Malo, syn zavraždeného dôstojníka newyorského policajného zboru, vyštuduje policajnú akadémiu a vstúpi do skorumpovanej policajnej jednotky, ktorú vedie bezohľadný kapitán Sarcone, bývalý partner jeho otca. Aké sú skutočné zámery mladého muža?
Malo je syn zavraždeného dôstojníka newyorského policajného zboru. Na policajnú akadémiu sa prihlásil so svojimi najlepšími priateľmi A.D. a Lucasom. Po skončení štúdia mu poskytne ochranné krídla policajný kapitán Joe Sarcone, bývalý partner a kamarát jeho nebohého otca. Malo sa stane súčasťou jeho jednotky Street Vice Crime Task Force, ktorá je však zoskupením totálne skorumpovaných lumpov, darebákov, gaunerov a narkomanov v policajných uniformách. Vysvitne, že bezohľadný Sarcone je akýsi krstný otec miestnej policajnej mafie. Namiesto boja proti zločinu on a jeho ľudia kontrolujú obchod s drogami a prostitúciou či vyberajú výpalné a úplatky. Korupcia, vraždy a intrigy dominujú v každodennom živote policajta v zanedbanej štvrti New Yorku. Bezškrupulózny policajný mafián loví ďalšie posily do svojej jednotky a živí aj narkomanov, akým je LaRue, aby ich mohol vydierať a poslušne mu slúžili.  Ako sa zachová Malo? Bude slúžiť Sarconemu alebo má celkom iné životné plány? (TV JOJ)

kaylin

Robert De Niro dostal malou roličku, kde byl donucen se vrátit ke svým gangsterským filmům a musel tak pronášet hlášky, které se zdají skutečně stupidní. Nezdají, ony jsou. Člověk si řekne, že oscaroví herci jako Robert De Niro a Forest Whitaker si budou svoje filmy vybírat lépe, ale kdo aspoň jednou nevstoupil do zakalených vod? Tohle se jim nepovedlo, ale pořád si můžeme říkat, že prostě chtěli dát šanci méně známým lidem, kteří si díky jejich jménům také budou moct udělat jméno ve filmové branži. Chtěl bych ale vynést drobné přání, aby se režisér Jessy Terrero a L. Philippe Casseus na film vykašlali a dělali raději něco jiného. Na čem film troskotá již od začátku, to je scénář. Jsou zde zajímavé postavy, které nejsou vůbec vystavěny, nemají vývoj. Snad v postavě 50 Centa je něco naznačeno, ale to je tak všechno. Dialogy psal Casseus snad potmě, a to mu je ještě opravila jeho mladší dcera, pokud nějakou má. Případně dítě od sousedů a on už si to pak po sobě nepřečetl. Divák tak dostává hodinu a půl tak neskutečně klišovitých keců i scén, až to pěkné není. "Freelancers" je snímkem, který postrádá napětí, snaží se šokovat, kde je to zbytečné, akčně selhává, protože výstřely zasahují místa, kam pistole většinou nemíří. Říkám si, že si 50 Cent chtěl zase zahrát v něčem, kde by dostal trochu víc prostoru. Ten dostal a vlastně je na něm vidět, že se s ním něco děje. Závěr je ale zase zabitý. De Niro i Whitaker nehrají špatně, ale proč by se snažili, když tohle už je od začátku špatně? Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/08/parmeni-krysy-z-temnot-mi-4-blazniva.html ()

Lacike

Prirovnanie k Son of No One je trefne. Je to podobne nezazivny a zbytocny film, ktory sa tvari neskutocne komplikovane, ale pritom je tak jednoduchy, ze by ho prekukol aj slepec. Nenechajte sa oblbnut ani hereckym obsadenim. Robert De Niro sice snad zle hrat nevie, ale znova tu predvadza len svoj nevyrazny standard poslednych rokov. Forest Whitaker na tom nie je ovela lepsie, ale aspon si celkom vychutnal scenu v ktorej zomrie. Vau, prezradil som, ze zomrie a pokazil som vam tym cely film. Ha. Dokial sa ta scena objaví, tak vam to uz bude aj tak jedno. Jediny kto trochu prekvapil bol poldolar, ktory snad prvykrat nebol neznesitelny. To mi dodava nadej, ze podobne akceptovatelny bude aj vo filme Tomb so Slyaom a Arniem. Skoro som zabudol na Vinnieho Jonesa. Ten tam bol tak kratko, ze mi uplne vysumel z hlavy rovnako ako mi vysumel z hlavy par minut po pozreti cely film. Nestoji za to stracat s nim cas. 4/10. ()

mzss1 odpad!

Tohle prostě nešlo. Film měl určitý nápad a motiv. Ale základní účelem hlavních herců a účel filmu jsem teda vůbec nepochopil. Kdo je hrdina ve filmu ? Možná vám to řekne něco víc. Ale pro mě naprosto zbytečný film. Při filmu jsem se strašně nudil a u filmu jsem musel dělat asi 6 přestávek. Takže bohužel, film asi nesednul. Proto hodnotím jen na 8% = odpad! ()

topr harley

Další průměrný film s 50 centem. On prostě není dobrý herec. Fil má dobrý příběh, dobré postavy, jenže on to tím svým polo retardovaným výstupem vždycky shodí o dvě třídy níž. Kdyby na stejnou roli vybrali někoho normální, tak by udělali mnohem líp. Jenže ono se asi těžko vyhazuje herce, který to zacvakal :) ()

Omnibus

„Víte, pane profesore, vy to nehrajete špatně...“ vybavil se mi rejža Císler z prvních Básníků. Jenže řekněte něco "padesátníkovi", když to produkoval, že... Copak mimické svaly, ty taky ne, ale ten 50cent nemá hlavně soudnost. A asi ani žádný kamarády. Aby mu řekli, jakýho vola ze sebe za svoje prachy úspěšně dělá. To, čím mě policajt-smažka Whitaker potěšil, mi ten blbej padoš úplně zprasil ... ()

• Napriek tomu, že sa celý dej filmu odohráva v New Yorku, tak celé filmovanie prebiehalo v americkom meste New Orleans. (MikaelSVK)