmínovou zbrojí, když objem ňader nezvětší? Již staré japonské přísloví přeci praví: „Ómune ga ari, zenkoku no tóči.“ (Kdo velký prs má, zemi ovládá.) 5+/10 ()

Subjektiv

Oda Nobunaga měl veliká prsa, Takeda Shingen sexy ploché bříško (a prsa), Tokugawa Ieyasu křehký dívčí vzhled (a prsa), Uesugi Kenshin lehce opálenou pleť (a prsa) a Date Masamune... asi nějaká ta prsa. Ostatně, "mune" značí "prsa". Čím větší prsa, tím lepší bojovnice. Alternativní pohled na období Sengoku: namísto válek, střev a krve trocha okoukaného hašteření čestných ženštin. A Toyotomi Hideyoshi nemá prsa :( Viděny díly 1-4. ()