Wrestlemania s poradovým číslom 27 sa konala v Atlante. Na štadióne v Georgia Dome sledovalo túto najstaršiu a najvýznamnejšiu wrestlingovú show vyše 70 tisíc divákov. Špeciálnym hostiteľom bol Dwayne "The Rock" Johnson. Medzi hlavné hviezdy večera patrili The Undertaker, Triple H, Edge, John Cena a The Miz. (fabuloso)

fabuloso

WrestleMania – to je vždy sviatok pre každého fanúšika športovej zábavy. Šou sa začala vo veľkom štýle. Edge zdolal v dobrom zápase Alberta Del Ria a obhájil svetový titul. Zasmial sa aj na tom, ako spoločne s Christianom rozbili Del Riovo auto. Potešilo ma aj víťazstvo Cody Rhodesa nad Reyom Mysteriom. Obaja ukázali, že patria k tomu najlepšie, čo v WWE je. Zápas Randy Orton – CM Punk mal dobré promo a samotný zápas veľmi slušné tempo. Len Ortonovo víťazstvo na konci nemuselo byť. Undertaker a Triple H ukázali, že aj po 40-ke vedia „ukradnúť šou“. Bol to jednoznačne zápas večera, ukončený Undertakerovou „bránou do pekla“. Zápas Jerryho Lawlera proti Michaelovi Coleovi nemal s wrestlingom nič spoločné. Účasť Snooki (doteraz neviem, kto to je) na WrestleManii som akosi nepochopil. Main Event bol jedným z najslabších za posledné roky. Potešila aspoň prehra Johna Cenu, The Miz obhájil titul WWE. Netreba zabúdať na The Rocka, ktorý sa po niekoľkých rokoch vrátil na scénu. Z celej akcie som však mal trochu zmiešané pocity. ()

Hellbilly

Najväčšia show WWE počas celého roka, Wrestlemania, je za nami. Problémom tak trochu je, že na to že to bola Wrestlemania, tam až na pár zábleskov nič špeciálne nebolo. Bez návratov legiend, výborného technického zabezpečenia (ohňostoje, trony, tá veľká kocka nad ringom), a faktu, že to bolo "vo veľkom", by mi to pripadalo ako nanajvýš nejaký Summerslam. No, ale začnem pozitívami: Taker/HHH, nie je čo riešiť, zápas večera, skvelý No Holds Barred, a tiež super entrancy (Takerov je klasika čo nikdy nesklame, a HHH má vždy na WM pripravené čosi špeciálne), Rhodes/Mysterio, Cody ukázal čoho je schopný, z neho fakt niečo bude, má všetko čo hviezda potrebuje, konečne bol zas na obrazovke Zack Ryder (ak sa WWE nespamätá a nedá mu slušný push, začnem pochybovať o ich súdnosti, ten chlapec má viac talentu než 90% rosteru), The Rock zabával tak ako to vie len on, a tiež sa mi veľmi páčil ten video package pre Miza. Negatíva:Bryan/Sheamus na poslednú chvíľu presunutý na dark match, WHC zápas ako hneď prvý (zápas bol dobrý, ale mať zápas o svetový titul s víťazom RR ako otvárak je hanba), 8 man tag team match-strata času, Cole/King bol strašne natiahnutý, a Snooki síce prekvapila, ale to nemení fakt že tam nemala čo hľadať. Slabé 4 alebo silné 3, nakoniec som sa rozhodol pre 4*. ()

ortoncz

Velmi výrazně zde chybí MitB ladder match. Některé hvězdy zde nedostanou tolik prostoru jaký si zaslouží např. Morrison nebo Ziggler. O 8 tag team zápasu ani nemluvim. Naopak + celé show je The Rock. Výborný návrat. A na konci Rock bottom na Johna Cenu, to byla velká lahůdka. Nejlepší zápasy byly jednoznačně Triple H vs Undertaker, Mysterio vs Rhodes , Orton vs CM Punk, Del Rio vs Edge. Main Event byl nudný. ()

AD P

Najpotesujucejsia bola ucast legiend (dnes venujucich sa filmu),ako: Stone Cold ci The Rock.Okrem ucasti mohli ukazat aj cosi zo svojho umenia.Co sa ostatneho tyka bolo dost zaujimavych momentov, predovsetkym-TOP zapas: Undertaker vs Triple H., co pre hrobara znamena uz 19:0.Pozretie tejto udalosti je pre fandu wrestlingu povinnost. Legendy a sucastnost v jednom, preto davam: 5. ()

Nons3nse

27 WrestleMania celkovo, a moja druhá, ktorú som videl. Na WM som sa tešil ako nikdy, ale trochu ma sklamala. Rockova reč naznačovala, že toto bude naozaj skvelá WM. World Heavyweight Championship Match: Edge def. Alberto Del Rio- Dosť ma šokovalo, že tento match dali ako opener. Páčil sa mi hlavne nástup Alberta zo svojej vily v pozadí. To bol fakt luxus. Zápas ako taký bol dobrý. Vôbec ma nenudil. Aj keď neverím na osud ako Alberto, tak som veril že tento zápas vyhrá. Ale bohužial sa tak nestalo. Ale hovorím, tento match patril k tým vydarenejším. Single Match: Cody Rhodes def. Rey Mysterio- Mysterio ma dobre pobavil, keď sa objavil ako captain america. Ale nečakal som, že to dopadne tak ako to dopadlo. Od Codyho to bol skvelý výkon v ringu, a konečne vyhral nad Reyom... zaslúžil si to... Segment so Snoop Dogom- Neviem ako vy, ale ja som sa bavil... 8-Man Tag Team Match: Big Show, Kane, Santino Marella & Kofi Kingston def. The Corre- K tomuto sa ani nebudem vyjadrovať. Javilo sa mi, že by tento match mohol za niečo stáť, no mýlil som sa. Hneď ako dal Kofi trouble in paradise, bolo mi jasné, že to vyhrá tým "face". Single Match: Randy Orton def. CM Punk- Tak, pre mňa to mal byť match celého večera, a po tom čo Randal vyradil všetkých členov new Nexusu, veril som že Punk vyhrá na WM. Randal tam len tak nechával Punka, vedel som, že len tak Punk nevyhrá. A keď už išiel Punk skákať, tak Orton dal svoje naozaj "nečakáné" RKO. Punk si zaslúžil vyhrať na WM a aj v tomto feude. Škoda že sa tak nestalo... Single Match: Michael Cole (with Jack Swagger) def. Jerry Lawler- Táto story ma hrozne bavila, čož sa nedá povedať o zápase, ktorý ju mal celú vyvrcholiť. Zápas to bol naozaj nudný, napriek tomu, že spočiatku dostával "na frak" king. Ale ten koniec ma dostal. Na jednej strane ma prekvapilo, že to takto GM vyriešil, ale na druhej strane som rád, že vyhral Cole. Ten je pre mňa najlepší komentátor vo WWE. Ale dosť ma šokovalo, keď dal Austin stunner Bookerovy a Joshovy... ale nesťažujem sa ;) No Holds Barred Match: Undertaker def. Triple H- Pre mňa jednoznačne zápas večera. Tradične to Taker zo svojím zápasom zachránil. Stále podáva slušný výkon, na to koľko má rokov. Dalo sa čakať, že WWE len tak "nepustí" celú túto šnúru výhier na WM, ale na chvýlu som veril, že HHH dokáže to, čo HBK nedokázal. Nečudoval by som sa, keby tento zápas opäť bol vyhodnotený ako zápas roku... 6 - Person Mixed Tag Team Match: John Morrison, Trish Stratus & Snooki vs. Dolph Ziggler & Lay-Cool- Príde tam nejaká Snokki z JERSEY SHORE, a hneď už je WWE Diva. Tento zápas ma vôbec nezaujímal, a tradične (ako všetky divas zápasy) som aj tento preskočil... WWE Championship Match: The Miz def. John Cena- Nečakal som, že toto bude ME celého večera. Podľa mňa to mal byť zápas Taker vs HHH. Myslel som si, že vyhrá tradične Cena. Lebo keby prehrá, to by bol velký škandál. Keď sa zápas skončil double count out, vedel som že GM pošle mail, a match sa reštartne. Konečne niekto po Edgovy sa vysral na celého GMa. Ale zabudol som, že ešte je v hre The Rock, ktorý chvála bohu zabránil, aby sa stal new WWE championom Cena. WrestleMania odo mňa dostáva 3 hviezdičky z piatich. Jednu už za samotnú WM, druhú za zápas Taker vs HHH, a tretiu za to že prekvapujúco nevyhral Cena... () (menej) (viac)

• Oficiální skladbou show je píseň „Written in the Stars“ od Tinie Tempah ft. Eric Turner. (TheSpearCZ)