koci

Kvalitní dobovka vyniká především výkony Anny M. Martinové a dětských hereček a pečlivou produkcí. Příběh vypráví o pokrokové mladé ženě vracející se v meziválečném období do své domoviny a o poměrech na tehdejším anglickém maloměstě. BBC se skutečně vytáhla. Předlohu a její starší adaptace však neznám... ()

sulimo

Tohle jsem si sehnala, protože David Morrissey je pěknej chlap a sakra dobře se na něj dívá. A Morrissey svym vzhledem a charismatem nezklamal (kdoby to byl řekl). Akorát ty kecy kolem, zbytek herců, průměrnej příběh a hysterická školačka jako jedna z hlavních postav spolu s femnistickou učitelkou...no, stálo to za exkrement. Když si k tomu na konci přidám naprosto zbytečnej dějovej zvrat, zbydou mi jen ty dvě naprosto neobjektivní hvězdy za pohledného dejva, který to ovšem neměl šanci zachránit. ()

snaked

No tedy... Takové zvraty. Bůh ze stroje udeřil pořádně. Romance je rozhodně netradiční a trýznivá. Hodně povedená minisérie. ()

Elyssea

Můj největší problém s touhle jinak povedenou minisérií je předvídatelnost děje. U drtivé většiny zápletek odhadnete rozuzlení bez sebemenšího problému. Naštěstí jsem se ani tak ty tři hodiny nenudila, což kvituji s povděkem, protože se umím nudit velmi lehce. Trochu mě mrzela menší pozornost věnovaná škole, protože škola je vždycky vděčným tématem a živnou půdou pro drama. Očekávala jsem boj Sarah za modernizaci školy, místo toho škola slouží jako hlavní bod zápletky kolem Lydie Holly, což je obrovská škoda. I ústřední romance vyznívá trochu do prázdna a příběh by se dost dobře obešel i bez ní. Jenže navzdory všemu South Riding jako celek funguje, a příjemné pocity po zhlédnutí převládají. P.S. A kdyby už nic jiného, tak Anna Maxwell Martin (kvůli které jsem se na to vlastně dívala) a Penelope Wilton své role zvládly na výbornou. ()