honajz

Hodně slabé tři hvězdy, a to jen za ten pozitivní nádech, co to má. Protože jinak mě to dost často nudilo, ta otázka, jestli je blázen, nebo ne, se dala zahrát daleko líp (a popravdě možná zde bych víc bral tu druhou možnost, než která se tu objeví), a vlastně být to spíše excentricky psychologický film o nalezení sebe sama (a to u obou hlavních protagonistů) a o vzájemné podpoře i přes své podivínství a jinakost vůči světu, ocenil bych film víc. Námět se mi líbí, ačkoliv není příliš originální, ale přece jen jej chtělo dotáhnout, víc rozvést, přidat nějaké zajímavější možnosti a odbočky, prostě si s tím o něco víc vyhrát. Takhle mi to přišlo, že to celou dobu šlape na půl plynu, a ne a ne se to rozjet, včetně finále. Btw, jsem rád, že se mi to nakonec povedlo sehnat v anglickém znění, některé hlášky v turečtině, ve které jsem ten film sehnal původně, nevyzní tak dobře. ()

kaylin

Ze začátku jsem si myslel, že to bude pěkná hloupost, po polovině už jsem si říkal, že je to dokonalé. Závěr není úplně silnou stránkou, a tak nakonec z rozporuplnosti filmu takového hodnocení, jaké jsem nakonec dal. Hodně to připomíná snímky jako "Super", "Safety Not Guaranteed" nebo "Defendor". Je to krásně ujeté, krásně nerdovské. Tohle prostě můžu. Jen to malinko začíná být na jedno brdo. ()

honajz2

Začátek mě dost vyděsil tím, jak se tvářil jako dementní filmeček pro geeky, kteří nutně potřebují vidět, že i když jsou "divní", zamlklí, čtou komiksy a jsou posedlí vším o superhrdinech, tak se určitě zničehonic jednou najde holka, která je bude milovat a taky bude na superhrdiny - a on taky je spíš pro geeky, ale mimo ten začátek a posledních cca 5 minut naštěstí ne až tak, aby se to nemohlo líbit i ostatním. Rozhodně to není nic převratného, ale naštěstí se tu dost dlouho (a zdařile) mystifikuje s tím, jak to s Joem ve skutečnosti je (to mám u těchto filmů hodně rád) celé je to hlavně komorní a nehraje si to na nic bůhvíjak akčního, humor mě sice oslovil jak kdy, ale jinak je docela příjemný a po té cca úvodní půl hodině se tu vytvoří i podmanivá atmosféra a musím přiznat, že mě od té doby začal příběh a jeho postavy nefalšovaně bavit. Takže jsem si tuhle irskou sci-fi a la Safety Not Guaranteed nebo Svět podle Prota (se kterým to má společné jen to váhání je/není mimozemšťan) nakonec docela užil, nebyla až moc geekovská a i když ji na vyšší hodnocení nevidím (vzhledem k docela velkému množství mínusů), nemyslím si, že by se mi jen tak vykouřila z hlavy. A nějak mě to oslovilo i přes to, že jsem si to musel vytrpět s tureckým dabingem, protože v jiné podobě se mi to sehnat nepovedlo. Takže nakonec jo, nelituji toho, že jsem na to narazil a že jsem u toho strávil hodinu a půl svého času. 3* ()