Neobyčajný život Timothyho Greena

• Česko Neobyčejný život Timothyho Greena (viac)
všetky plagáty

Sila prírody je nekonečná. Greenovci aj celé mestečko Stanleyville sa poučia, že nečakané situácie môžu priniesť nečakané dary.
Cindy a Jim Greenovci sú mladí manželia zamilovaní až po uši, ktorí si chcú čo najskôr založiť rodinu. Lekár im však prinesie zlé správy, o vlastnom dieťati môžu zatiaľ iba snívať. Greenovci v záhrade zahrabú do zeme škatuľu, v ktorej doslova pochovajú svoje sny a najtajnejšie želania o vytúženom budúcom potomkovi s popisom, ako by mal vyzerať a aké by mal mať vlastnosti. Keď im počas strašnej búrky o polnoci zabúcha na dvere malý zablatený chlapec Timothy, ktorému z členkov rastú zelené výhonky listov a nazve ich mamou a otcom, zistia, že najúžasnejšie veci sa stanú vo chvíli, keď ich najmenej čakáte a najväčšie dary v živote prichádzajú z tých najneočakávanejších strán. Sila prírody sa prejavila a ich syn Timothy Green sa narodil v zemi. Nech už prichádza odkiaľkoľvek, nie je tým, na koho sa podobá, teda  malým nezrelým chlapcom. Cindy a Jim sa zrazu stanú rodičmi a počas niekoľkých najbližších mesiacov ich Timothy naučí viac, ako si kedy mohli naštudovať o výchove detí a rodičovstve. (TV JOJ)

honajz

Pokud znáte pohádky o Malíčkovi nebo o květinové panence, přidejte si něco hollywoodského disneyovského balastu, a vyjde vám zhruba podobný film jako tento. Je podzim, zlatavé i načervenalé listí padá ze stromů. Mladý manželský pár se právě dozvídá, že nikdy nebudou moci mít děti. Zdrceni si doma říkají, jaký by jejich syn měl být, co by měl umět, a snaží se do něho projektovat své sny a snahy. Papírky s přáními dají do krabičky a tu zakopou na zahradě. A protože jde o pohádku, z krabičky se působením větru, deště a trávy zrodí chlapec Timothy, s listím na nohou. Mladí manželé ho hned přijmou za svého a snaží se s ním řešit školní věci, šikanu, kroužky, nutí ho hrát fotbal, i když klukovi to nejde... A pak jednoho dne... Jenže to bych již prozradil konec pohádky. Přestože je příběh stavěný jako pohádka, jsou zde ozvěny reality – stávka proti zavření místní továrny, adopční pohovor apod. Na druhou stranu se pak nedá nezeptat po logice věci (když kluka hlásíte na školu, musíte ho mít v dokladech, když kluk ze dne na den zmizí, asi to vzbudí podezření) o po logice vztahů. Protože i postavy jsou hodně prvoplánové – ať jde o mladý manželský pár (kde v roli manželky opět uvidíme oblíbenou Jennifer Garner), nebo tatínka manžela, který prý nikdy synovi na zápasy nechodil. Ostatně postava jakoby dědečka není nijak víc využita, jen vždy někde postává a sem tam utrousí nějakou repliku. Podivné je i směřování filmu – rodiče exponují do svého dítěte své vlastní tužby a přání. Ale nikde není řečeno, že právě to je špatně a jestli si tuto skutečnost vůbec nakonec uvědomili. Navíc starost o dítě většinou neznamená dostat skoro již dospělého, 12letého kluka, ale piplat se s dítětem od kolébky (a utírat mu pokakaný zadeček nebo když se poblinká) – i tento rozměr film postrádá. Vedení filmu je rozporuplné – některé scény dýchají fantazií, jiné, zvláště ty s rodiči, jsou zbytečně přehnané, až karikované. Vlastně nejlépe hraje představitel Timothyho, CJ Adams, což je u rodinného dramatu poněkud tristní výsledek. Celá pohádka tak sice má své kouzlo, ale celkový dojem je rozpačitý. ()

kaylin

Cindy (pořád krásná Jennifer Garner) a Jim (Joel Edgerton) jsou manželé, kteří se už dlouho snaží o miminko. Zjišťují však, že přirozená cesta nebude v jejich případě tím řešením, které budou moct využít. budou se muset poohlídnout po jiných řešeních. Jenže ani jiné cesty se nezdají schůdné. A tak jeden večer, kdy už toho mají skutečně dost, si sepíšou všechno, jak by mělo jejich dítě vypadat, co by mělo umět, jak by se mělo chovat. Dají to do krabice, kterou zakopají na zahradě u svého domu. Pak najednou začne pršet. Světe div se, ze země něco leze! Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/neobycejny-zivot-timothyho-greena-2012.html ()

Malarkey

Dost zvláštní film. Když si nepřečtete obsah filmu a budete očekávat zajímavé a originální drama, tak budete naštvaní. Jedná se totiž o dost zvláštní příběh, na který se musí hned při prvních minutách přistoupit. No a když se to nepovede, tak je to v hajzlu. A já to fakt nedal. Nápad mi přišel vysloveně debilní. Nečekal jsem, že to bude až tak dementně mysteriózní a tajuplný, jaké to ve skutečnosti je. I ta rodina byla jak z nějakého bláznivého cirkusu. Jejich jednání bych kolikrát chtěl mít. Přál bych si všecko řešit jednoduše, prakticky, aby to bylo ku prospěchu jenom mě. No a nejhorší na tom celém filmu je asi to, že jsem v tom nepochopil ani tu nejtitěrnější myšlenku, kterou by takovejhle film měl mít. Nic, vůbec nic. Prostě jenom nápad, nesmysl, natočený docela dobře, a hotovo. ()

LoLaa

Moje pocity z tohoto filmu jsou doopravdy hodně rozporuplné. Na jednu stranu se dá brát jako pohádka, na druhu stranu jako sen dospělých.. Vtipné a veselé scény se s těmi smutnými mění opravdu každou chvíli a proto je celková atmosféra snímku taková ... zvláštní. Pár doopravdy nelogických momentů (10 letý kluk, který vyleze kdovíodkud z hlíny a jemuž rostou na nohou listy, se zamiluje do asi 15 leté dívky, ...) mi přišly až komické a přemýšlela jsem, jestli tvůrci nejsou tak trochu vadní. Tento filmy by se tedy dal hodnotit z různých pohledů celou škálou hodnocení a vždy by to bylo pochopitelné.. Zhlédnutí ale určitě nebylo ztrátou času a já věřím, že se na film podívám ještě minimálně jednou a třeba změním ten svůj vlastní pohled.. ()

Dzeyna

Vynikající! Naprosto mě to pohltilo do děje a dokonce mi málem ukápla slza, opravu mě to hodně dostalo. Dlouho jsem nezažila tak emotivní a přitom příjemný snímek. Na jednu stranu se mi chtělo brečet a na druhou smát, opravdu mě to celou rozpoložilo do takového stavu, že ani nevím, jaké emoce cítím. A nápad celého filmu je geniální, tomu se nedá nic vytknout, stejně jako celý příběh. Ale nejvíce mě stejně překvapil Cj Adams, jeho výkon byl briliantní a neměl vůbec žádnou chybu, šlo si ho pouze oblíbit. Tleskám! ()

• Píseň, která zní na konci filmu při závěrečných titulcích, se jmenuje "This Gift" a jejími autoty i interprety jsou držitelé Oscara Glen Hansard a češka Markéta Irglová. (=woody=)
  • V jednom rozhovoru v období natáčení 10letý CJ Adams přiznal, že nohy na plakátu nejsou jeho, ale dvojníka. (Dr Lizal)