Sága o Biornovi

(festivalový názov)
  • Dánsko The Saga of Biorn
Animovaný / Krátkometrážny / Komédia
Dánsko, 2011, 7 min

Krátký příběh o vikingovi jménem Biorn, který hledá soupeře pro souboj, který ho jako správného vikinga pošle do Valhaly. Film vznikl jako bakalářská práce několika studentů z Dánska. (DaUr)

Doomcourier

Naprostá pecka, která nenudí a budete se u ní zaručeně smát, protože nabízí humor pro všechny. Hudba my připomněla soundtrack z Assassin's creed III, kde Connor honí Leea, takže za takovou nostalgii a skvělé pobavení nemůžu dát jinak než 5*. ()

Ywec

Vikingská tematika ve formě parodie na představy světových náboženství o posmrtném životě byla trefou do černého! Musím s respektem uznat, že je jedním z nejkvalitnějších krátkých animáků, které jsem měl možnost dosud zhlédnout. Navíc se jedná o pouhou absolventskou práci (!), kterou si bývalí studenti animátorského řemesla z Dánska nastavili laťku pro další tvorbu pekelně vysoko. ()

easaque

-5* Tentokrát musím svým plným počtem hvězdiček podpořit tento malý studentský projekt. Má to nápad, slušnou animaci a božskou pointu. Nezbývá než doporučit. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Madluska

Chudák válečník! Tolik se snažil a nakonec... Ne, nebudu nic prozrazovat! :-) Ale vynalézavost, s jakou mu osud bral protivníky mě dost bavila stejně jako animace - sice trochu "hranatá", ale v případě vikingů to nepovažuju za nedostatek. Navíc je vidět, že si studentíci dali záležet (pokud je tedy pravda, že tenhle filmík vznikl jako bakalářka) - třeba na hře se světlem (když se otevře brána Valhally kupříkladu) nebo na různých druzích pohledu (úplně shora, očima Biorna, zblízka, zdáli...) Jo, dobrá práce! P.S.: Konečně mi někdo přiblížil severskou mytologii srozumitelně. :-) ()

Mrtvobog

Vynikajúci krátkometrážny animovaný film. Dobrá téma, animácia je na slušnej úrovni, vtipné, zábavné, dynamické a presne podľa môjho gusta. Teda, nie, že by mi záležalo na tom dostať sa do kresťanského neba :-D. Biorn je fakt vtipná postavička a tak očakávaná smrť (Walhall awaits me, when I am dead) mu nakoniec aj tak nedopadne ako si želá. Škoda, bolo mi ho aj ľúto normálne. ()

• Biorn má na sponě u pláště severský znak Valknut, který je symbolem posmrtného života. Znak odkazuje na Biornovu snahu dostat se do Valhally. (Doomcourier)
  • Jedná se o bakalářský filmový projekt z "The Animation Workshop, 2011". (hippyman)