Asgard Projekt

Veľká Británia, 2009, 65 min

Réžia:

Alastair Lee

Leo Houlding

Ambiciózní pokus Leo Houldinga o volný prvovýstup na Severní věž Asgardu na Baffinově ostrově hluboko v Arktidě. Leo se spojí s dalším přeborníkem v lezení na obří stěny - Stanley Learym z USA. Navíc oba doufají, že se jim z vrcholu podaří uskutečnit seskok ve wingsuitu. Když přijedou, sezóna se již chýlí ke konci a jejich výlet se začíná komplikovat. Po počátečním úchvatném skydivingu nad vrcholem Asgardu se proti týmu brzy spiknou okolnosti, takže i ze samotného pokusu dostat se do základního tábora se rázem stává nadlidský úkol. (oficiálny text distribútora)

NALBERTik

Sice si to tam všecko pocivě nepřitáhli, jako borci z filmu Agard Jamming, ale stejně pecka. Ty záběry z lítání úchvatné...a btw seskok v tom wingsuitu a do toho písnička B-Complex Beautiful lies jeden z mých nejlepších zážitků u velkého plátna ever... ()

Alvin

Rozdíl mezi Asgrad Project a Asgrad Jamming je výstižně zachycený už v samotných názvech. V prvním případě má americký team svůj „projekt“ pečlivě naplánovaný, včetně závěrečného efektního seskoku ve wingsuitech, v tom druhém se čtveřice Belgičanů a jedna Španělka hlavně dobře baví a mimo to taky lezou tu samou stěnu. Asgard Project má moderní vizuál a říznou hudbu přesně podle posledních trendů „extreme outdoor“ filmů, v Asgard Jamming hrají sami horolezci a vůbec ne špatně. Sportovní výkon v obou případech za 5, umělecký dojem 3 pro Ameriku, 5 pro Belgii. ()

Luke7

The Asgard Project (Velká Británie, 65 min.), nejdříve shodili vybavení z letadla, pak si horolezci skočili na místo výstupu a pak z vrcholku hory. Skvělé záběry okolních vrcholků. Shlédnuto v rámci MFOF Opava 2010. Podobný film Asgard Jamming (Belgie, 55 min.) nabízí nejenom skvělé záběry hor, ale i orginální hudbu a humor těchto 5 horolezců. Několik týdnu nosili své vybavení pod vrchol hory. Shlédnuto v rámci MFOF Opava 2010. ()

LBsmoke

2** za ty skvělé záběry.. dokument hovínkoví..leo nepříjemný +bych přidal sprosté slovo jako plantážník, tak mi byl nesympatický.. ()

triatlet

První polovina rozvláčnější, i když při nácviku na lítání jde taky o život. Zdoláváná Asgardu mnohem záživnější. Trochu mi vadila reklama na stanu, i když víc jsem obdivoval odvahu, že si ustlali v takovém vzduchoprázdnu... - to byl bivak jako pro Perinbabu. (Expediční kamera - jihlavské kino Dukla 23.4.2011.) ()

• V roce 2010 vyhrál film hlavní cenu Grand prix na Mezinárodním festivalu outdoorových filmů. Ocenění v Praze převzal Leo Houlding. (Cihlicka)
  • Leo Houlding řekl o filmu: "Posunuli jsme styl expedičních filmů na vyšší úroveň." (Cihlicka)