Ztřeštěná taškařice s použitím písní J. Laufera. Mozaika situací volně spojená rozchody a návraty milenecké dvojice. Použité písně z muzikálů /Gentlemani/ a /Toulavý Engelbert/ a jiné z Laufrova repertoáru jsou nazpívané různými postavami.

Dívka vyjíždí džípem a cestou pije z lahve, nebo dělá zastávky v různých restauracích. Mladík ji chce dohonit. Do tohoto rámce se napojují leckdy volně a bez logiky různé dějové gagy a situace. Například v pustině na jediné cestě mezi poli obsluhuje zbytečný semafor policista. Nato mladík přejede jakéhosi tuláka. V lese se honí v krojích Jeníček s Mařenkou. Další scéna je ze snímání filmu o pravěku. Herci neandrtálci ovšem pokračují v roli i po ukončení natáčení. Dále se mladík ujímá malého chlapce a jde s ním na pouť, kde se na střelnici trefuje hajný, který později pod heslem "vždy trefím" sestřelí letadlo. Dvojice pak se setkává omylem v posteli, ale dívka opět prchá. Posléze nabourá a začne honit zase ona svého partnera. Děj vrcholí ,když mrtvý tulák vstává z hrobu a zpívá "zdá se mi, že mám křídla". (sator)

slunicko2

Labutí píseň pražského jara je jako groteska zcela nezajímavá. 1) Ale vidíme pěkné dobové reálie včetně hromady herců._____ 2) Potěšil průnik do seriálu Píseň pro Rudolfa III._____ 3) Největším kladem jsou tehdejší velké hity 30letého Josefa Laufera, běžící na pozadí. Dokazují obrovskou, bohužel nevyužitou, potenci tohoto zpěváka. ()

curil

Nelze souhlasit se slovy z anotace filmu, že jednotlivé jsou nazpívaní různými postavami. Právě naopak. Všechny písně jsou interpretovány Josefem Laufrem, herci a neherci pouze otevírají ústa. V tom je právě ten zamýšlený vtip a záměr režiséra, který příliš nevyšel. ()

• Postava Josefa Laufera ve scéně u kolotočů sama s balanční tyčí úspěšně projde po provaze. Tuto scénu natočil sám Laufer. O 2 roky dříve totiž absolvoval několik hodin tréninku v artistickém učilišti, jelikož měl původně ztvárnit postavu provazochodce Arnoštka (Jiří Menzel) ve filmu Rozmarné léto (1967). (Ganglion)
  • Natáčelo se v těchto lokalitách: Jílové u Prahy, Praha-Braník, Kamenný Přívoz, Nový Knín a v dalších místech města Prahy. (sator)