Skandál

• USA Scandal (viac)
USA, (2012–2018), 89 h 53 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvorcovia:

Shonda Rhimes

Hudba:

Chad Fischer

Kerry Washington, Darby Stanchfield, Katie Lowes, Jaden Betts, Guillermo Díaz, Jeff Perry, Joshua Malina, Bellamy Young, Tony Goldwyn, Columbus Short (viac)

Olivia Popeová pracovala v prezidentské kanceláři jako konzultantka pro styk s veřejností. Svůj, nejen profesní život, zasvětila ochraně a budování pozitivního obrazu těch nejmocnějších. Poté, co opouští Bílý Dům, zakládá vlastní firmu v domění, že její profesionální i osobní život se vydá mnohem klidnější cestou. Postupně ale zjišťuje, že její bývalé pracovní vazby jsou natolik silné, že je nelze jen tak, jednoduše přetrhnout. Se svým týmem odborníků přichází na to, že během napravování životů těch ostatních zapomněli na to, co je jim nejbližší – na sebe samotné. (oficiálny text distribútora)

MoiJe

Do s02e02. Prestalo zaujímať. // Zatial S1. Myslela som, ze sa budu viac venovat epizodnym pripadom. Kazdopadne ale pekna zostavicka. // Scandal US 1x01 - Oomnoho lepsie nez House of Lies, pojate serioznejsie. Pekna zostava povedomych az znamych hercov (a rezisera ;), velmi slusna rychlost deja i vodopadu slov, nic vylozene iritujuce i ked mozno niektore veci trochu prepiskli. (Je to o bande sikovnych povodne pravnikov, ktori rychlo utulavaju, ocistuju, ukecavaju a robia vsetko ostatne potrebne pre zaujem klienta.) ()

KevSpa

Pár dílů to trvalo, ale nakonec mě Shonda Rhimes zase dostala a má mě zaháčkovanou. A za tu nepopsatelnou chemii mezi Kerry Washington a Tony Goldwynem má u mě body navíc. 1. série - 80%, 2. série - 90%, Třetí řada už je místy dost překombinovaná a milostné, rodinné a pracovní problémy hlavní hrdinky stále na jedno brdo. Ale to se dá naštěstí překousnout. 3. série - 80% I přes pár ne úplně dokonalých epizod měla čtvrtá řada slušné tempo a o nové zvraty rozhodně nebyla nouze. Zejména díky vynikající druhé polovině mě tahle řada bavila zatím nejvíc. 4. série - 90% I v páté sérii jsme si užili spoustu zvratů a intrikaření se zase posunulo na další level. Místy už tvůrci trochu moc tlačí na pilu, ale je to taková závislost, že všechny nedostatky úmyslně ignoruju a užívám si každý díl. 5. série - 90% --- Nejoblíbenější postava: Fitz Grant (Tony Goldwyn) ()

..Lucas..

Jelikož o seriálu neustále mluví Ellen DeGeneres, zve si herce do své show a teď tam hraje i její Portia, nedalo mi to a zkoukl jsem první díl. Rychle potom jsem zhlédl celou první řadu, která má pouze sedm dílů. A nutí mě to rychle zkouknout i další díly. Hodně dobře propracovaný seriál se skvělými postavami, skvělou hudbou a dobrým dějem. V podstatě každou chvíli se něco děje a není šance se nudit. ()

Patw

1. série mě na tento seriál opravdu dobře nalákala. 80% Dějová linka je skvělá a opravdu se tam něco děje, co má potenciál. Divákovi to představí svůj silný potenciál. Začátkem druhé série jsem to chtěl se seriálem tak trochu vzdát, jenže pak to nabralo na síle a seriál se změnil v nevyzpytatelnou jízdu na horské dráze. silných 90% Na třetí sérii bych chybu opravdu hledal marně 95%. Čtvrtá série (80%) je první sérií, která pokulhává za již nastolenou kvalitou předchozích řad. Ovšem toto pokulhávání vynahrazují kvality příběhů jednotlivých dílů. Doufám, že do budoucna (pátá série dostala zelenou) tvůrci chytnou "druhý dech" a připraví opět sérii plnou zvratů a překvapení. 5. až 6. série Děj seriálu se vyčerpal. Od původního námětu se nedalo odbočit dál. Děj stagnuje na jednom místě, točí se v kruhu a rozhodně to není moc příjemné. První tři série jsou naprostým TOPem, bohužel dál už to nejde. Seriál jsem dokoukal jen z povinnosti a zvědavosti kam se dostaneme. Bohužel tvůrci, ačkoliv věděl, že šestá série bude poslední, nenašli žádnou odvahu odejít s něčím zajímavým, s velkým třeskem, místo toho i poslední série se točí v zajetém nepříjemném "klišé" tohoto světa a z nadšení se stalo hořko-sladké vítané rozloučení. ()

lucifrid

Odolávala jsem čtyři roky. Pak jsem si pustila pilot a už to jelo, maraton hadr. Od té doby se těším na každý nový díl a u sledování ani nedutám a čelist mám neustále nad těmi zvraty vykloubenou. Tohle se sakra povedlo, je to děsně návykové. ()

MiGi87

Po první řadě takový trošku slabší House of Cards. Během druhé řady prakticky stejně dobré jako House of Cards, jen bez Spacyho, což ale těžko můžu někomu zazlívat. Zvedám na 90% a dávám 5*. ()

Ferinka

Možná si dám tu nudnou práci a vygůgluju si, jesti je Shonda Rimes lesba nebo ne. Protože jinak si nedovedu vysvětlit extrémní výskyt homosexuálních hlavních rolí v jejích seriálech. Stejně tak mi přijde, že má nějaký zvláštní vztah k feministkám - vždycky tam je nějaká šíleně nezávislá a drsná ženská typu generál (jo a taky je to pokaždé černoška). Výše zmíněné poznatky neznamenají, že bych byla rasistka či tak něco, prostě jen postřeh, který se mi zdá nepřehlédnutelný. Nevermind - oproti Greys anatomy je Scandal uslintaný patos, který se schovává za neoblomný obličej a našpulá ústa hlavní protagonistky, která (jak nás v úvodu její zaměstanci poučují) nesnáší pláč, ale na krajíčku má skoro furt. Její detektivní práce mě naprosto neuspokojuje, protože i při tom minimálním procentu mozkové kapacity, kterou používám při sledování tohoto seriálu, mi trvá odhalit podstatu věci asi tak o polovinu menší časový úsek, než Olivii Papežové (že by souvislost s výše zmíněnými poznatky?). Po čtyřech dílech dvě hvězdy za snahu a za nedostatek ostatních seriálů, u kterých bych mohla prokrastinovat, ale zbytek (2) dílů dokoukám snad jen se sebezapřením. ()

baXter

Tenhle seriál má jednu zásadní "vadu". Je doslova nutné přetrpět první, relativně nezáživnou, řadu, aby člověk pochopil pozadí, motivy a význam jednotlivých postav. Poté je druhá řada skvělá.S01: 60% S02: 90% ()

jasiska

Úžasné postavy, parádne dialógy, nejaká zatiaľ bližšie neurčená temná konšpirácia, veľmi citlivo spracovaná nemanželská aféra - awesome. ()

Renata

Shonda. Co víc dodat. Akorát se mi moc nelíbí koukat na Ellis a Thatchera Greyovi. Někteří herci patří opravdu pouze do GA. // Update Jan 2015: S04E10 RUN - nejlepší epizoda celého seriálu, který sice ještě neskončil, ale už teď to můžu s klidem sdělit světu! ()

bagetka007

Hodnocení po pilotu: Skupina právníků, která se zabývá crisis management . Pilot mě moc nebavil. Není to špatné, ale není to můj cup of tea. Na můj vkus to je moc tvrdé, na House of Lies (který je pro mě výrazně zajímavější, i když si nemyslím, že by byl skvělý) se mi líbí, že je tam návdavkem humor, sex, vyčůranost, což se mi líbí...Na druhou stranu, jako asi každou ženskou mě absolutně přitáhla věc, která se stala 10 minut před koncem, tj. to, že Olivia, hlavní představitelka, měla poměr a stále má speciální vztah (no, milují se, ale nejsou spolu :D) s SPOILER ALERT! americkým prezidentem. Yay! 8) Upřímně - asi se na to fakt koukám jen díky té lince Olivie s prezidentem. 8) PS: Shonda Rimes jako vždy rules 8) ()

Loooki

Niektoré prípady sú nudné a niektoré sú fakt super, ale stále je tam Olivia a jej tím čo ma núti pozerať diel za dielom. No a ešte nejaká tá konšpirácia tam je čo ma núti diel za dielom skladať puzzle. Hodnotené po III.sérii. ()

Deftie

Toto je jeden z tých seriálov, kde by mi vôbec ale vôbec nevadilo, keby nejaká výraznejšia dejová línia ťahajúca sa cez celé série chýbala. Dokonca ma nudila natoľko, že som to po šiestich častiach zabalila. Jednotlivé príbehy vypĺňajúce epizódy sú celkom fajn, aj keď ihneď vidíme, že sa tu hrá na city a politickú korektnosť. To viete, človek bojujúci proti homosexuálom je napokon gay a podobne. A to ja nemusím, občas by tú sviňáckosť ľudí mali nechať tou sviňáckosťou. Takže odomňa len dve hviezdičky. ()

vla_kor

Skandál je typický seriálový produkt Shondalandu a jako takový je snadno rozeznatelný mezi ostatními seriály. Mezi postavami se nenachází jen krásní jedinci anglosaského původu s alabastrovou pletí, mužského rodu a nejlépe do třiceti let, ale je tam mnoho postav, které jsou barevné, tlusté, malé, staré, homosexuální a nebo jsou to ženy v typicky mužském prostředí. Seriál se odehrává v prostředí vysoké politiky a tak se ve vysokém tempu před divákem objevují skandály, podvody, vraždy a intriky. Postavy se zjevují a zase mizí, odstaveny, znemožněny, uvězněny, zavražděny. Nikdo není kladný hrdina bez poskvrny a bez (nebezpečných) ambicí a vztahů. Přiznám se, že mým oblíbeným antihrdinou je šéf štábu Bílého domu Cyrus Been, který jako by vypadl z nějaké Shakespearovy tragédie a kterého skvěle hraje divadelní hvězda Jeff Perry. ()

ER

Platí pro první 3 série.....Pozlátkový seriál, který pouze dynamicky vrší scénu za scénou,aby divák moc dlouho neuvažoval nad tím,co se vlastně děje. Z pohledu sdělení přináší některá fakta typu "tohle se stalo" (např. sledování tajnou službou, ovlivňování voleb), ale pak vidíte série událostí,kdy se hlavní postava -Olivie- řídí svými vždy spolehlivými instinkty a ty ji nakonec v každém díle zklamou, to stejné platí o "vrahounovi" v jejím týmu,takže často uslyšíte "věř mi,určitě se nemýlím" a ejhle,on se mýlil a tak pořád dokola.Seriál je v tomto děsně schématický a nepřináší nic nového. Ale něco přece jen...nové intrikaření, ve kterém je jako ryba ve vodě. Aspoň to,protože pak přijde na scénu super tajná B613 a jen s vyvalenýma bulvama zírám, kam až jsou tvůrci ochotni zajít v rámci dramatičnosti (a sledovanosti). ()

Mikecat

Slabota a bieda. siahol som po seriali vdaka herecke Kerry Washington po videni komedie "pidihajzlik", uvod casti ma nadchol potom len zenske kriciace po sebe bez napetia a vysvetlenia uvodu a pokracujuceho napetia a akcie. ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Po miliardovém Skyfallu nám bondovská série nabídla Spectre, které se dočkalo horšího přijetí a nevydělalo ani 900 milionů dolarů. Filmová logika v takových případech velí zastavit stroje a zvážit… (viac)