Chlap na roztrhanie

• Česko Chlap na roztrhání (viac)

Bývalý profesionálny športovec George (Gerard Butler) sa snaží odčiniť svoju bujarú minulosť. Keď bol športovou hviezdou staral sa len sám o seba a na rodinu mu čas neostával. Jeho bývalá žena (Jessica Biel) už dávno žije s novým priateľom a teraz, keď jeho športová kariéra skončila, si zrazu uvedomí, že o syna by mohol definitívne prísť. Začne preto trénovať synov futbalový tím. Bohužiaľ však zistí, že mamičky jeho zverencov sú príliš krásne a neposedné a dosť ťažko sa im odoláva. (TV Markíza)

airwolfis

Taková příjemná letní oddychovka, když jste unavený a nepotřebujete nad ničím přemýšlet. Vlastně u toho dokonce můžete i pracovat nebo si dělat svoje věci na tabletu / telefonu a vlastně vám nic neuteče. Škoda jen, že Zeta-Jones ztratila svůj dávný lesk a Jessica Biel vypadá permanentně strhaná. Takže vlastně jediná "mamča", která tam vypadá k světu je (podle mého názoru) Uma Thurman. A jak to skončilo? ...to už si vlastně i přesto, že jsem to viděl včera, ani nepamatuju. ()

sedm.1

Až do závěrečné pětiminutovky jsem byl neoblomně rozhodnutý dát této podívané nadprůměrné čtyřhvězdičkové hodnocení, neboť mě toto romantické drama, jen tak mimochodem, v žádném případě nejde ani okrajově o komedii, vážně bavilo a já tak neměl jediný důvod hodnotit ten film nějak hůř. Samozřejmě, hlavním pozitivem bylo vážně parádní obsazení, kdy Butler je prostě osobnost jak bejk, má styl, má charisma, má dar zaujmout, je to prostě tahoun a navíc dokáže takto přesvědčit jak v roli akční, tak komediální, romantické i dramatické, což už mnoho dalších herců nedokáže a Butler zde tak potvrdil svou extratřídu. Tvůrci si úspěch po této stránce ovšem pojistili ještě i vážně výborným dámským obsazením, kdy především ženy zralého věku, Catherine Zeta-Jones a Jessica Biel, jsou neuvěřitelně sexy a navíc sympaťandy, přičemž ale zvládají své role i po stránce dramatické, takže ňamka, škoda tedy jen castingového průšvihu s odpudivou zrůdičkou Umou Thurman, ale budu předstírat, že se tam vlastně ani nemihla. Sympatický je jinak i Butlerův malý syn, oddychovější složku pak tvoří Iqbal Theba s Dennisem Quiadem, prostě jak jsem již zmiňoval, obsazení táhne celý film jasně nahoru. Příjemně a sympaticky působí ale i veškeré postavy všech jmenovaných hvězd, díky čemuž celý film pak působí velice lidsky, neodtažitě a prakticky tu není postava, které by se nedalo nepřát, což je také docela unikát. Zápletka je jinak poměrně fajn, má spád, divák moc netuší, jakým směrem se bude film a život všech postav ubírat, velké plus si u mě film získal samozřejmě i díky fotbalovému tématu a velkou a důležitou roli tu sehráli i silné a hlavně fungující emoce, kterým jsem vážně podlehl, a to moc rád. Jak už jsem ale zmiňoval, v posledních pěti minutách přišla zcela zbytečná podpásovka, kdy tedy v žádném případě nejsem nějaký extra odpůrce happyendů a zvlášť, pokud se to týká tak sympatických postav, jako zde, ovšem dosáhnout ho tak křečovitým, hloupým, nesoudným a až násilným způsobem, jakým se to „podařilo“ tvůrcům právě tady, tak to mě vyloženě otrávilo a nakonec i můj celkový dojem ve výsledku dost podstatně negativně ovlivnilo. Takže nakonec kvůli zbytečně zpackanému a nepřirozenému vývoji v závěru filmu dávám této podívané hodnocení jen průměrné, přestože zbytek Chlapa na roztrhání je v rámci žánru naopak velice povedený a příjemný. ()

elanius

(39/2013, DVDRip) / Film ktorý do bodky napĺňa označenie priemerný. Jediný Butler vyčnieva aspoň trochu. Človeka až napadne či sa takéto filmy naozaj točia, alebo len vychádzajú ako produkt z nejakého prepracovaného programu. Len treba zadať žáner a film je na svete. Mimochodom, "Slovakia" nezaznie v americkom filme každý deň :) 5/10 ()

Marze

Roming představuje případ filmu, jehož jednotlivosti samy o sobě téměř nemají chybu. Nevšední scénář proplétá reálnou komediální cestu otce, syna a rodinného přítele za „předjednanou“ nevěstou s prvky národní báje, kterou otec neuměle sepisuje; tak složitá a přitom funkční struktura nemá v Česku dlouho obdoby.Režie je vynalézavá, zlehka neagresivní a současně, zejména v oněch pohádkových pasážích, opravdu nádherně stylizovaná. A herci se octli ve svém živlu. Od Vesničky mé střediskové se snad nezrodila dvojice tak zábavná a dojemná jako Labuda s Bolkem Polívkou, když se navzájem popichují nebo si „chlapsky“ projevují neohrabaný přátelský cit. ()

MickeyStuma

Konečně film o tom, že to i chlapy nemají jednoduché když ztratí rodinu. Hrdina příběhu je bývalý slavný fotbalista, který má přirozený a zcela reálný trable. Snímek se chvíli tváří jako rodinný film, chvíli jako romantický. Životní úděl hlavní postavy je komplikovaný, což jsem mu vůbec nezáviděl. Citové záležitosti tu jsou dosti silné a dají zabrat i mužskému divákovi. Pokud tedy má nějaké to porozumění. Snímek je velice dobře natočen. Hlavní přísadou je, že nutí ženy přemýšlet nad tím, že ne všichni chlapy jsou sviňáci. Existují i otcové milující své děti, a kteří jsou pro ně udělat vše. ()

• George Dryer (Gerard Butler) vo filme pracuje pre televíznu stanicu ESPN, ktorá naozaj existuje. ESPN je americká globálna káblová a satelitná televízna stanica so športovou tématikou. Vysiela predovšetkým zo štúdií v Bristole a Connecticute. Skutočné sú takisto udalosti, o ktorých George rozpráva, napríklad majstrovstvá sveta vo futbale v roku 2010 alebo príbeh o stretnutí futbalistu v šatni s kráľovnou Španielska. (Laslo)
  • Vo filme jazdí Gerard Butler na červenom Ferrari California, ktoré je v USA veľmi populárne. (YoZo8)
  • V době uvedení filmu se spekulovalo, že Jessica Biel a Gerard Butler společně vytvořili pár, ve skutečnosti však šlo o spekulace bulvárních deníků. Od roku 2007 je herečka v páru s Justinem Timberlakem, kterého si v říjnu roku 2012 vzala. (J.Cobra)