Film Generation Um režiséra Marka Manna sleduje jeden den v životě Johna (Keanu Reeves) a jeho dvou krásných společnic (Bojana Novaković a Adelaide Clemens). Den v životě lidí na okraji společnosti, lidí, kteří v rušném New Yorku putují bary, oddávají se sexu a netuší, kam je život dovede. (ssfan)

ostravak30

Tento film je bohužel zářným příkladem současné generace. A naprosto to vystihl. Současní mladí mají totiž chuť jen na tři věci: chlastat, flákat se po barech a pařit a šu..t! Možná ještě sem tam si šňupnout, ale rozhodně nic nedělat a už vůbec ne pracovat poctivě. Díky internetu a novým technologiím jsou ale na všechno odborníci a všechno ví. Pokud jde o hodnocení čistě jen filmu, pak je nutné konstatovat, že film za moc taky nestojí. Především je příšerný scénář. Oceňuji pouze hudbu a částečně i herecké výkony. Absolutně se mi nelíbí střih. Ještě, že jsou tam vidět i ty ko.y, jinak bych se už opravdu neměl na co dívat. ()

Azrael

Generace Um… je film troufl bych si říct ‘‘artovní‘‘ kde ho provází celou dobu jedno slovo…zvláštní.Ať jde o třesoucí se kameru,zdlouhavé záběry na nic nebo dialogy u kterých ve velké části nevíte o co jde (ne že bych je nechápal ale po jejich konci jsem si řekl hmm a proč o tom mluví?).V hlavní roli Reeves (John) který si rozhodně ostudu neudělá a role podivína mu sedla ale jak ho do filmu dostal je mi neznámo.Slečny jsou pěkné a jejich herecký výkon nevykoj k filmu celkem sedí.Příběh podivína Johna který toho moc nenamluví a bezduše proplouvá svým životem ve kterém mu dělají společnost dvě narušené kamarádky,kočka a spolubydlící co tvrdí že je jeho bratranec rozhodně není pro každého.I když zatím všechno napovídá v neprospěch filmu tak jsme se po čase do něho svým způsobem vžil a užíval jsem si ty dialogy,podivné chování a Johnovu vášeň pro natáčení kamerou kterou ukradl(což je jedna z nejlepších scén).Jak už jsem psal tento zvláštní film není pro každého a pochopím když někdo řekne že tento film je ‘‘ kravina ve které se nic neděje a nedává smysl‘‘ ale mě se líbil a kupodivu dost.Mám pocit že se autor snažil udělat film originálním způsobem (takovou mám představu,takto to vidím,takto to bude .) bohužel sním obecenstvo jeho vizi nesdílí a výsledkem je Generace um po jejímž shlédnutí budete kroutit hlavou a opakovat frázi WTF.I tak se ne něj po pár týdnech rád podívám znovu a budu se divit jak to že se mi to líbí 4*(70%) ()

FFilipCZ odpad!

Zprvu jsem se divil, jak tento film může mít tak slabé hodnocení. Keanu Reeves v hlavní roli, dvě krásné společnice, sex, bary. To všechno mě lákalo a sliboval jsem si od toho zajímavou podívanou. Ale dostalo se mi nesmyslného děje, pitomé kamery (někdy nezabírala hlavu, někdy nohy, půlka záběru pryč, rozklepaná, nekvalitní). Možná si to odpad nezaslouží, ale už jen kvůli tomu zklamání a kvůli tomu, že jsem film nedokoukal ani do půlky (a to se nestává často), prostě ten odpad dát musím. ()

korbitch22

Dvě věci se tomu musí nechat, rozhodně to není typický kýč a má to docela nepředvídatelnou pointu.Experimentální haluz, která dokazuje jaký je Keanu prostě divný a složitý člověk, na jednu stránku Neo v mega blockbusteru za miliardu, na druhou stránku nemluvný John v naprosto jasně předem odepsaném, složitém a absolutně divácky nevděčném "artovém" zpovídání lidí na těsném okraji společnosti dnešního šedivého New Yorku.Ze začátku jsem to Mannovi docela žral a pevně sem věřil, že jak se film pomalu rozvíjí a sleduje Johna, má našlápnuto na zajímavý a nedoceněný artový kus, bohužel od chvíle kdy John začne na kameru zpovídat ty dvě nesnesitelný čubky de to všechno doslova do prdele, "děj" se zastaví na jednom místě a vy jste nuceni sledovat kecy dvou slepic úplně o hovně a přitom to mělo takový potenciál, když totiž John sledoval New York kolem sebe, v jeho opravdové podobě, surealistické, šedé, z pohledu obyčejných lidí, mělo to co říct a Amerika najednou nevypadala tak růžově, jak nám jí Hollywood s chutí cpe dennodenně do palice.Bohužel režisér se rozhodl ztočit po půl hodině příběh trochu jinam a kdyby tomu nenasadil tak dobrou pointu, šlo by to hajzlu úplně, přitom stačilo být v režii trochu svižnější a mohlo to být vážně dobré.Takhle je to opravdu na hodně slabé 3* a bez Reevese by to samozřejmě bylo nesledovatelné.Vážim si ho, že si občas prostě zahraje za pár piv v halucinacích svých kamarádů z nižší společnosti kteří mu prodávali drogy když mu zemřela rodina, na druhou stránku by se ale nemusel vyhýbat přeci jen ambicióznějším projektům.Mimo jiné kdyby někteří kreténi (ahoj FFilipCZ) dokoukávali filmy dokonce, nemuseli by zvracet v komentářích sračky a měli by si strčit svoje odpady do prdele, když film neviděli do konce.50%. ()

Arsenal83 odpad!

Tento film nemá hluché miesta, on je hluchým miestom sám o sebe. Čomu sa to Reeves spreneveril? Absencia dialógov je znateľná už z toho, že len na začiatku tam kukáte na neho asi 5 minút ako žerie sendvič. Nič okolo sa nedeje, ten chlap proste len žerie. Dve ujačané nechutné pizdy sú vrcholom vulgárnosti a nezmyselnosti tohto výtvoru. ()