Zlodeji a zlodejíčkovia

• Česko Rande u přepážky (viac)

Príťažlivý Tripp (Patrick Dempsey) chodieva do banky rozmeniť bankovky na drobné a snaží sa pritom nadviazať kontakt s krásnou pokladníčkou Kaitlin (Ashley Juddová), ktorá sa mu veľmi páči. Vo chvíli, keď technik Mitchel Wolf (Curtis Armstrong) spustí aktualizáciu systému a banka nie je zabezpečená, do budovy vtrhnú dve skupiny lupičov. Strhne sa veľká prestrelka, zlodeji strieľajú všade okolo seba a jeden muž zomrie. Potom sa k lupičom obráti Tripp a začne im dohovárať. Obe skupiny upokojí a začne riešiť situáciu. Kto mohol zlodejom prezradiť informáciu o čase prerušenia systému zabezpečenia banky? Rukojemníkmi sú Tripp, Kaitlin a ďalšia pokladníčka Madge (Octavia Spencerová), krásna Švajčiarka (Natalia Safranová), IT pracovník Mitchel Wolf, manažér banky a jej riaditeľ. Dvojica lupičov Peanut Butter (Tim Blake Nelson) a Jelly (Pruitt Taylor Vince) chce vykradnúť bankomaty pomocou výbušnín. Druhá profesionálna skupina sa pokúša dostať do trezoru. Ani jedna skupina nemá šťastie, Kovboji Peanut Butter a Jelly sa pri pokuse o výbuch zrania, no bankomat sa im otvoriť nepodarí. Podľa zbrane zastreleného muža zločinci spoznajú, že patril ku FBI. Tripp si zrekonštruuje priebeh prestrelky a zistí, že muža nezabili lupiči, ale niekto iný. Neskôr nájdu ďalších troch zastrelených ľudí v jednej miestnosti a v skrini objavia telo Švajčiarky. Trippovi sa podarí získať fax od šéfa profesionálnych lupičov, ten ďalší je v podprsenke mŕtvej Švajčiarky. Tripp si dá dovedna informácie. Je jasné, že všetky osoby pozvala do banky istá osoba, pretože ich chcela zneškodniť. Je medzi nimi a vraždí ľudí. Všetci spanikária a začnú sa ozbrojovať, aby sa ubránili ďalším vražedným útokom neznámeho šialenca. (TV JOJ)

Nicole32

Tento film je pre mňa rozdelený na dve polohy. Prvá sú scény s Patrickom Dempseym, Ashley Judd a ďalšími rukojemníkmi. Na tých som sa celkom zabávala a brala som ich veľmi odľahčene. Patrickovo správanie niekomu môže prísť otravné ale mňa bavilo. Aj keď je pravda, že je až šokujúce ako geniálne vyrieši celé sprisahanie v banke.Lenže potom sú tu scény s lupičmi, ktoré majú občas pôsobiť komicky a potom zase vážne. Tí dvaja blbci mi teda vtipný nepripadali, skôr mi prišli otravný. Ak by to bolo vo všetkých ohľadoch poňaté ako komédia tak by to vypálilo oveľa lepšie. Takto je to priemer. ()

Herr_Flick

Jednoduchá charakteristika = film pro jedno až dvě zasmání (dle náročnosti diváka). Můžeš si být jistý jedním výjimečným atributem. Má totiž tu nejbizarnější zápletku na světě. V bance jsou profi zloději, zloději blbečci, FBI, frajer - šampón 2 v 1 (Raymond Babbit křížený se Sherlockem Holmesem) a hromada mrtvol. ()

veverysiak

Všetci sa určite snažili, niektorí až príliš a napriek tomu to dopadlo ako značne prekombinovaná glupáčina s dosť nepodareným humorom a ešte na hranici znesiteľnej pozerateľnosti, veľa zbytočných zvratov, veľa zbytočných mŕtvol, veľa zbytočného hrmotu, málo solídnych hereckých výkonov, nad ktorými vyčnievali snáď len Peanut Butter a Jelly, takže 35%. ()

MickeyStuma

Snímků o bankovních loupežích není nikdy dost a tak tu máme další a zamotanější než kdy dříve. Ono to vlastně hodně inklinuje k tarantinovskému stylu, ale zůstalo to někde na cestě. Po dějové stránce se tu sice zajímavě podvrací veškerá pravidla tohoto žánru, ale i přes zajímavé charakteristické postavy to ztrácí své aspekty už v samotných základech. Vývoj děje je zamotaný až moc a také je snad zbytečně moc i postav. Jedná se o akční komedii, kde některé postavy občas spadnou až do sitcomu, tudíž o nějakém napětí nemůže být řeč. Finále může být překvapivé, avšak jak pro koho. Co postava, to jistý druh inteligence a skrytá záhada. Všechno se to podivně tetelí, jedna hláška se snaží převýšit druhou, a chvilkama, jako by se v tom bláznovství zastavil čas. Zkrátka to nějak v tom tetelení občas ustrne, aby to za nějakou další bláznivinou zase o nějaký ten kousek poskočilo dál. Vyloženě nudný snímek to ale zase není. Jen to chce určitý druh smyslu pro humor a hlavně sledovat kde se co děje, neboť i nelogičnosti mají se vším co dočinění, často zachází ve zmatek. Svým způsobem tedy snímek pobaví, ale vracet se už k tomu zřejmě nikdo nebude. ()

JosefTomas

Hakuna matata baby (reálná hláška v tom filmu, mimochodem), tohle bylo něco. Nečekal bych, že v rukou režiséra Myšáka Stuarta dokáže scénář tvůrců Pařby ve Vegas takhle fungovat. Respektive ho musíte nechat, aby fungoval, protože na tu hru se musí přistoupit prakticky okamžitě. Dempseyho huba k tomu jede na plné obrátky, jeho mozkový proces se však přesto dá stíhat jednoduše a jakmile i divák pochopí, že realističnost u filmových loupeží musí chtě nechtě uhnout diváckému zážitku, začne Flypaper nečekaně ze škatulky "krimi-komedie" vyskakovat. Ke konci už je plán možná až moc překoncipovaný a ti, co mají nakoukáno, finální rozuzlení "hlavy plánu" nepřekvapí. Přesto si však duo Lucas/Moore připravili pár lahůdek, včetně rozbušky samotného děje, která je stejně jako některé momenty (odpalování bankomatů) vtipně absurdní. Nejednou nachytali i mě, protože jsem někdy možná myšlením nad všemi těmi zvraty Patricka Dempseyho i překonal a za to jsem dostal facku v podobě ukázkového porušení žánrové konvence. Skvělá práce. 80% ()

• Vůbec první oběť byla zastřelena zbraní Beretta typu 92FS. (Conspi)
  • Ačkoliv se po výbuchu bankomatu objevují bankovky v hodnotě jednoho amerického dolaru, není v tomto typu bankomatů na území Spojených států ve skutečnosti možné vybrat bankovky menší jak 5 amerických dolarů. (Conspi)