Kurou Daijūji je mladý detektiv, který po nějakou dobu studoval na Miskatonické univerzitě ve městě Arkham a momentálně se nachází ve finanční krizi. Proto po menším váhání přijme dobře placenou zakázku, která spočívá v nalezení staré čarodějné knihy. Během pátrání se střetne s prostořekou dívkou jménem Al Azif, ze které se vyklube lidská podoba knihy, kterou Kurou hledá - Necronomiconu. Kurou díky ní získá magické schopnosti a vrhne se do boje se zlou organizací Black Lodge. Anime je inspirováno dílem spisovatele H. P. Lovecrafta. (Hanyou)

Hanyou

Máte určitý pojem o dílech H. P. Lovecrafta? Znáte Mýtus Cthulhu, Dagona, Necronomicon, či aspoň doktora Herberta Westa? Tak na ně zase rychle zapomeňte a zvykejte si na japonské podání, kde právě Necronomicon je malá růžovovlasá drzá holka, a od toho se tak nějak odvíjí celá bláznivost tohoto počinu. Ale na druhou stranu jsem se opravdu zasmála a díly mě bavily, proto můžu seriál s klidným srdcem doporučit všem milovníkům tajemna, i když v trochu netradičním podání. ()

daGGos

Tak takhle by asi vypadala tvorba H. P. Lovecrafta, kdyby vyrůstal na Power Rangers. Od známého spisovatele si bere terminologii, od nechvalně proslulých strážců vesmíru zase příběh a dialogy. Přidáme-li navíc ještě podprůměrné audiovizuální zpracování, nedají se od Demonbane očekávat žádné zázraky. ()