Wallace a Gromit: Nesprávné kalhoty

• Česko Nesprávné kalhoty (viac)
Krátkometrážny / Animovaný / Komédia / Rodinný

Nick Park

Hudba:

Julian Nott

Peter Sallis

Čo urobíte ak nemáte peniaze a jediný nelenivý človek v dome je váš pes? Presne, najmete si ako podnájomníka pinguína. Budte si však istý, váš pes ho nebude mať v láske. Nie je predsa v pohode, keď vám v ďeň vašich narodenín malý operený tvor zaberie izbu. A to že sa nakoniec najlepší priateľ človeka rozhodne odísť z domu je len a len nedobré... Príbeh zo série Wallace and Gromit, v ktorom sa okrem skvelých nohavíc z NASA vyskytne aj jedna prestrelka a nakoniec ako to v každom dobrom príbehu býva, aj väzenie. (Vrana)

Rozjimatel

2,5  Výtvarne je to na vysokej úrovni, animácia je veľmi pekná a štýlová. Tie príbehy sú ale strašne divné a príliš ma nebavia, čo platí vrcholnou mierou pre tento konkrétny krátky film (jeho sledovanie mi bolo až nepríjemné). Postavy mi tiež nie sú dva krát sympatické. No a humor mi nesadol vôbec, príde mi úplne nevtipný. Iba na jedinom miesto som sa dobre pobavil, a to keď Gromit dopĺňal koľajnice pri vlakovej naháňačke. Oceňujem ale, koľko práce to všetko muselo dať jedinému človeku. ()

hroubek

Tučnákům můžete veřit pouze, když jsou zavřený v zoo nebo mají u sebe surfovací prkno.Druhý filmeček a oproti předchozímu má docela dobře vystavěný příběh a taky trochu rozvíjí postavy.Už to není jen vynálezce a pes těd jsou to osobnosti třeba například:když se Gromit rozhodne odejít je v tom vidět spousta emocí to předchozím nebylo.Samotná loupež je poměrně originální ale to všechno přebije závěrečná honička na vláčku.Geniální,britské a oldschoolové. ()

shimpy(CZ)

Tento animák je nejlepší ve své kategorii. Ten tučňák!! To je záporák jak má být. Film je opravdu hravý, a režisér se nebojí naladit i na vážnější strunu, takže vám připadne, že sledujete nějakou napínavou detektivku. Zkrátka příběh graduje od začátku do konce, a ta honička na vláčku - to se prostě musí vidět... Úžasné! ()

Anthony

Ze všech filmů Nicka Parka s Wallacem a Gromitem mám tento nejraději - aneb jak by pohybující se modelínu natočil Alfred Hitchcock, i ta hudba je ve stylu Bernarda Herrmanna (zde výborný Julian Nott). A závěrečná honička na dětském vláčku bere dech. Film získal Oscara a cenu BAFTA za nejlepší krátký animovaný film. ()

Matty

O třídu povedenější než Cesta na Měsíc. Film má celistvější děj a správnou gradaci. Úžasné jsou scény odkazující k různým filmovým legendám. Ke starým hororům, filmům noir i klasickým westernům. K tomu si přidejte desítky drobných vtípků a hlavně bezchybného tučňáka. Tentokrát je to opět zákeřný psychopat se zálibou v šílených převlecích. Holt, Nick Park umí a ví, v čem spočívá kouzlo plastelínové animace. Nevěřím, že by mě „vyštvaný“ Gromit dokázal dojmout stejnou měrou, kdyby byl obyčejným, plochým „animákem“. Ať žije nerealisticky skutečná plastelína! 85% Zajímavé komentáře: Melies, genetique, numi ()

• V úsilí dostat Gromita z domu hraje tučňák velmi hlasitou hudbu. Jeden nápěv je "how much is that doggie in the window?" a další "tie a yellow ribbon round the 'ole oaktree", oznamující jeho propuštění z vězení. (Kulmon)
  • V originálním znění je ve scéně, kdy Wallace blahopřeje Gromitovi k narozeninám, zpívána píseň "Happy Birthday to You". Pro verzi distribuovanou v USA však byla kvůli autorským právům vybrána skladba "For He´s a Jolly Good Fellow". (Terva)
  • Když Gromit čte noviny v kavárně, jeden z nadpisů je "Pes čte noviny". (Kulmon)