Ač to zní neuvěřitelně, pobyt ve vězení může opravdu napravit. Starý zkušený kapsář si odsedí dlouhé roky, než se dostane na svobodu, ale tam vychází jako změněný člověk. Dokonce se odváží odmítnout lákání i výhrůžky všemocného zločineckého gangu, aby s ním spolupracoval. (oficiálny text distribútora)

zette

Vidim, ze Filan byl ve forme jiz pri svem debutu. Se snad nechal inspirovat Antonionim nebo co, moc mu to ale nevyslo:-). Naprosto sileny namet, kteremu odpovidaji dostatecne tupe dialogy, za ktere se snad stydi i samotni herci. Jedine, co stoji za pozitivni zminku, tak je vizualni stranka filmu. Obsahova a zabavna forma filmu je vsak to, co Filan neumel zakomponovat do zadneho sveho filmu. ()

Tosim odpad!

Dát pryč žánr krimi a doplnit sci-fi... Nevěrohodná a trapná dystopie, která nevíme jak, kdy a proč vznikla, nemá žádné zakotvení v realitě ani fikci, žádné vysvětlení a divák jen s postupně otevírající se pusou sleduje, jak jeden, vězením napravený zloděj bojuje proti jiným. Otřesný zážitek ještě umocňuje tradiční nešvar slovenských filmů, ve kterém jsou obsazeni čeští herci a mluví blbě slovensky - tady Holý a Deyl ml. ()

Flego

Príbeh o pokrútenom svete, kedy sa z poctivého zlodejského remesla stala organizovaná firma. Po návrate z väzenia je elitný vreckár ( fyzicky dobre disponovaný Ctibor Filčík ) konfrontovaný s organizáciou, ktorá kradne vo veľkom. Film je silným podobenstvom o strate samostatnosti človeka. Treba však podotknúť, že vyjadrovacie schopnosti filmu sú značne sofistikované a nie každý divák sa vie v tomto bludisku vyznať. Preto je namieste nebrať Filanov debut vážne, je to silná satira, smutná komédia o zúfalom svete. Potešením je vidieť mnoho hereckých hviezd tej doby. Teresu Tuszyńskú nahovorila Zdena Gruberová. ()

Prubner

Tak takovou ptákovinu jsem už dlouho neviděl. Námět (kapsáři si zřídí moderní kapsářský velkopodnik, usilující o politickou moc) je strašná pitomost a scénář i režie to vše jen dorazily (vše je mimochodem dílem Ľ. Filana). Myslím, že hercům v některých scénách a při některých debilních dialozích muselo být až trapně. Hlavně C.Filčík v hlavní roli to tedy schytal. Pokud to mělo být podobenství, tak jsem nepochopil, co mělo být jeho předmětem. ()

Gekacuk odpad!

Tak to je totální propadák, který ve všech směrech předčil mé očekávání filmového neumětelství. Bez děje, bez příběhu, uondaní herci, nuda, nuda, nuda. Jedině architekt zaslouží pochvalu za interiéry i exteriéry, ale to je opravdu všechno. Jinak nefalšovaná hrůza. To si chudák Deyl nezasloužil, aby hrál v takové slátanině těsně před smrtí. Doporučuji nesledovat, ztráta času. Pokud se k tomu někdo odhodláte, tak pouze pod prášky na uklidnění a z čistě studijních důvodů. ()

• Film drží primát v použití zadnej projekcie v slovenskom hranom filme. (Biopler)
  • Film sa natáčal v týchto lokalitách: Beckov, Bratislava, Nitra, Piešťany, Rusovce, Brno, Lednice, Znojmo, Budapešť a Viedeň. (Raccoon.city)