Vracejí se... znovu

• USA Sometimes They Come Back... Again

Ve strašidelném pokračování filmu podle Stephena Kinga Někdy se vracejí se Jon Porter vrací po náhlé a podivné smrti své matky do rodného města. Doufá, že odjede okamžitě po pohřbu, ale je příliš pozdě. Zlé síly, které měly před třiceti lety na svědomí brutální vraždu jeho sestry, jsou zpět. Jon ví, že noční můra nemůže pokračovat. Musí se svému strachu postavit a vyhnat démony, kteří znovu povstali, aby ovládli tělo i duši jeho krásné dospívající dcery. (Magic Box)

Campbell

Docela dobré pokračování, ono já jsem nic nečekal, už jednička byla průměr. Tady je ale krásně slizkej a hnusnej Arquette kterej hrál poměrně dobře a zlo vystihl dobře. To samý starej dobrej Gross i Swank. Nikdo mi tu nijak nevadil. Lacinost některých efektů či gore efektů byla na škodu, třeba smrt kartama byla fakt srandovní. Nicméně film nijak extra nenudí a člověk se jen baví. ()

fcreading

Michael Gross (Chvenie 1,2,3,4) starostlivý otec mal už problémy v minulosti, s istým zlým mladým mužom, ktorý začal obletovať jeho staršiu dcéru. Už na začiatku sa mu nepozdával, a tak sa rozhodol, že svoju sestru vystopuje a keď bude ten správny čas, nachytá ju a prekvapí toho mladíka. Ale stal sa menší omyl, sestru mu znásilnili a chladnokrvne zabili. Rozhodol sa pomstiť a spravil to už na tom mieste, kde sa odohrala tá osudová noc, kedy prišla o život jeho sestra. Ubehlo už niekoľko rokov od tej noci, a zdá sa, že niekto z minulosti ešte nepovedal posledné slovo. Pokračovanie ktoré sa nedrží pôvodného príbehu, ale vydáva sa novým smerom, do kresla zasadol Adam Grossman, neznámy režisér na poli hororového žánru. Už v prvom dieli to nevyzeralo ružove, lenže Tom McLoughlin dostal z B-čka všetko, čo sa len dalo a sám Stephen King musel byť aspoň ako tak spokojný. Ale stojíme u druhého zrodu a tak nečakajme, že to bude neviem aký zázrak. Ja som bol primerane spokojný a preto z úcty k prvému dielu dvíham hodnotenie na slušných 60 percent. ()

70s80s90s

Po thrillerovej jednotke sa dvojka nesie v duchu klasickych horrorovych 90s. Opat sa jedna o becko, tentokrat s dobrymi maskami a efektami. Gore sceny vyzerali super. Miestami zla kamera mi skor pripominala niektore serialy tej doby. Herci neboli zli, ale chlapci z jednotky boli presvedcivejsi grazli. Urcite sa ale oplati pozriet. Pre tych, ktori maju radi poctive masky 80. a 90. rokov to bude zabavne pozeranie. ()

kaylin

Na ten průměr se to ještě chvílemi vyškrabe, ale výš určitě ne. Některé scény jsou hodně nápadité, trikově je snímek povedený a jsou zde dobře zvládnuté triky - scéna v posteli anebo s kořínky trávy. Ale jinak je to jen opakování toho, co bylo řečeno prvním filmem, jen trochu jinak a místy i trochu drsněji. Nic moc navíc. ()

eraserhead666

Pro tenhle film mám neskutečnou slabost. Možná proto, že se mi strašně líbí a nenacházím na něm nějak moc základních a hrubých chyb. Líbí se mi masky, líbí se mi zápletka, líbí se mi ta démoničnost a povedené kousky (zabití tarotovými kartami musí ocenit i horrorový nekulturní ignorant), Alexis Arquette se svou rolí zařadil mezi nejdémoničtější herecké představitele démonů co znám (a od této role ho mám rád). Prostě a jasně na svou třídu a dobu vzniku (horrorově slabší devadesátá léta) je to poměrně dost slušný kousek. Má všechno, co na horrorech oceňuji (i ta nahá prsa zde vyjuknou). ()

• Film měl být součástí projektu Kočičí oči (1985). Nakonec však bylo rozhodnuto o samostatném celovečerním filmu. (Terva)
  • Snímek byl natočen na motivy románu "Sometimes They Come Back" Stephena Kinga z roku 1974. (Terva)
  • V okamžku, kdy Jon Porter (Michael Gross) vchází do tunelu, kde se odehrává démonický rituál, je v levém dolním rohu viděl stín kamery. (jujec)