Svadba medzi citrónmi

• Česko Svatba mezi citróny (viac)

Po filmu Lepší svět oceněném Oscarem přichází režisérka Susanne Bier s mimořádnou romantickou komedií, která splňuje všechny definice tohoto žánru, přestože se nebojí ani vážných témat. Dvě velmi odlišné rodiny se setkávají v nádherné staré italské vile uprostřed citrónového sadu na pobřeží moře. Důvodem setkání je svatba krátce zamilované dvojice. Setkání rodiných příslušníků, starých lásek a kamarádů vynese na povrch spoustu vášní. Susanne Bier ve svém novém filmu Svatba mezi citróny spojila s citem a jistotou téma lásky, absurditu, humor, břitké dialogy, jemně vykreslené charaktery a zdánlivě jednoduché životní pravdy.Všechno, co je opravdu potřeba k šťastnému životu, je láska. I když si myslíme, že je po všem, možná všechno teprve začíná. (oficiálny text distribútora)

Bozvav

Ač nejsem velkým příznivcem sladkobolných romatických komedií, musím v tomto případě uznat, že natočeno to bylo vskutku hezky. Samotný příběh, jenž se divákovi odehrává před očima, není ničím originální, nicméně díky lidskému přesahu, velmi dobré práci s emocemi a dobrým hereckým výkonům rozhodně patří k tomu lepšímu, co jsem v tomto žánru měla možnost vidět. Hlavní hrdinka svým klidným, ale ne odevzdaným přístupem k životu, který si zachovala i přes všechny peripetie, které ji postihly, si získala moje sympatie, Brosman tradičně šaramantní, ale i ostatní postavy měly hezky prokreslené charajtery (paradoxně až na mladé snoubence, ti byli zoufale nudní), připočtemel li k tomu úchvatné scenérie, hodíci se hudbu, tak dostaneme velmi slušný filmový zážitek, jenž hodnotím 70%. ()

andrii

... časem sloupla, pod kůrou ukryté, pravé pocity pravdy - nechat dojít, netrhat nezralé plody. James Bond na odpočinku si nebojí říct slovy i pohledy o lásku. Nevěsta a ženich hostí předsvatebním veselím, ale stvrdit manželství, na to připraveni nebyli. Snubní prsteny odložili...na později, ale její matka a jeho otec, v citrusovém ráji, našli v sobě zalíbení. Dali životu novou hodnotu. Teď budou spolu česat nejen žluté ovoce, které získalo barvu slunce, toho samého slunce, které jim jako osudový maják svítí do srdce. Sami se nerodíme, ať ani sami nezemřeme. ()

MurielRezek

♫ tippy-tippy-tay..THAT'S AMORE.. ting-a-ling-a-ling..THAT'S AMORE ♫. Tahle chytlavá melodie písně Deana Martina mně pak zněla hodně dlouho v hlavě. Příjemná letní romance, které nechybí humor a břitká ironie. Láska mezi citróny je štiplavě kyselá a hořkosladkobolná zároveň. Sluncem zalité Surriento:-)... Mě tohle lehké, romantické dílko docela hezky osvěžilo. ()

Mertax

Radši si vrazím citron s pomerančem do oka, než vidět tento zrůdně předvídatelný a plochý a subjektivně tříhodinový film znova, jehož název v originále ("Plešatá kadeřnice") je na celém projektu to nejzajímavější. Pokud vás samozřejmě nevzrušuje Brosnanovo povadlé chlupaté panděro nebo holohlavá Dyrholm./// Scenárista Jensen, který za sebou má kvalitní filmy jako Adamova jablka nebo Vévodkyně, snad ani nemůže být autorem textu k této vyvařené verzi snímku Mamma Mia!/// Slunná Itálie už dávno není atraktivní filmovou lokací a tematizace rakoviny neznámým tabu, což by se ještě dalo snést, kdyby většina dialogů nebyla tvořena z nejtrapnějších klišé a rádoby romantická atmosféra ze záběrů na vycházející měsíček nebo zapadající sluníčko. Blink. 25 %. [Kino] ()

panchovo

Tomuto filmu muze ublizit jedine prilis zapnuty mozecek a predpojaty nespokojeny intouš, ktery prisel do kina hledat hloubku zivota, a tim si v podstate usil bic, protoze s timhle ocekavanim nema cenu na Svatbu mezi citrony vubec chodit. Bier natocila naprosto cistou romantickou komedii. Vybalancovanou a zabavnou. Za vynikajici naplneni zanru zaslouzi pochvalu. Z Cech muzeme do Danska vyslat jen zavistive pohledy, protoze si nevzpominam, ze by u nas v poslednich letech vznikla podobne dustojna a pokorna oddychova vec. Hloubku v tom ale nehledejme. ()

• Skutečný překlad názvu filmu je "Plešatý kadeřník". (Cheeker)
  • Jedná se už o třetí spolupráci herečky Paprika Steen a režisérky Susanne Bier. (Cheeker)
  • Po filmu Po svatbě (2006) se jedná o druhý film režisérky Susanne Bier, jehož název obsahuje slovo „svatba“. (CarloRizzi)

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

08.12.2012

Volné seskupení čtyř klasických artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 13. do 19. prosince tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů… (viac)