This Filthy World

všetky plagáty

Legendárny režisér John Waters je známy ako „Princ of Puke“, čo je prezývka, ktorú používa vo svojom živote aj v umení. V tomto dokumente Waters premýšľa o svojom ranom detstve v Baltimore, identifikuje svoje prvé vplyvy, vrátane nevkusných filmov a miestnych burleskných umelcov. Spomína na svoje ťažké filmové začiatky, ako jeho dlhoročná priateľka Divine, drag queen známa bizarnými kúskami, inšpirovala niektoré z jeho najslávnejších diel a čo si skutočne myslí o súčasnom svete. (dwdb)

HVM

John Waters, nejroztomilejší zvrhlík světa filmu, neodolatelně vypráví o svém životě a díle. V téhle půvabné one-man show nás seznámí s určujícími vlivy svého dětství (mezi jeho vzory byla i malá vražedkyně...), vcelku poutavě zrekapituluje svoji filmografii a přidá i nějaké ty „veselé příhody z natáčení“. Mně se moc líbila historka, kdy John vyprávěl, jak vedl nějaké kurzy ve vězení a jeho třída plná vrahů po projekci Růžových plameňáků prohlásila: „You are fucked up, man!“ :-) Závěrem přidávám své doporučení, myslím, že se u téhle show pobaví nejenom Watersovi skalní příznivci, ale i ti, kteří ještě nemají moc nakoukáno nebo z jeho díla nebyli úplně odvázaní, což byl i můj případ, a hle - pět hvězdiček! ()