Mahó šódžo Lalabel: Umi ga jobu nacujasumi

• Japonsko 魔法少女ララベル 海が呼ぶ夏休み (viac)
všetky plagáty

Subjektiv

Proti mému krutému hodnocení by se samozřejmě dalo namítnout, že tento filmeček je součástí širší série o malé čarodějče Lalabel, kterou jsem neviděl. Upřímně řečeno, jsem tomu rád. Argument o mé neznalosti navíc opomíjí skutečnost, že tak jednoduchoučké vztahy, jaké mají zdejší postavy jsou čitelné během pár vteřin: Lalabel, pár jejích sidekicků, zlomyslný, neschopný čarodějnický protivník, jeho sidekick... Zlo hloupě a neškodně zaútočí, při svém skoro triumfu bude poraženo a jelikož jede Lalabel na výlet k moři, 15 minut s tím spojených trampot bude mít mořskou tématiku. Rybařeníčko. Sluněníčko. Melounky. Plavečky. Máme tu ovšem teprve 80. léta, takže žádné zdůrazňování probouzející se pohlavnosti hrdinek se nekoná. Dobře tak tomu, špatně pak něčemu jinému. +++++ Význam bonusů a přílepků k seriálům a filmům spočívá zřejmě v tom, aby se na ně co nejrychleji zapomnělo. Jejich omezená distribuce působí, že nemohou své univerzum nijak rozvinout a obohatit, protože by to odradilo již zlákaného diváka. Takže se tupě plácají v nicotnosti a pouze parazitují na těch chudácích, kteří musí mít každičký kousek sbírky jménem Lalabel či jiné. Přesně tím MSL: UGYN nejspíš je - nejzbytečnějším kouskem kolekce, která, kdyby neexistoval, by bez něj byla kompletní, ale když už existuje, tak bez něj kompletní být nemůže. Není v tom cosi urážejícího? Téměř odpad. ()