Tato černá, surrealistická a provokativní komedie by mohla být jakýmsi rozloučením s rapidně a nenávratně mizejícími australskými "kulturními" tradicemi jako je nadměrné pití piva, rasismus či sexismus. Příběh v režii Stepehena Elliota se točí kolem postavy Teddyho, podvodníčka na útěku, který uprchl z New Yorku do australské buše. Jeho problémy začnou, když jej na odlehlé benzínové pumpě nabere do auta blonďatá a neomalená Angie, která jej rychle svede a poté omráčí. Teddy se následně probouzí v prašném městečku jménem Woop Woop, které obklopují strmé útesy a jenž bylo postaveno v blízkosti nyní již zavřeného azbestového dolu. Vládcem města je otec rozverné Angie, který v zásadě rozhoduje, kdo a kdy do města vstoupí či jej opustí. Je to divné místo, které ekonomicky závisí na továrně na jídlo pro psy z klokaního masa a je obydleno pivo nasávajícími venkovany, hrubými excentriky (a také obrovským klokanem), kteří donekonečna poslouchají muzikály. Teddy brzy zjistí, že se zde vlastně stal novým vězněm a očekává se od něj, že bude neustále sloužit sexuálně neukojitelné Angie. To se mu samozřejmě nelíbí a tak začne plánovat útěk. (oficiálny text distribútora)

slunicko2

Tato komedie povyšuje thrillerovou story s muzikálovou estetikou na příběh s nepříliš vzhledným ksichtem. Chtěl jsem vidět 28letého Johnathona Schaecha, jehož jsem si pamatoval ze Zkurvené generace. Tak jsem ho teda viděl. ()