Chytrá, neuctivá a nadčasová komedie o tom, jak je nesnadné přežít střední školu, když vás spolužáci nechápou, rodiče jsou šílení a jediné, co máte, jsou vaše sny. Maturant Carson Phillips (Chris Colfer) byl předurčen k velkým věcem, které mu jeho omezené maloměsto nemůže nikdy poskytnout. Byl na cestě na vrchol, ale osud s ním měl jiné plány - náhle ho zabil blesk na školním parkovišti. Carson demonstruje, že život je to, co se děje, když jste příliš zaneprázdněni plánováním budoucnosti - vypráví poslední týdny svého života prostřednictvím vtipných a bystrých vzpomínek, včetně cíleného vydírání namířeného na populární studenty ve škole, které vymyslel se svou nejlepší kamarádkou (Rebel Wilsonová). Neopomíjí ani rodinný život, jenž zahrnuje matku (Allison Janney), kterou více zajímá hrdlo láhve, než synova budoucnost a odcizeného otce (Dermot Mulroney), jenž se zničehonic objeví s těhotnou snoubenkou v závěsu (Christina Hendricksová). (HBO Europe)

FritoleXx

Jak zde píší někteří kolegové, je to film který dokáže leckoho urazit. Hlavní hrdina, ač outsider, je povýšený nad všemi a vším, z mého pohledu však oprávněně. Člověk zklamaný ze života a z lidí kolem sebe naráží totiž na, nejen, typické skupiny smetánky středních škol (Převážně v americe, u nás to moc nefunguje) a dává jím sežrat jejich jednoduchost. Realně by sice měl hlavu v hajzlu do pěti minut, ale nevadí, alespoň je to vtipné. Nebojí se obout do absurdit dnešní společnosti, kde každý hrabe jen sám za sebe a pro své momentální dobro, bez pomyšlení na budoucnost. Do toho trocha filozofování o životě, snech apod. dohromady zabalené do hávu teen komedie ze střední. Mám rád takové lidi a ocením to i u filmových hrdinů, takže za mě spokojenost. ()

Malarkey

S nápadem si nejsem úplně jistej, jestli to tvůrci vychytali přesně do puntíku. Někoho by tenhle příběh a film jako takový mohl vysloveně nasrat. Když by to ale nebyl film, tak by to mohla být třeba i hlavní postava kluka, kterej si myslí, že je prostě jinej. Je chytrej jak rádio a snaží se od všech ve škole výrazně odlišit. Klid možná přichází s první scénou, kdy člověk vidí, jak do toho kluka vpálí blesk a na místě umře. Nevím, jestli je to eticky úplně v pořádku takhle načínat film, ale na druhou stranu divák alespoň ví, na čem si u filmu stojí a minimálně dokáže odtušit, jak film bude končit. S ohledem na příběh a na hlavní postavu se mi ale film moc nelíbil. Spíš nelíbil. ()

bobrux

Jde víceméně o tuctovou středoškolskou taškařici na oblíbené téma "jak se z tragéda stane miláček davu". Naneštěstí někomu toto nedopatření došlo a po brutálním několikavteřinovém brainstormingu se zrodil nápad zahubit hlavního hrdinu hned na začátku bleskem a okořenit děj záležitostmi, na které určitě denně myslí každý dorostenec školou povinný, jako jsou vztahy s rodiči a smysl života. Snaha o vytažení scénáře na dramatičtější úroveň je tak nápadná a účelová, že jsem bohužel na tuto hru odmítl přistoupit. Nicméně film ze školního prostředí, ve kterém se nerozstřikují tělesné tekutiny proudem a neprojevuje fyzická láska do křížku, je dnes celkem rarita. ()

Scar

Sympatizovať s rozmaznaným frackom, ktorý si o sebe myslí, že je niečo viac ako ostatní, chce dosť podobnú povahu. Vyložene odporná hlavná postava bola navyše aj odporne zahratá. Odpudivé ego, ako by herec hral v domčeku pre bábiky a celý priestor patril jemu. Ostatné slušné herecké mená pôsobili naopak príliš ukáznene a nevýrazne. Christina Hendricks dostala väčie bruško ako prsia, čo niekomu môže pokaziť mokré sny, mne ale rozhodne nie. ()

JohnCZ

Originálně pojatá dramedy se vcelku otravným, leč stále poměrně sympatickým hlavním hrdinou, který se chce vymanit ze škatulky a jednoduchosti amerických středoškoláků. Film je střídavě pozitivní a depresivní, místy příjemně sarkasticky vtipný, ale jak už tu mnozí několikrát zmínili, může působit urážlivě. Hodně tu totiž záleží, jak se divák do hlavní postavy dokáže vžít, což mně osobně zrovna problém nedělalo, protože jsem onu situaci s vedením středoškolských novin, které nikoho moc nezajímaly, zažil také. Ale film je o mnoho komplexnější, nechybí rozbitá rodina, trochu filozofování o budoucnosti a životě. Prostě takové ty ingredience, které má správná indie teen dramedy mít. ()

• Rebel Wilson (Malerie Baggs) bola do filmu obsadená deň pred natáčaním. (dwdb)
  • Film bol kompletne natočený za 12 dní. (dwdb)