Claudia je workoholička, ktorá netúži po ničom inom, len aby ju v právnickej firme povýšili na partnera. Pre dosiahnutie svojho cieľa odsunula všetko ostatné do pozadia. Lenže vtedy sa objaví tajomná cudzinka Gina a použije svoje čary a kúzla, aby Claudii ukázala, o čo všetko prichádza. Mladá právnička tak dostane poriadnu dávku reality – zrazu sa ocitne v živote, ktorý nemá s tým jej vôbec nič společného. Teraz má manžela, deti a dodávku a musí sa chtiac-nechtiac vyrovnať s novými rodinnými povinnosťami. Spočiatku sa Claudia snaží používať stratégie, s ktorými uspela vo firemnom svete. Vzápätí si uvedomí, že tento nový život si vyžaduje viac srdečnosti, ľudskosti a lásky a pochopí, že doterajšie neľútostné pracovné metódy riadenia firmy neboli nijak skvelé ani obdivuhodné. (TV JOJ)

korela

Na filmy od Hallmarku se v období svátků dívám ráda - bývají sice plná přeslazených klišé a jeden stěží rozeznáte od druhého, ale mají v sobě takový ten feel good potenciál, který spolu s všudypřítomnými svátky a lehce stravitelným příběhem i pojetím vytváří ideální podívanou pro tohle období. O Family Thanksgiving to ale bohužel neplatí. Za prvé, Díkůvzdání je asi ve třech scénách, a o Vánocích to (navzdory posteru) vůbec není, takže pokud jste si tak jako já film vybrali kvůli svátečnímu ladění, doporučuji sáhnout rovnou po něčem jiném. A za druhé, sledovat tenhle příběh bylo vyloženě bolestné. Nějaká jakože věštkyně si umane, že jedna úspěšná kariéristická právnička, která je se svým životem naprosto spokojená, neví o co přichází, když se nechce usadit a mít rodinu. Aby jí dokázala, že každá žena potřebuje ke štěstí milujícího manžela, řvoucí ušpiněné haranty a naleštěný baráček, přenese ji do alternativní budoucnosti a udělá z ní milující ženušku v domácnosti, která s kariérou dávno sekla, aby mohla vozit synka na fotbal, přebalovat dcerku a chystat manžílkovi večeři v domku na privilegovaném předměstí. S touto rolí se hlavní hrdinka samozřejmě asi po dvou scénách smíří, starost o dům, jídlo, děti a oslavy na poslední chvíli bez jakékoli předchozí zkušenosti ani nestojí za zmínku, protože v tomto zidealizovaném světě je vše tak jednoduché...No a za pár dní už jí na rodině hrozně záleží, stará se, jestli je dobrá matka a jestli rodina funguje tak jak má, a když ji o pár týdnů později vezme věštkyně zpátky, chce se vrátit. Taky se během tohoto zážitku stane lepším člověkem, jako takový Ebenezer Vydřigroš Díkůvzdání. Nevím co bylo horší, to jak ve filmu zničili hlavní hrdince život, nebo to, že se nám snažili namluvit, že je tahle noční můra univerzálním receptem na štěstí. ()

ToMY_SMOG

Pohodový rodinný film, jež presentuje, že kariérní růst, vysoký měsiční příjem a drahé oblečení se nerovnají štěstí, pokud se o to štěstí nemá člověk s kým podělit. Mít tedy rodinu, přátele a osobní život je základ, přičemž dobrý pracovní poměr jen další díl skládanky, vedoucí ke spokojenosti. Tento film nám tedy prozrazuje něco, co je od narození naprosto jasné, avšak mnoho lidí na to velmi často zapomíná. "Rodinná sešlost", je jako dobrý oběd, bez sladké tečky, nebo nezapomenutelného koření, které by nás donutilo si tento oběd uvařit znovu. RODINA NADEVŠE -> 6/10 => 3* ()

Tryskomyš

Úžasná trochu komedie. To, co pro člověka znamená rodina, děti, pozná teprve až ji má. Claudii dala možnost nahlédnout do tohoto života tajemná žena. ()